Cam filmi

Aracınız
Konu açılmışken soruyum ön camdaki film muayeneden geçiyor mu? Benden önceki sahibi bütün camlara ön cam dahil film taktırmş numarasınıda bilmiyorum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba,

Ön cam için iki seçeneğiniz var. Benim yan camlarım koyu ön camın arabayı çıplak göstermesi hoşuma gitmiyor diyorsanız yan camlarınıza yaptırdığınız filmin en açık tonunu yaptırırsınız ki tavsiye etmiyorum hele hele piyasada yok birinci sınıf amerikan filmi vs deyipte ucuza yapılan film yerine folyo var :) Peki yaptırdınız ne olur karanlık bir yerdesiniz ışık yok görüşünüz etkilendi, yağmurlu ve karlı havadasınız görüşünüz etkilendi veya geldi polisin dediki bak ön camda film var sök olay bitti.

Şayet ön cama film istiyorsanız bir amaca hitap etmeli mesela benim kendi aracımda kullandığım filmden örnek veriyorum. Ne istiyorum ön camda da UV koruması olsun cildimi güneş ışınlarından korusun, ne istiyorum normal filmlerden daha fazla ısıyı kessin klima performansım artsın, ne istiyorum güneşin ışığı torpidoya vurduğunda gözümü almasın, ne istiyorum gece karşıdan gelen aracın farları gözümü rahatsız etmesin, ne istiyorum ön camda film olduğu anlaşılmasın şeffaf olsun işte o zaman paraya kıyıp sadece ön cam için 500 TL gibi bir rakkama Llumar Air 80 amacına hizmet eden kaliteli bir film taktıracaksınız.

Saygılarımla,

Ad Soyad
Kayhan Karayılmaz
Aracınız
Civic FC5 2020
Aynı durum benim aracımda da var.2 kere farklı markalarla Arka cam filmi çektirdim.Dünyanın parasını zamanını harcadım.Durum değişmiyor.Arkaya baktığınızda farı açık olan arabanın rezistans sayısı kadar daha far ışığını görüyorsunuz .Yok mu bu işin çözümü acaba?

Ad Soyad
Kayhan Karayılmaz
Aracınız
Civic FC5 2020
Aynı şekilde ben de lumar yaptırdım ve söylediğiniz problem bende de var,
Sebebi bence arka camdaki reziztanslar kalın olduğu ve çıkıntı yaptığı için hali ile çekilen film dalgalı oluyor, filmin ışık kırma özelliğinden ötürü de arkada araçtan gelen farlar yukarı aşağı cizgiler halinde dağılıyor.
Çözümü bence çok mümkün değil gibi. Eğer olur da çözüm üretebilirseniz buraya yazarsanız çok iyi olur.
Ben de sorun var .2 kere farklı markalarla kullanarak işlem yaptırdım olmuyor.Siz bir çözüm bulabildiniz mi?

Aracınız
En arka cam eğim yapısı gereği arkadan gelen araç ışığını yansıtarak çiftli gösteriyor. Bu sorunun 2 çözümü var.

1) En arka cama hiç film çekilmeyecek.

2)En arka cama yaklaşık 6 senedir benim yaptığım gibi en koyu 05 derece çekilecek ve yansıma min düzeye inecek. Daha koyu zaten yok çünkü bir sonraki leveli siyah kaplama folyodur artık.

Başka çare yok maalesef.

SM-A235F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ktas

0
Ad Soyad
ktas
Aracınız
Civic FB7 2015
Çözüm bulabildiniz mi?
Merhaba, ben aracımın ilk sahibiyim ve daha bayiiden teslim almadan önce, bayiiye yaptırmıştım cam filmi uygulamasını. Arka cam için yaşadığınız sorunu yaklaşık 9 yıldır çekiyorum ve bir çözümünü bulamadım ben de. Rezistans kalınlığı fazla olduğu için arkadan gelen farlar dağılıyor ve görüntü net olmuyor hâliyle. Sanayiide bir iki ustaya sordum, "hepsinde aynı sorun var" diyorlar, söktürmekten başka bir çözüm öneremiyorlar.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
FD6da bahsedilen ışığı yansıtma durumu ve belirgin bant görüntüsü ile şu ana kadar karşılaşmadım, muhtemelen FD6dan sonraki kasaların rezistans çizgileri önceki nesillerden belirgin şekilde daha kalın.

Aracınız
Civic FB7 2014
Sanırım bu sorun sadece 10. nesil civiclerde mevcut oda aracın arka cam dizaynından kaynaklı diger civiclerdeki arka camlarının ve arka kasalarının dizaynları daha dik bir şekilde 10.nesile göre @arif0668 arkdaşında dediği gibi ya hiç bir işlem olmayacak yada %5 lik en koyu siyah film tercih edilicek.

Geri