Civic FE Direksiyon problemi

Ad Soyad
Levent Kiraz
Aracınız
Civic FE1 2021
Herkese merhaba.15 bindeki aracımla 80-90 ile giderken direksiyon minik hareketler le düzeltmek istediğimde sanki böyle dişliden diğer dişliye geçer gibi tık tık şekilde direksiyondan hissediyorum hızlı çevirdiğimde bi şey hissedilmiyor ama sanki böyle içerde bi yerde sıkma hissi veriyor . Virajda dönerken sabit tutarken direksiyon bi diş daha atıyor ve çevirdiğim yöne kayıyor servise götürdüm aracın 5-6 gün kalmasını söylediler onlarda tesbit ettiler bu durumu ve 2-3 tane araçta da böyle sorunla geldiklerini söylediler çözüm içinde sensörleri sıfırladılar olmadı , direksiyon motoruna , alt takıma , amörtisör sistemine ve mafsallara bakılacağı söylendi bu tarz bi problemle karşılaşan oldu mu acaba ?
Teşekkürler

Çözüm
Merhabalar, 2023 FE1 Aracımda direksiyonda kasılmalar ve virajlarda gereksiz sertleşmeler vardı (12.000km). Yapılan kontrollerde direksiyon kutusu değişimi yapılacağı söylendi.
Parça tedariği yaklaşık 3-4 hafta sürdü. İşlem tamamen garantiden karşılandı ve sorun çözüldü. Benzer probleme sahip arkadaşlar garantiden değişim yaptırarak sorunu çözebilir.
Ad Soyad
Mehmet keskin
Aracınız
Civic FE1 2024
rica ederim, açıkcası alırsanızda executive plus olan model olursa alacağınız araç size tavsiyem 215/50/17 Hankook ventus prime 4 ler takın araca uyumu muhteşem resmen pamuk gibi üst düzey amerikan Japonlar gibi oluyor (Lexus vs gibi).

aracın üzerinde gelen Bridgestonelar ömür odaklı sert hamurlu lastikler ve sertlikleri konforu törpülüyor Hankooklar ise baya keyifli,konforlu, aracı alır almaz sizdeki bridgestoneları ilana koyun alıcı çıkıncada az farkına Hankookları takın ben 3dür o şekilde yapıyorum atıyorum sıfır bridgestonelar 16bin ise Hankooklarda 14bin ise ben bendeki bridgestoneları 10bine 12bine ilana koyup 3-4bin fazlasını verip Hankook aldım hep ve aşırı derecede memnun kaldım,şiddetle tavsiye ederim.
Eco Elegance plus için anlaştım. 16 jant. Bu jantlari kışlık karda kullanmak istiyorum. 17 jant alıp yazlıklari yeni takacağım. Hayırlısı bakalım

Ad Soyad
Onur Kaynar
Aracınız
Civic FE1 2021
Hocam size şöyle söyleyeyim halkımız inanılmaz karamsar ve basit birşey çok çabuk dev bir soruna dönüşebiliyor,

Direksiyon kutusu arızası Grande Puntosundan,Lineasına,Clio 4den bir sürü binlerce ülkemizde piyasa aracı olarak görünen dominant araçlarda bile var olan bir problem yeni bir sorunda değil devasa bir problemde değil daha henüz ölende sanırım olmadı :)

FE kasa spesifik konuşuyorum bu konu iyiden iyiye abartılmış bir konu, 4 adet FE kasa Civiğim oldu bunun 2sinde bende yaşadım bahsi geçen kronik sorunu parçası sipariş verildi 3 ayda geldi takıldı bitti gitti bir dahada hiç tekrarlamadı ve an itibariyle meslekdaşım 12binde kutusu değişmiş aracında km saati 87bin gösteriyor sorunu yok.

dahası dünyada tek bir tekrarlanan konu yok ABD FE kasa forumlarının 2sine birden üye olan biriyim içini dışı araştırdım taktıranların birkaçına özelden yazdım ama tekrarlayaınını görmedim ama artık nasıl değerlendirirseniz bu sitede onu bile görüyorsunuz , abi uzağa gitme

1) Bu sitede 2024den önce Civic alma Şubatda makyajlısı geliyor kesin bilgi net bilgi arkadaşım var içerde diyen oldu, doğru çıktımı? Hayır
2) bu konu başlığında sözde yeni tasarlanan direksiyon kutusundan bahsediliyor, doğru bilgimi? Hayır! (kullandığım servistende Honda Türkiyedende bilgi edinmek için uğraştım net söyleyebilirimki Hürafe, şaşırdıkmı? Hayır!)

