Civic Fb7 Sol Aks Sesi

Aracınız
Civic FB7 2012
Merhaba,

Aracım geri geri hafif eğimli bir yolda sola doğru direksiyon çevirerek çıktığımda sol önden tıkırtı sesi geliyor. Sadece tarif ettiğim şekilde kullanırken bu sesi duyuyorum farklı bir kullanım da ses yapmıyor. Ben aracımı 2018 kasım ayında satın aldım ve benden önceki sahibi tüm bakımlarını yetkili serviste yaptırmış, aldıktan sonra yağ değişimi için tavsiye üzerine bir ustaya gitmeye başlamıştım ki bu ses için de aynı ustaya gittim. sağ olsun sesi dinledi ve aks sesi olduğunu söyledi. orijinal parça ile değiştirmek istedim fakat servis sadece aks kafası olarak değil komple satıldığını ve fiyatının 6.000 TL olduğunu söyledi.

Bunun üzerine yaşadığım şaşkınlığı yedek parçadaki kişi fark etmiş olacak ki; aracınızla kaza mı yaptınız neden değiştirmek istiyorsunuz diye sordu. Ben de durumu izah ettim ve sorunun körük ve yağ değişimi ile düzeleceğini düşündüğünü söyledi. Benim gittiğim usta direk kafa bozuk demişti hatta çıkma parça falan önerdi. Körük ve yağ değişimi ile bu sorun düzelir mi? Benzer bir durumu yaşayan bir arkadaşım bilgi verebilirse çok sevinirim.

Araç 2012 fb7 kasa otomatik civic elegance

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Tekrar Merhaba, sesin kaynağı sol aks kafası çıktı. Sadece yükte (geri geri yokuş çıkarken) bu sesi yapmasının nedeni kafanın daha yeni bozulmaya başlamasından kaynaklanıyormuş. Bu şekilde kullanıma bağlı; uzun süre de kullanılabilir ya da çok kısa süre içerisinde de düz yolda da ses yapar hale gelebilirmiş, ben parçayı değiştirmek için orijinal çıkma almaya karar verdim. Yan sanayi aks kafası çok kısa ömürlü oluyormuş, orijinal sıfırına da o kadar para vermek çok mantıklı değil açıkçası, nasipse bayramdan sonra değiştireceğim. ilginizden dolayı teşekkür ederim. Benzer sorunu yaşayan olursa kaynak olması açısından mümkün olduğunda detay vermeye çalıştım.
Geçmiş olsun, genelde böyle ses başlayanlar uzun süre sonra iyice ses yapmaya başlıyor.
Çıkma aks kafası alırken mümkün derece km.sini ve temizliğini araştırın. Çıkma parçalar genelde çok kötü ve hor kullanılmış durumda oluyorlar, buna dikkat edin.

Aracınız
Civic FB7 2012
Geçmiş olsun, genelde böyle ses başlayanlar uzun süre sonra iyice ses yapmaya başlıyor.
Çıkma aks kafası alırken mümkün derece km.sini ve temizliğini araştırın. Çıkma parçalar genelde çok kötü ve hor kullanılmış durumda oluyorlar, buna dikkat edin.

Çıkma parça için; bulacak ustaya güvenmekten başka çare yok maalesef, görerek anlaşılacak bir parça olmamakla beraber aracın üstünden sökülüp ayrı bir yere alındığı için km vs. bilmeniz de pek mümkün değil.

Aracınız
Civic FB7 2013
Ankara efe kardeşlerde fb 7 araç var km si düşük fiyat alabilirsiniz parça için

Aracınız
Civic FB7 2012

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Benim arabada da aynı sıkıntı var düze yolda sıkıntı yok ama arkadaşın dediği gibi hafif rampada geri geri direksiyon açılı şekilde giderken tık tık tık diye ses yapıyor. Düz yolda park ederken sıkıntı yok. Anlaşılan fiyatlar çok uçuk. Memleketin bozuk yollarından dolayı arabayada suç bulamıyorum benimki 125k da. Konuyu açan arkadaş sorunu çözmüş mü acaba ?

Aracınız
Civic FB7 2012
Benim arabada da aynı sıkıntı var düze yolda sıkıntı yok ama arkadaşın dediği gibi hafif rampada geri geri direksiyon açılı şekilde giderken tık tık tık diye ses yapıyor. Düz yolda park ederken sıkıntı yok. Anlaşılan fiyatlar çok uçuk. Memleketin bozuk yollarından dolayı arabayada suç bulamıyorum benimki 125k da. Konuyu açan arkadaş sorunu çözmüş mü acaba ?
Merhaba, çıkmacıdan henüz üzerinde etiketleri duran bir aks bulup onu taktırmıştım. O zaman 850 idi yanlış hatırlamıyorsam ama şuan ne kadardır bilmiyorum. Kısa bir süre sonra da satmıştım arabayı :)

Geri