Civic FB7 Civic FB7 için Fren Balata ve Disk Tecrübeleri

Aracınız
Civic FB7 2015
Bende yaklaşık 9000 km. önce aynı TRW GDB774 arka balataları taktırdım ama ses konusunda memnun değilim, camlar açıkken net şekilde her frenlemede ses mevcut. Ama ses çok ince bir tonda olduğundan camlar kapalı iken duyulmuyor diyebilirim.
Camlar kapalı olduğunda bir ses sorunu yok.

Hocam yokuş aşağı el freni ile frenleme denemeleri yaptım ses gelmiyor.( Arka diskleri de tornalatmıştım belki ondandır)
Ön balataları remsa ile değişmiştim frenlemesi gayet iyi ama frene ilk bastığımda ses geliyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam yokuş aşağı el freni ile frenleme denemeleri yaptım ses gelmiyor.( Arka diskleri de tornalatmıştım belki ondandır)
Ön balataları remsa ile değişmiştim frenlemesi gayet iyi ama frene ilk bastığımda ses geliyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Tornalatma işe yaramış olabilir hocam, bende maalesef belirgin bir ses mevcut.
Cam kapalı iken duyulmuyor ama cam açıkken frenler soğuksa bariz bir ses mevcut.

Aracınız
bu siteden 2013 civic sedan için trw ön fren diski almayı düşünüyorum. güvenilir midir hocam? ürünler orijinal midir?
(450'ye bosch alacağıma 550ye trw alayım dedim)

sui

0
Aracınız
Merhaba, foruma bakarak trw marka ön ve arka balata arayışı içerisindeyim. Ancak İzmir'de hiç bir yerde bulamıyorum. İnternetten almak ise balata özelinde çok güvenli gelmedi(değişim konusunda). DJ marka balata önerisinde bulundular. Çok fazla sattıklarını ve sorun yaşamadıklarını söylediler. Kafam karıştı. Gören olursa yorum yazabilir mi? 80 binde ilk kez balata değiştireceğim. Teşekkürler şimdiden.

Aracınız
Merhaba, foruma bakarak trw marka ön ve arka balata arayışı içerisindeyim. Ancak İzmir'de hiç bir yerde bulamıyorum. İnternetten almak ise balata özelinde çok güvenli gelmedi(değişim konusunda). DJ marka balata önerisinde bulundular. Çok fazla sattıklarını ve sorun yaşamadıklarını söylediler. Kafam karıştı. Gören olursa yorum yazabilir mi? 80 binde ilk kez balata değiştireceğim. Teşekkürler şimdiden.
Piyasada kurdan dolayı iyi markaları bulmak zorlaştı. Disklerin markası neyse aynı markadan balata seçimi yapmanızı tavsiye ederim. Hala fabrikada takılan disk varsa üzerinde tavsiyede bulunamayacağım. Daha önce orijinal diskleri tornalatıp kullananlara sormak lazım.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
FB7 için arka diskleri değiştirenler kaç km.de değişim yaptıklarını paylaşabilirler mi?

FB7 için arka diskleri değiştirenler kaç km.de değişim yaptıklarını paylaşabilirler mi?
FB7 arka disk ve balata değişimi aracın kullanım guzergahina göre çok farklılık arz ediyor.
2014 de bir kaç arkadaş sıfır aldık,
şehir içi kullanan arkadaşlar 60 70 bin de fabrika balataları ni çıkardılar, ben o dönem çok şehir dışı gidiyordum, 40 bin de bitti. (VSA faktörü)

O aracın diskleri ise 130 bin de değişti.

Şu an kullandığım FB7 nin diskler orjinal, 105 binde taslattim, Araç şimdi 160 binde hiç sıkıntı yok.

240 bin de orjinal diskleri ile binilen FB7 de var

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
FB7 arka disk ve balata değişimi aracın kullanım guzergahina göre çok farklılık arz ediyor.
2014 de bir kaç arkadaş sıfır aldık,
şehir içi kullanan arkadaşlar 60 70 bin de fabrika balataları ni çıkardılar, ben o dönem çok şehir dışı gidiyordum, 40 bin de bitti. (VSA faktörü)

O aracın diskleri ise 130 bin de değişti.

Şu an kullandığım FB7 nin diskler orjinal, 105 binde taslattim, Araç şimdi 160 binde hiç sıkıntı yok.

240 bin de orjinal diskleri ile binilen FB7 de var
Geri bildirim için teşekkürler (y)

Aracınız
Civic FB7 2015
104 bin km de tüm fren disk ve balata takımını değiştirdim. Balatalar ikinci kez diskler ise ilk kez değişmiş oldu. Ancak araç son 5 yıldır her gün ciddi bir yokuşu inip çıkıyor. 270 metre rakım farkı var ev ile işe arasında. O yüzden özellikle arka balata ve diskler erken bitebilir diye tahmin ediyorum. Trafiğin az olduğu ve düzayak şehirlerde balatalar değilse bile diskler çok daha uzun dayanır diye tahmin ediyorum.

Geri