Civic FB7 Body Kit hakkında

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Body kit hakkında ne düşünüyorsunuz. Aracıma sadece bagaj üstü ufak bir spoiler taktırdım normalde orijinallikten yanayım ama bazen yolda gördüğüm arabalarda hoşuma gidiyor. Birde yaptırmamamın iki sebebi var fb7 kasa ilk çıktığında taiwan plastik ürünler varmış piyasada şimdi bu üründen yok yerli kalıp ürünler var. Kalitesiz bir şeyde taktırmak istemiyorum. Ayrıca araba yere biraz daha yaklaştığı için sürtme problemleri olur mu ? Sizce taktırmalı mıyım ? İzmirdeyim bu işi yapan bir kaç alternatif yer var.
2. Sanayi dizayn oto garaj
Çamkıran yetkili servis
3. Sanayi arzum oto
Veya başka bildiginiz tavsiye edeceğiniz işçilik ve malzeme konusunda iyi olan bir yer var mı ?

Aracınız
Civic FC5 2020
-Ön ek yanlardan 2 cm kadar düşürüyor
-Marşpiyeller alt demirle sıfıra sıfır.
-Arka ek 2 cm kadar yaklaştırıyor fakat arka taraf epey yüksek olduğu için hiçbir problem olmuyor sürtmek imkansız.

Taiwan malzeme orjinal tampon plastiği kalitesine epey yakın fakat orjinal yay bulunan araçta pek gerekli değil.
Masraf olarak da iki katına hatta daha fazlasına çıkıyor.

Bornova da Dizayn Auto Taha Tepecik var

Taha hafif esneme payı bulunan ABS plastik kullanıyor.
Fiber vs olmadığı için çatlama, eğilme, şekil değişme vs olmaz.
Çok hızlı sürtmediğiniz zaman da bir problem yaşamazsınız.

Aracınızda spor yay vs yoksa gönül rahatlığıyla yerli kalıp ABS kullanabilirsiniz.

2016 - FB7 - Modulo
2018 - FC8 i-DTEC - Mugen
2020 - FC5 - Turbo & Mugen Melez :)

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
@bLind Merhaba öncelikle BodyKit yaptırdınmı ve izmirde önerebilceğin bir yer varmı ?
Body kit yaptırmadım, gözüm bu şekline alıştı sadece bagaj üstü spoiler var. Tavsiye olarak 2. Sanayi dizayn oto garage tahatepecik tavsiye ederim. Malzemeleri ortalama kalite ama işçilikleri iyi çünkü çok fazla uygulama yapıyorlar. Fb7 ilk çıktığındaki piyasada bulunan taiwan body kitler artık yok o yüzden ben yaptırmadım. Tahada piyasada yok olsada fiyatı çok yüksek olur değmez dedi. Spoiler hariç komple set boyalı olarak 900-1100 TL arası bir fiyatı vardı pazarlık kartla ödemeye göre değişiyor güncel fiyat nedir bilemiyorum.

Geri