Civic FC5 Cam Filmi Önerileri

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar Kayseri'de yaşıyorum. FC5 aracıma cam filmi yaptırmayı düşünüyorum. Sizce serviste yaptırmak mı yoksa dışarıda yaptırmak mı doğru olur?

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar Kayseri'de yaşıyorum. FC5 aracıma cam filmi yaptırmayı düşünüyorum. Sizce serviste yaptırmak mı yoksa dışarıda yaptırmak mı doğru olur?
ön cama yaptırma derim aklında bir not olarak bulunsn.Ayrıca serviste yaptırman için ne gibi bir sebep var? dışarda aynısını daha ucuza yaptırabilirsin ama sadece güvenilir ve temiz yapan bir yer bulman gerekir. Bakım vs işlemler olsa anlaım ama cam filmi için gerekmez diye düşünüyorum.

Ben bir arkadaşı kıramadım yaptırdım en iyisini yaptırsan ne olacak tamamen görsellik hatta güvenlik zafiyeti akşamları başlı başına sıkıntı geriyi göremezsin aynalardan görmek için cam açmanız lazım tamamen gereksiz fuzuli bir iş önleri söktürmeyi düşünüyorum

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Ben bir arkadaşı kıramadım yaptırdım en iyisini yaptırsan ne olacak tamamen görsellik hatta güvenlik zafiyeti akşamları başlı başına sıkıntı geriyi göremezsin aynalardan görmek için cam açmanız lazım tamamen gereksiz fuzuli bir iş önleri söktürmeyi düşünüyorum

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bence cam filminin gerekliliği, yaşadığınız il ile alakalı. Yaz aylarında Adana'da yaşayıp cam filmi yaptırmadan araç kullanmak, anlatılmaz yaşanır diyorum. Başka da bir şey demiyorum ?

Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam Merhaba,

Cam filmi için hemen hemen tüm araçlarıma bu güne kadar yaptırdım. Öncelikle şunu bilmekte fayda var metal parçacıklı ve seramik parçacıklı film olmak üzere iki tip film üst kalitedir. Eastmann Amerikan filmi (yurtdışında en bilindik markası SunTek(STEK)) LLumar'ında üreticisi olup kendi fabrikasında cam filmi, "PP film" üretmektedir. 3M ve Ziebart gibi firmalar kimya fabrikaları olup PP filmin üzerine püskürtülecek kimyasalı Eastmann gibi firmalara ileterek kendi filmlerini bu fabrikalarda yaptırmakta. Bu kısım işin girizgahıydı ve bilmekte fayda var diye düşünüyorum. Peki bahsettik seramik film ile metalize film arasındaki fark nedir? Renk ve garanti. LLumarda Metalik film 10 yıl seramik 12 yıl garantilidir. Üretim bazında nanometre metal ve silika parçaları kullanılarak filmin yansıtma özelliklerinden yararlanılmaktadır.

Eastmann STEK Dynoshield denilen bir film icat etti. Bu film güneş ısısıyla ısındığında kılcal ve göreceli kalın çizgileri kendi kendine onarıyor. Araç kaplaması yaklaşık 10-15 bin TL gibi bir tutara maloluyor.

Birde filmlerin üstüne uçurma bazlı karartma yapılarak yapılan filmler var. (Bu filmlerden uzak dur aksi halde cam filmine zarar verebilirsin.
Eastmann LLumar filmi ile Türkiye'de nam salmış Fİlm üreticisi lakin Dünya'da en çok sattığı film markası SunTek'dir. LLumarla ATR serisi ile beraber üretilme olup sadece sektörde kendi rakibini kendin yarat adı altında yarattığı bir marka. Bundan önceki aracımda LLumar ATR 20 film vardı. Daha sonra şimdiki aracımda SunTek HP Pro yaptırdım.

LLumar yaptıracaksan Mutlaka ATR serisi olmalı. ATC ve AT serileri birer alt kademe olup aralarında 50-100 lira fark ediyor.
SunTek Yaptıracaksan Mutlaka HP Pro serisi olmalı.
Nacizane görüşüm 3M ve Ziebart daha çok koruma filmi olarak tercih edebilirsin.
Dip not olarak uygulama bayisi tercih ederken yetkili bayi olup olmadığını Türkiye Distributörünü arayarak teyit edebilirsin ayrıca kendileri de uygulama yapıyorlar. Çağrı Yapı ve Güvenlik malzemeleri Ankara firması BKFTEK'in ortağı galiba. (Kendileri de uygulama yapıyorlar fakat sadece cam filmi bende orada yaptırdım.)
LLumar ve Suntek film alırsan mutlaka ekteki garanti kartı olup olmadığını sor. Faturan olmasa bile bu kartla garanti boyunca yararlanabiliyorsun.

Umarım yardımcı olmuşumdur.

Şimdiden güle güle kullan.
Çok faydalı bilgiler dostum (y)

Aracınız
Civic FC5 2020
Bence cam filminin gerekliliği, yaşadığınız il ile alakalı. Yaz aylarında Adana'da yaşayıp cam filmi yaptırmadan araç kullanmak, anlatılmaz yaşanır diyorum. Başka da bir şey demiyorum
Eski aracımda 2 defa yaptırdım. Söküp attım göremedim resmen sağımı solumu. Kaliteli filmlerdeki içerden görüş nasıl acaba

Mate 20 pro cihazımdan gönderildi

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Eski aracımda 2 defa yaptırdım. Söküp attım göremedim resmen sağımı solumu. Kaliteli filmlerdeki içerden görüş nasıl acaba

Önceki aracıma 3M yaptırmıştım. Gece azda olsa geri manevralarda görüşü kısıtlıyordu. Çok dar bir yere giriyorsam camı açmak zorunda kaldığım oluyordu. Ancak yaz aylarında güneşi kesmesi paha biçilemez ?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

Filmlerin numarası var. Kaliteli marka şeçip şeffaf olarak kaplanabilir. İlla siyah olacak diye bir şart yok. Genelde görsellik önde olunca geceyi unutuyoruz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri