• Forumumuzun gelişimini ve ayakta kalmasını desteklemek için, Özel üye olabilir veya Sticker alabilirsiniz, detaylar için lütfen TIKLAYIN!

Civic FB7 Civic FB7 Otomatik Şanzıman yağ değişimi

m2hamid

Sayfa Yönetim
Yönetici
Katılım
7 Eyl 2014
Mesajlar
4,683
Tepki puanı
4,714
Konum
Türkiye
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam Amerika’daki bizim gibi 8. Jenerasyon Honda otomatik 5 vites kullanıcıları genelde valvoline maxlife atf kullanmış. İlk üç litrelik değişimde sıkıntı yokken ikincide yani maxlife oranının arttığı kullanımda sorunlar yaşamaya başlamışlar. Vitesin daha yüksek devirde atması, sarsıntı ve haşırtılı geçiş gibi. Maxlife, eneosa göre daha da yakın duruyor oem atf ye göre ancak kullanıcılar ve bazı bilgili abd li kişiler diyeyim Hondada özellikle oem atf öneriyorlar. Full drain yapıp sorunsuz kullananlar da mevcut eski accord ,civic ve crv türevlerinde. Çok farklı tecrübeler de var ancak genel kanı oem kullanmak yönünde. Yani eneos kullandıysanız, Honda dw1 ile devam edin.
Valvoline atf: https://attachments.priuschat.com/attachment-files/2017/08/131427_US_VAL_ML_ATF_EN.pdf
Hocam iade ettiğiniz yağ sonrası yabancı forumlarda bayağı kapsamlı araştırma yapmışsınız anlaşılan :)
 
Son düzenleme:
Katılım
16 Kas 2018
Mesajlar
706
Tepki puanı
955
Konum
İstanbul/Beylikdüzü
Aracınız
Civic FB7 2016
Hocam iade ettiğiniz yağ sonrası yabancı forumlarda bayağı kapsamlı araştırma yapmışsınız anlaşılan :)
Evet hocam, İyice irdeledim özellikle çinko katkısından ve özel bir formülasyon olduğundan bahsediliyor. Çinkonun ne gibi bir etki sağladığını honda paylaşmamış ancak çoğu kişi sorun yaşayıp geri bildirmde bulunmuş Honda’ya ve bunun yanında şanzımana zarar verenler de var. Genelde herkes pahalı olmasından dolayı maxlife gibi farklı yağlar kullanmış ancak şanzıman arızası yaşamaktansa pahalı olan oem kullanılması gerektiğinde hemfikir honda kullananlar.
 
Katılım
31 Eki 2018
Mesajlar
1
Tepki puanı
0
Katılım
15 Kas 2015
Mesajlar
266
Tepki puanı
113
Konum
Çayırova / KOCAELİ
Aracınız
eneos yağını kullandım.Şu an 20.000 km yi geçtim ve henüz bir sorun yaşamadım .Ama hiç kimse sorun yaşamayacak anlamına gelmez bu tabi.Araç 2013 eco elegance
Bende iki kere Eneos kullandım bir sıkıntı yaşamadım ama bir dahaki bakımda Honda nın orijinal yağıyla devam etmek istiyorum içim rahat etsin diye.


Kün feyekün..
 
Üst