Civic FD6 Buji tavsiyesi

Aracınız
Civic FD6 2008
Selam arkadaşlar. Aracım 3-4 gündür tek marşta almıyor. 2. marşta zorlanarak marş alıyor. İlk aküden olabileceğini düşündüm fakat en son bakımında ustanın söylediği şeyler aklıma geldi. Bujilerimin değiştirilmesi gerektiğini, bir miktar daha bu şekilde götürebileceğini ifade etmişti. Sanıyorum ki bu marş alma problemi bundan kaynaklanıyor.
Geleyim merak ettiğim konuya. Biraz internette fiyat aralıklarına bakmak için bakındım. 3 çeşit falan buji türü varmış. Nikel,iridyum ve platinium bujilermiş. Aracım lpgli. Hangi marka, hangi cins buji takacağımı bilemedim. En son ekim ayında bakımlarımı yapmıştım. O arada servis çalışanıyla konuşmuştuk. Bunlara NGK'nın iridyum bujilerinin olduğunu söylemişti. Sizlerin görüşleri nedir?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun.
> İlk marşta lpgden dolayıda olabilir. Regülatör diyaframı veya enjektör gibi.
> Orjinal bujileriniz iridyum. Marka olarak Denso ve Ngk olacak. Piyasada Orjinali bulmak çok zor. Yetkili servisten güvenle alınabilir. 12391815_10153820753127938_7313289672645467893_n-1.jpeg

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Aracınız
Civic FD6 2008

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Selam arkadaşlar. Aracım 3-4 gündür tek marşta almıyor. 2. marşta zorlanarak marş alıyor. İlk aküden olabileceğini düşündüm fakat en son bakımında ustanın söylediği şeyler aklıma geldi. Bujilerimin değiştirilmesi gerektiğini, bir miktar daha bu şekilde götürebileceğini ifade etmişti. Sanıyorum ki bu marş alma problemi bundan kaynaklanıyor.
Geleyim merak ettiğim konuya. Biraz internette fiyat aralıklarına bakmak için bakındım. 3 çeşit falan buji türü varmış. Nikel,iridyum ve platinium bujilermiş. Aracım lpgli. Hangi marka, hangi cins buji takacağımı bilemedim. En son ekim ayında bakımlarımı yapmıştım. O arada servis çalışanıyla konuşmuştuk. Bunlara NGK'nın iridyum bujilerinin olduğunu söylemişti. Sizlerin görüşleri nedir?
Araçta LPG mevcutsa LPG regülatöründeki hava kaçağına da bağlı olabilir.
Linkteki konuya gözatın,

Aracınız
Civic FD6 2008
Araçta LPG mevcutsa LPG regülatöründeki hava kaçağına da bağlı olabilir.
Linkteki konuya gözatın,

Biraz geç oluyor ama geri dönüş yapamadım. LPG regülatöründe herhangi bir problem yokmuş. Sorun LPG enjektörlerinden birisindeymiş. Gaz kaçağı yapıyormuş ve araç gaza boğulduğu için zor çalışıyormuş. Sayenizde hallettim. Aklıma hiç gelmezdi. Teşekkür ederim tekrardan :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Biraz geç oluyor ama geri dönüş yapamadım. LPG regülatöründe herhangi bir problem yokmuş. Sorun LPG enjektörlerinden birisindeymiş. Gaz kaçağı yapıyormuş ve araç gaza boğulduğu için zor çalışıyormuş. Sayenizde hallettim. Aklıma hiç gelmezdi. Teşekkür ederim tekrardan :)
Keyifli forumlar :)

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun. Geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederiz. Tahminlerimizden birisi çıkmış.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri