Çarpışma önleyici

Ad Soyad
Kamil yeğen
Aracınız
Civic FE1 2022
Arkadaşlar merhabalar . 2023 fe1 182 bg full versiyon araç satin aldım. İlk defa Honda kullanicisiyim. Çarpışma önleyici sanki çalışmıyor. Güvenlik ayarlarında açık olmasina rağmen önümdeki araca hızlı şekilde baya yaklaşıyorum. Ama fren yapmıyor. Birde uyarı sesleri gelmiyor serit takip de direksiyon titriyor ekranda uyarı çıkıyor ama ses yok. Araç ayarlarinda ses 2. Seviyede açık olmasına rağmen. Önerileriniz için şimdiden tşkler kazasız sürüşler

Teo16

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2020
Arkadaşlar merhabalar . 2023 fe1 182 bg full versiyon araç satin aldım. İlk defa Honda kullanicisiyim. Çarpışma önleyici sanki çalışmıyor. Güvenlik ayarlarında açık olmasina rağmen önümdeki araca hızlı şekilde baya yaklaşıyorum. Ama fren yapmıyor. Birde uyarı sesleri gelmiyor serit takip de direksiyon titriyor ekranda uyarı çıkıyor ama ses yok. Araç ayarlarinda ses 2. Seviyede açık olmasına rağmen. Önerileriniz için şimdiden tşkler kazasız sürüşler
merhaba,
Çarpışma güvenlik ayarları bölümünde bildirimleri sessize alınmış olabilir. Böyle bir bölüm var. Sadece ses,ses ve ekran v.b. ara. ayarlarına bakmanız gerekiyor.

Teo16

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2020
merhaba,
Çarpışma güvenlik ayarları bölümünde bildirimleri sessize alınmış olabilir. Böyle bir bölüm var. Sadece ses,ses ve ekran v.b. ara. ayarlarına bakmanız gerekiyor.
Çarpışma önleyici ayarlarında da uzun,orta ve kısa olarak ayarlar var. Birde araca hızla yaklaşırken ayağınız frende ve azda olsa basıyor iseniz devreye girmiyor.

Çarpışma önleyici 15kmh hızın üstündeki hızlarda devreye giriyor altındaki hızlarda devreye girmiyor ileri geri park ederken çalışmaz . Uzun yoldada öndeki araca hızla yaklaşınca önce ses çıkmadan ekranda turuncu uyarı çıkıyor hala önlem almadıysam ses çıkartarak kırmızı uyarı veriyor ve devamında fren yapıyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Kamil yeğen
Aracınız
Civic FE1 2022
Kısa ve normal mesafede bunu devreye sokturtamadim bı turlu hızla yaklaşıyorum ama devreye girmiyor. Mesafe ayarını uzun yaptım bu sefer ekranda uyarı olarak çıkıyor daha ne kadar yaklaşmam gerekiyor acaba ekranda uyarı ,sesli sinyal, ardından fren yapana kadar Allah korusun:) birde şeritten ayrılırken sesli uyarı vermiyormu araç bende sadece ekranda uyarı ve direksiyonda titreşim var ses çıkmıyor bı turlu bulamadim

Bende şeritten ayrılırken direksiyon titremesi ve ekranda turuncu uyarı çıkıyor ama ses yok aldığımdan beri böyle demek ki oluru bu. Ayrıca özellik çarpışma engelleyici değil çarpışma hafifletici olarak geçiyor yani çarpışmayı tamamen ortadan kaldırmıyor araç şoförden umudu kesince öndeki araç yada nesnenin çok yakınına gelince frene basıyor kaza olacaksada hasar azalsın diye :)) mantık normalde bu sonuçta full otonom bir araç değil tesla gibi.. öteki türlü sürekli sürüşe karışık olur olmadık fren yapar trafiği ve sizi tehlikeye atar sürekli yeri geliyor sıkışık yavaş giden trafikte yakın takip yapıyoruz yeri geliyo yakın mesafe ani sollamalara çıkıyoruz gibi gibi :)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Kamil yeğen
Aracınız
Civic FE1 2022
Cok haklısın.. aracı daha yeni aldım. Yavaş yavaş ogrenip alışmaya çalışıyorum. Kıymetli bilgilerin için çok tşk ederim🙏

Geri