Bakım sonrası arıza lambası yaktı

Dragon

0
Aracınız
Anlattıklarınıza göre aracınız ince bir lpg ayarı istiyor. Önce benzinde belli km. yaptıktan sonra ayarlama yapılsa daha isabetli olur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Evet ben de subap ayari yaptirdim ayardan sonra 100 km benzinde kullandiktan sonra lpg ayari yaptirin dediler bunun sebebi nedir acaba. Arac beyni benzindeki degerleri mi kaydediyor o 100 km de sakin mi kullanmak gerekir ayni heaaplama lpg icin de ayarlanacaksa benim ilk 50 km de 8.5 lt yakit tuketimi gosteriyor suan benzinde.

2008 FD6 Otomatik Lpg

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Evet ben de subap ayari yaptirdim ayardan sonra 100 km benzinde kullandiktan sonra lpg ayari yaptirin dediler bunun sebebi nedir acaba. Arac beyni benzindeki degerleri mi kaydediyor o 100 km de sakin mi kullanmak gerekir ayni heaaplama lpg icin de ayarlanacaksa benim ilk 50 km de 8.5 lt yakit tuketimi gosteriyor suan benzinde.

2008 FD6 Otomatik Lpg
Normal nasıl kullanıyorsanız ona göre kullanın.
Önce benzin kullanmadan mana, düzgün bir yakıt haritası oluşturmak. Lpg ayarı bu haritaya ne kadar yakın olursa arıza lambanız o kadar yanmaz. Dururken bir ayar yapılır. Ardından uzun yol ayarı ve Afr ayarı. Tabi herkez bunları yapmıyor. Gelinen son noktayı söylüyorum.
Mantık aynı aracın her deviri için ne kadar benzin kullanıyor? Buna denk olan lpg miktarları belirlenir. Sonra lpg beynine kaydedilir.
Lpgyi de güvendiğiniz aynı yerden alın. Bakımdan bakıma kontrole gidersiniz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Genelde bu ariza LPG gaz ayarından kaynaklanıyor bilginize..koltuk altı airbag lambası diyor kitabında bide oraya bak istersen...ama genelde LPG gaz ayarı....ben özel serviste pc ye bağlatıp baktırdım emin olmak için arızanın ne olduğunu sonra gidip LPG ayarı yaptırdım düzeldi...umarım yardımcı olmuşumdur kolay gelsin

HONDAŞK 'tır....
Teşekkür ederim.
Evet PC'de zengin karışım dedi. LPG ayarı yapıldı düzeldi.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Benim de uzun yolda yakiyor ariza lambasini. Otobanda sabit 2bin devir 120 ile gittigimde..Sehir icine gelince sönüyor.

Ericsson A1018s cihazıkullanılarak gönderildi

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Benim de uzun yolda yakiyor ariza lambasini. Otobanda sabit 2bin devir 120 ile gittigimde..Sehir icine gelince sönüyor.

Ericsson A1018s cihazıkullanılarak gönderildi
Honda özel serviste pc ye bağlatıp arızanın ne olduğuna baktırabilirseniz sönmeden daha garanti olur..önemli bi arıza varmı yokmu bi baktırın..eğer sorun gaz ayarı çıkarsa lpg özel servisinde çözerler sorunu...iyi akşamlar...

HONDAŞK 'tır....

Geri