Civic FC5 Civic FC5 Gaz yememe ve stop etme sorunu

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Merhaba arkadaşlar,

42.000 km de Fc5 aracımda, yaklaşık 2 aydır gaz yememe, gazdan ayağımı çektiğimde devir göstergesinin 1 in çok altına düşmesi sonucu stop etme gibi sorunlar yaşıyorum. Bu problemi bazen hareket halinde iken ayağımı gazdan çektiğim zaman da yaşıyorum, bu şekilde 40 km hızla giderken stop ettiği de oldu.

Çözüm kısmına gelir isek sorun henüz çözülmedi. Yapılan işlemleri yazıyorum, lpg enjektörleri ve regülatör değişti. Lpg parçaları beklenirken aracı 10 gün kadar benzinde kullandım sorun devam ediyordu. Lpg parçaları montaj yapılırken servis aracı tekrar kontrol etti, sorunun subap ayarından olabileceği söylenildi ve araca subap ayarı yapılarak araç teslim edildi. Aracın arızası devam ettiği için tekrar servise gittim, test sürüşüne çıktık ancak test sürüşü esnasında araç hiç bir sorun çıkarmadı. Şu anda arıza halen devam ediyor, önümüzdeki hafta tekrar servise gideceğim. Servisin vermiş olduğu bilgiye göre bilgisayarda araç hiç bir arıza göstermiyor. Durum bu şekilde çözüm önerisi olan var ise yazarsa sevinirim.

mturker

Özel Üye
S.a arkadaşlar egr valf dün geldi, bugün ise sabahın erken saatlerinde bir hevesle hemen montajladim.
Son zamanlarda her gün ve sık sık stop ve silkeleme yapan aracım bugün yağ gibi oldu .
Ürünü konyadan yedek parçaci bı esnafdan orjinal çıkma aldım piyasada yan sanayileri 3-4 bin bandında iken ve çıkma orjinalleri 4- ile 5.500 bandinla olan parçayı
1200+70 TL kargo ile satın aldım.
İlerleyen günlerde aksi bir durum yada sorun olmaz ise tekrar yazacagim...
İlgilenen arkadaşlara sonsuz şükranlarımı sunarım.
Teşekkürler.

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
adem edim
Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba Arkadaşlar son haftalarda honda yetkili servisteyim. Gİt gel git gel bunalmışken dün akşam Honda EFE den mustafa usta sanırım aracımın sorunun çözdüğüne inanıyorum. yapılan işlemlerin detayı maalesef alamadım ama yakıttan dolayı pisliğin birikmesi sebebi dedi. bazı parçaları temizlediğini söyledi. araçta stop etmiyor. En önemlisi araçın rolantisi düşmüyor. park ederken gaza bas çek yapıyorum hiç bir şey olmuyor. aracın farklılaştığını bariz hissettim.

mturker

Özel Üye
Merhaba Arkadaşlar son haftalarda honda yetkili servisteyim. Gİt gel git gel bunalmışken dün akşam Honda EFE den mustafa usta sanırım aracımın sorunun çözdüğüne inanıyorum. yapılan işlemlerin detayı maalesef alamadım ama yakıttan dolayı pisliğin birikmesi sebebi dedi. bazı parçaları temizlediğini söyledi. araçta stop etmiyor. En önemlisi araçın rolantisi düşmüyor. park ederken gaza bas çek yapıyorum hiç bir şey olmuyor. aracın farklılaştığını bariz hissettim.
Merhaba konuşulan eski yazılara bakarsaniz ben egr valf aldım şükür problemim çözüldü, 1-2 aydır sorunsuz biniyorum, bende zamanında bir çok şeyi temizlettim ama 5-6 ay sonra gene başlamıştı.
Şayet sizinde başlarsa tekrar egr kontrolu yaptırın sanırım seyrek şekilde kronik problem..

Ad Soyad
adem edim
Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba konuşulan eski yazılara bakarsaniz ben egr valf aldım şükür problemim çözüldü, 1-2 aydır sorunsuz biniyorum, bende zamanında bir çok şeyi temizlettim ama 5-6 ay sonra gene başlamıştı.
Şayet sizinde başlarsa tekrar egr kontrolu yaptırın sanırım seyrek şekilde kronik problem..

tamam aklımda olsun şimdilik araç iyi teşekkürler.

Geri