Bu video hakkındaki yorumlarınız nedir? Servis CVT yağını 20bin kmde bir değişmediniz garanti dışı demiş.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bu video hakkındaki yorumlarınız nedir? Servis CVT yağını 20bin kmde bir değişmediniz garanti dışı demiş.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu video CVT Anakonu’da da arıza yaşadığını belirten linkteki kişinin videosu gibi görünüyor, sonrasında günlerce CVT mevzusu konuşuldu zaten ?
Anladığımız kadarı ile bu araç rutinde servis bakımlı değil ve şanzıman yağ değişimleri de 40binde bir düzenli yapılmamış.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bu video CVT Anakonu’da da arıza yaşadığını belirten linkteki kişinin videosu gibi görünüyor, sonrasında günlerce CVT mevzusu konuşuldu zaten ?
Anladığımız kadarı ile bu araç rutinde servis bakımlı değil ve şanzıman yağ değişimleri de 40binde bir düzenli yapılmamış.
hocam arkadaş 40bin ve 80 binde cvt yağı değiştirmiş ama servis 20binde bir değişecekti demiş garanti dışı bırakmış.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
hocam arkadaş 40bin ve 80 binde cvt yağı değiştirmiş ama servis 20binde bir değişecekti demiş garanti dışı bırakmış.
Hocam kimseyi suçlamak istemiyorum ama videodaki beyanını servis kayıtları ile teyit etmek lazım, bakımları yapılmış diyor ama anladığım kadarı ile serviste değil, zaten eğer servis kayıtları mevcutsa en kısa sürede tüketici mahkemesine de başvurup gerekli yasal prosedürleri başlatmalı.

Ama bence forumda daha önce şu yorumu yazanla videodaki aynı kişi, çünkü videodaki tarif ettiği ile forumda bahsettiği araç özellikleri aynı, forumdaki yazısında 4 bakımın dışarda yapıldığı belirtilmiş.
Aşağıdaki mesajının sonunda @İsmail Beşiroğlu hocamdan mail atmak için yardım istemişti ama son durum hakkında benim bir bilgim yok.
Arkadaşlar merhaba aracım 2018 model fc5 exetive ECO paketlı araç araç yürümüyor araç servise götürüldü şanzıman komple değişmesi söylendi aracım aküsü 1 ay önce mutlu akü takıldı araç 88binde ilk günden beri tıtızlıkle kullanıldı aracın 4 bakım atladığı için garanti dışı yaptılar aracın servis komple Şanzıman değişmesi gerektığını ve bunun için benden 56 bin TL ücret istedıler ve araç 2 senelık olmasına rağmen benden 450 TL bakma ücreti aldılar araç arıza cıkardıktan sonra hıç bir tamirciye götürülmedı arkadaşlar aracın aküsünden şüphelendım ve aracı bugün servisten cıkardım iyi bir şanzıman ustasına götürdüm ve bakan usta aracın zincirinin koptuğunu söyledı şanzıman yağ karteli söküldü burada büyük Demir parçalarının olması ve resimde paylaşacağım pamuk süzgeçte Demir parcalarının olması midemi bulandırdı mantığım almadı.. araç honda Cem servisine götürmuştum aracın şanzıman kartel resimlerinı atıyorum zıncır koptuğu zaman buraya böyle parçalar gelirmı bu süzgeçten bu parçalar nasıl geçer algılayamadım kıllandım araç şuan evımın önünde resimlere bakarmısınız?
Mail atmak için bana yardımcı olursanız çok sevınırım aracın bir kere 47 bınde şanzıman yağı değiştirildı bakımlari kesinlikle düzenli yapıldı gözümün önünde araç sadece 4 kere serviste bakım gördü gözümün önünde gerçekleşmedı tabi ama diğer bakımlar gözümün önünde yapıldı

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Rahat olun hocam, önceki konu ile yeterince galeyana geldik ?
VAG grubu DSG kullanıcısı olsak muhtemelen servisleri taşlardık :p şaka bir yana söz konusu Honda olunca soruna hiç tahammülümüz yok :)
Artık olayı enine boyuna bütün detayları ile teyit etmeden harekete geçmemek lazım diye düşünüyorum :)

Aracınız
Civic FC5 2020
Rahat olun hocam, önceki konu ile yeterince galeyana geldik ?
VAG grubu DSG kullanıcısı olsak muhtemelen servisleri taşlardık :p şaka bir yana söz konusu Honda olunca soruna hiç tahammülümüz yok :)
Artık olayı enine boyuna bütün detayları ile teyit etmeden harekete geçmemek lazım diye düşünüyorum :)
katılıyorum kardeşim, önce teyit sonra eleştiri/yorum olursa hem herkes sağlıklı bir bilgiye ulaşmış olur, hemde kimse galeyana gelmemiş olur. Hepimiz araçlarımızı seviyoruz

Geri