Civic FC5 Benzin Gösterge Seviyesi

Ad Soyad
omer faruk
Aracınız
Civic FC5 2018
Selamün aleyküm arkadaşlar. Aracım Eco Executive 2018 model FC5 67.000 km'de. Birkaç hafta önce aldım aracımı. Benzin göstergesi yarım deponun biraz altındaydı. Benzini fulledim. 30 litre civarı benzin aldı. Benzin seviyesi 3 çeyrek seviyesine geldi. Birazdan yükselecek sanırım dedim, olmadı. Biraz LPG yerine benzinde kullanayım dedim, olmadı. Bir türlü full seviyesine gelmedi. Uzun süre benzinde mi kullanmak gerekir. Veya LPG göstergesini yaptığımız gibi benzin göstergesinin de kalibre edebiliyor muyuz? Teşekkürler.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Selamün aleyküm arkadaşlar. Aracım Eco Executive 2018 model FC5 67.000 km'de. Birkaç hafta önce aldım aracımı. Benzin göstergesi yarım deponun biraz altındaydı. Benzini fulledim. 30 litre civarı benzin aldı. Benzin seviyesi 3 çeyrek seviyesine geldi. Birazdan yükselecek sanırım dedim, olmadı. Biraz LPG yerine benzinde kullanayım dedim, olmadı. Bir türlü full seviyesine gelmedi. Uzun süre benzinde mi kullanmak gerekir. Veya LPG göstergesini yaptığımız gibi benzin göstergesinin de kalibre edebiliyor muyuz? Teşekkürler.
Lpg göstergesi gibi....
BENZİN göstergesinin kalibrasyon olayı sürücü tarafından yapılmıyor Hondalarda....2/3 kez örn.20 km yapın fulleyin benzin deponuzu, düzelmez ise Araç garantili ise honda yetkili servise başvurun...muhtemelen benzin depo içi şamandıra da sorun var.. honda servis digital benzin göstergesini yada depo içi şamandırayı kalibre etmesi gereklidir yada arıza vardır ...iyi günler

Son düzenleme:
Ad Soyad
omer faruk
Aracınız
Civic FC5 2018
Lpg göstergesi gibi....
BENZİN göstergesinin kalibrasyon olayı sürücü tarafından yapılmıyor Hondalarda....2/3 kez örn.20 km yapın fulleyin benzin deponuzu, düzelmez ise Araç garantili ise honda yetkili servise başvurun...muhtemelen benzin depo içi şamandıra da sorun var.. servis digital göstergeyi yada depo içi şamandırayı kalibre etmesi gereklidir...iyi günler
Çok teşekkürler.

Geri