Castrol transmax cvt şansıman yağı hk.

Ad Soyad
Erva k
Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar 2018 civic aracımın şansıman yağını özel serviste değiştirdim. Castrol transmax cvt şansıman yağı koydu usta. Ürünün etiketinde Honda HCF yazması yeterli dedi.
Bilgileriniz nedir bu konuda

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar 2018 civic aracımın şansıman yağını özel serviste değiştirdim. Castrol transmax cvt şansıman yağı koydu usta. Ürünün etiketinde Honda HCF yazması yeterli dedi.
Bilgileriniz nedir bu konuda
Cvt şanzımanda servis harici farklı yağ koymak bana göre riskli. Zaten kroniginde zincir koparma potansiyeli olan bir şanzıman. Ateşe körükle gitmek gibi olmuş. Tork konvertörlü şanzımanda bile motul kullanıp sorun nedeniyle sonrasında sistemdeki yağı komple yenileyen arkadaşlar var. Ki bu cvt şanzıman.

Ad Soyad
Erva k
Aracınız
Civic FC5 2018
Aynı gün 200 metre kullandım sadece. Hemen servise giderek koyulan yağı boşaltarak, orjinal yağ ile yenilettim. Şansıman için güzel olmuşmudur

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Aynı gün 200 metre kullandım sadece. Hemen servise giderek koyulan yağı boşaltarak, orjinal yağ ile yenilettim. Şansıman için güzel olmuşmudur
Kullanımda bir fark gözlemlediniz mi ?
En azından farklı marka yağ ile değişim yapacaklar aydınlanmış olur.

Sorunuza gelecek olursak değişimde takribi 4 litreye yakın yağ çıkıyor. Servisler 4 litre değişim yapiyor. İçerde bu yağın kalıntıları kalmış oluyor. Birde tapadan cikmayan şanzıman içinde kalan bir miktar yağ oluyor. Pek bir sorun olacağını düşünmüyorum.

Ad Soyad
Erva k
Aracınız
Civic FC5 2018
Servis dışında şansıman yağı değiştiren illaki olmuştur. Vites geçişleri maşallah gayet güzel hissedilir bişey yok. Özel serviste koyulan yağ castrol transmax cvt şansıman yağı. Honda chf 2 onaylı olduğu söylendi ve yazıyorda. Hemenn serviste yenilettim 200 metre belki gitmemişimdir. Çok kafama takıldı

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Servis dışında şansıman yağı değiştiren illaki olmuştur. Vites geçişleri maşallah gayet güzel hissedilir bişey yok. Özel serviste koyulan yağ castrol transmax cvt şansıman yağı. Honda chf 2 onaylı olduğu söylendi ve yazıyorda. Hemenn serviste yenilettim 200 metre belki gitmemişimdir. Çok kafama takıldı
Kısa vadede sorun yaratmayabilir. Durumu zaman geçmeden düzeltmeniz iyi olmuş. Peki geçişler güzel olduğu halde neden değişme gereği duydunuz bunu çok merak ettim.

Ad Soyad
Erva k
Aracınız
Civic FC5 2018
Aracımı yeni aldım. Yağ değişime götürdüğüm usta sadece toyota ve honda gurubuna bakan kişi. Değişti veya değişmedi die kafam rahat olsun die düşündüm. Götürdüğüm kişi sıradan birisi değil. Ama ilk defa böyle bişey başıma geldi ve direk servsiten yenilettim.
Nasıl bir uyarı verir sorun olduğunda. Bilgi verirseniz sevinirim. Önceki aracım manuel di

Ad Soyad
Mehmet osman ünlücömert
Aracınız
Civic FC5 2019
Bende aracımı yeni aldım yağ ve filtreleri özel serviste yaptım ama iş şanzıman yağına gelince direk honda yetkili servisinde değiştirdim. Honda servisinde değiştirmemin sebebi ise orjinal hondanın yağının koyulmasıydı ileride bi sorun olursa kafam rahat etsin diye.

Ad Soyad
Erva k
Aracınız
Civic FC5 2018
Bende vakit geçmeden hemen yeniledim serviste. Şimdi gönlüm rahat.

Geri