Civic FB7 40.000 Bakımlarımızı burada paylaşalım

Aracınız
Civic FB7 2015
@Awalaheks Açmış olduğunuz konuyu ilgili konuya taşıdım, standart bakım standart bakım yağ, polen ve hava fitrelerinin değişimi 0w20 motor yağı varsa lpg bakımı şeklinde oluyor, 40k bakım detaylarını ve fiyatlarını da bu konuda inceleyebilirsiniz.
Tesekkurler @NoFeaR subap ayarı yaptırmam gerekiyormu 40 bin km de? Ayrıca baktırmam gereken baska birsey varmı aracı yenı aldım ve bakım ıle alakalı pek bilgimde yok :)

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Servise geldim şanzıman yağ değişiminin yanında birde şanzıman yağı filtresi firen hidroliği ve yakıt filtre değişimini önerdi bugün kampanya son günüymüş. Yakıt filtresi biraz pahalı geldi açıkçası onu onaylamadım şanzıman yağı ve filtresi + firen hidrolik değişimi için 750 TL fiyat verdiler bekliyorum. Firen hidroliği belki daha ucuza mal olurdu ama bugüne kadar birçok aracımda sanayi ustaları firen hidroliğini değiştirmeye gerek yok diyip değişime pek yanaşmıyorlardı aradan çıksın dedim. Yakıt filtresi için iyi mi yaptım kötümü bilemiyorum.
Doğru yapmışsınız, LPGli araçta benzin yakıt filtresi ömürlük hale geliyor, eğer bir arıza söz konusu değilse filtre değişimine gerek yok diyebilirim.

Geri