Civic FC5 Civic 2015 Eco Elagance Vites Geçisleriyle ilgili

Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar merhabalar bu hafta aranıza 2015 eco elagance ile katıldım. cok dikkat edemememle birlikte aracın vites gecislerinde bir sarsıntı gibi aslında sarsıntadı değilde arac bazen böyle ileri doğru atlar ve boırakır gibi yapıyor. herzaman değil ama. bu normalmidir değilmidir şanzımanda bir problem olabilirmi bugün serviste şanzıman yağınıda değiştirdim. ama hic honda kullanmadığım icin size sormak istedim.

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam araç LPG li muhtemelen bu meseleyle ilgili konular açıldı daha önceden
Bu sorun tüm LPG li fb7 lerde var malesef silkeleme yapıyor araç yakıt kesme esnasında biraz kullandıkça alışıyorsunuz, yani anlıyorsunuz ne zaman yapar ne zaman yapmaz ona göre ayağınız alışıyor :) dert etmeyin problem yok yani
Arkadaşlar merhabalar bu hafta aranıza 2015 eco elagance ile katıldım. cok dikkat edemememle birlikte aracın vites gecislerinde bir sarsıntı gibi aslında sarsıntadı değilde arac bazen böyle ileri doğru atlar ve boırakır gibi yapıyor. herzaman değil ama. bu normalmidir değilmidir şanzımanda bir problem olabilirmi bugün serviste şanzıman yağınıda değiştirdim. ama hic honda kullanmadığım icin size sormak istedim.

???? ??? ???????? (??????)
???? ??? ????????? ??-? I-???? (?????)

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
O olay bazen bendede oluyor sanki aracı yeni aldığım için tam alışamadım. Şanzıman yağını bende değiştirdim merak ettiğim bir soru var aracı n den d yada r ye alınca hafif bir sallantı oluyor bu normal mi ? Birde ilk defa tork konvertörlü şanzıman kullanıyorum dikkat etmem gereken şeyler neler mesela bazı otomatiklerde ışıklarda beklerken boşa alın derler bunda onu yapsam n den d ye geçerken hafifde olsa bir sallantı olduğu icin yapmak istemiyorum ?

Aracınız
Civic FB7 2015
Hocam araç LPG li muhtemelen bu meseleyle ilgili konular açıldı daha önceden
Bu sorun tüm LPG li fb7 lerde var malesef silkeleme yapıyor araç yakıt kesme esnasında biraz kullandıkça alışıyorsunuz, yani anlıyorsunuz ne zaman yapar ne zaman yapmaz ona göre ayağınız alışıyor :) dert etmeyin problem yok yani

tesekkürler alperen bey valla rahatladım....

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam öncelikle bilgilendirmek isterim ki şanzıman türü tork konvertörlü değil cvt yani Continuous Variable Transmission'dır. Sorunuza gelirsek hafif sallantı olması normal çünkü aracın n den d'ye veya r'ye aldığınızda aracın hareket etme eğiliminde olmasıdır. Sizinde ayağınız frende olduğu için bu durumda ilk geçişte hafif sarsıntı yapmaktadır. Ayrıca ışıklarda boşa almanız gerekmez d'de durmasında bir sakınca yoktur. Uzun süre ışıklarda ayağınız frende beklemek istemiyorsanız 'Auto Hold' fonksiyonunu kullanabilirsiniz. İyi geceler
O olay bazen bendede oluyor sanki aracı yeni aldığım için tam alışamadım. Şanzıman yağını bende değiştirdim merak ettiğim bir soru var aracı n den d yada r ye alınca hafif bir sallantı oluyor bu normal mi ? Birde ilk defa tork konvertörlü şanzıman kullanıyorum dikkat etmem gereken şeyler neler mesela bazı otomatiklerde ışıklarda beklerken boşa alın derler bunda onu yapsam n den d ye geçerken hafifde olsa bir sallantı olduğu icin yapmak istemiyorum

SM-N9500 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam öncelikle bilgilendirmek isterim ki şanzıman türü tork konvertörlü değil cvt yani Continuous Variable Transmission'dır. Sorunuza gelirsek hafif sallantı olması normal çünkü aracın n den d'ye veya r'ye aldığınızda aracın hareket etme eğiliminde olmasıdır. Sizinde ayağınız frende olduğu için bu durumda ilk geçişte hafif sarsıntı yapmaktadır. Ayrıca ışıklarda boşa almanız gerekmez d'de durmasında bir sakınca yoktur. Uzun süre ışıklarda ayağınız frende beklemek istemiyorsanız 'Auto Hold' fonksiyonunu kullanabilirsiniz. İyi geceler

Fc5ler cvt ama fb7 benim araç?

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam FB7 tam otomatik tork konvertörlü doğru biliyorsunuz merak etmeyin, genel olarak tüm otomatiklerde stop etmeden önce aracı N ye alıp-ayağınızı frenden çekip-P ye alıp stop ederseniz şanzımana yük binmez bundan dolayı araç sadece D ye geçiş esnasında her araçta olan küçük kafa kaldırma hareketi yapar fazla sarsmaz. Işıklarda veya dururken meselesi ise 30 saniye den fazla bekleyecekseniz N ye alabilirsiniz araç hem rahatlar, hem daha az yakıt tüketir, hem de frenlerin ömrüne uzun vade de katkı sağlar onun dışında çok ta dikkat edilecek bir husus yok :)

Aracınız
Civic FC5 2019
Pardon hocam ben fc5'den bahsediyorsunuz sandım. Tork konvertöründe arkadaşın dediği gibi yapabilirsiniz. Bende bu şekilde kullandım. Birde piyasadaki en sağlam ve arıza yapması en zor şanzıman tipidir yani kolay kolay bozulmaz bozmak isteseniz bile çok zor :) keyifli sürüşler.

Geri