3) yine bu sayfanın ta kendisinde araç güya Honda tanıtımı sırasında Honda motorsporlarından gelen ekibin tasarladığını iddia edilmiş, abi bırakın Aile aracı FE kasayı siz bu yorumu bunca yıldır Sir-R'lar, Type-Rlar,NSX ler üreten Honda'dan tek bir kez duydunuzmu? varmı resmi bir açıklama bu iddiayı doğrulayabilecek? ben bu iddianın üzerine baya bir bakındımda cevabım? Hayır!

konuya dönersek sorun olan Direksiyon kutusunun kendisi değil onun ayarı bu sebeble sözde gereksinim olan yeni tip direksiyon kutusuna gerek yok,çözümüde kontrolleri yapılmış aynı direksiyon kutusundan sipariş edip onu takmak bitti gitti.

dediğiniz gibi Ağustos sonrası üretimi 2023 ve tabiki 2024lerde bu sorun zaten hepten yok direk doğru ayarda takılıp çıkarıldı araçlar.

Octavia,Golf gibi araçlardan inerek söylüyorum çok ama çok daha sorunsuz,çok daha keyifli bir araç açıkcası ben etrafıma şiddetle tavsiye ediyorum,
şüpheniz varsa plakalarını verebilirim bizzat ismime 4 adet bu araçtan kullanıp kullanıp tazeledim beğenmesem almazdım değilmi? meslekdaşıma bile aldırdım hergün yüz yüze geldiğim oda gayet memnun
Hocam yeni tasarım kutu veya parça gelmeyecekse benim direksiyonkutusunu neden değiştirmiyorlar. Honda taleplerimizi reddediyor dediler.Eger bu parça sorunu değilse ayar ile çözülüyorsa ben neden 3. Kez ayar yaptıracağım. Yani bir yerde yanlışımız var ama nerede

Ad Soyad
Timur.S
Aracınız
Civic FE1 2021
Hocam yeni tasarım kutu veya parça gelmeyecekse benim direksiyonkutusunu neden değiştirmiyorlar. Honda taleplerimizi reddediyor dediler.Eger bu parça sorunu değilse ayar ile çözülüyorsa ben neden 3. Kez ayar yaptıracağım. Yani bir yerde yanlışımız var ama nerede

Hocam ayarı bizim servisler değil bu direksiyon kutusunu üreten honda'nın tedarikçisi yapıp yolluyor özetle sizin araca takılı olan direksiyon kutusundan farklı yada geliştirilmiş bir direksiyon kutusu takılmıyor parça kodu vs herşeyi aynı inanmıyorsanız bu konuda değişim gerçekleştirebilmiş arkadaşlar araçlarındaki kullanılan parça kodunu sorgulayabilirler birebir aynı.

sizin şahsi konunuza gelirsek bence sorununuz servisinizin uğraşmak istemeyişi,sorumsuzluğu farklı bir alternatif yakın servis varsa isterseniz oraya başvurun yada honda türkiyeye konuyu şikayet edin arayarak.

Ad Soyad
Onur Kaynar
Aracınız
Civic FE1 2021
Hocam ayarı bizim servisler değil bu direksiyon kutusunu üreten honda'nın tedarikçisi yapıp yolluyor özetle sizin araca takılı olan direksiyon kutusundan farklı yada geliştirilmiş bir direksiyon kutusu takılmıyor parça kodu vs herşeyi aynı inanmıyorsanız bu konuda değişim gerçekleştirebilmiş arkadaşlar araçlarındaki kullanılan parça kodunu sorgulayabilirler birebir aynı.

sizin şahsi konunuza gelirsek bence sorununuz servisinizin uğraşmak istemeyişi,sorumsuzluğu farklı bir alternatif yakın servis varsa isterseniz oraya başvurun yada honda türkiyeye konuyu şikayet edin arayarak.
Üstat bana söylenen ortada yeni direksiyon kutusu zaten yok. Eskisi var onu da elzem durumlar haricinde takmıyoruz çünkü sorun tekrar ediyor dediler. Şuan talepleri iletiyoruz Honda beklememizi istiyor bu nedenle mevcuttaki parçayıda takmıyoruz dediler. Yeni parça kodlu ürün geldiğinde tek tek arayıp takmak için randevu vereceğiz demişlerdi. Benim bölgemde tek servis var başka yok. Sizin ağınız geniş ise böyle bir durumun varlığı yokluğu hakkında bilgi alabilirseniz süper olur. Ben zaten 1-2 haftaya bakıma gideceğim gene konuşacağım.

Ad Soyad
Oğuzhan Pampal
Aracınız
Civic FE1 2021
Arkadaşlar konu açılalı uzun zaman olmuş ama aynı sorum benim aracımda da var 46 bin km’de 2021 model FE1, servis randevusu aldım bununla ilgili garantiden parça değişimi hala sürüyor mu?

Arkadaşlar konu açılalı uzun zaman olmuş ama aynı sorum benim aracımda da var 46 bin km’de 2021 model FE1, servis randevusu aldım bununla ilgili garantiden parça değişimi hala sürüyor mu?
Bende de gerçekleşti bende randevu alacağım değişimden önce ayar yapılıyormuş. Sizde işlem yapartırdıktan sonra buraya yazarsınız yapılanı bilginiz olur hocam

Ad Soyad
Oğuzhan Pampal
Aracınız
Civic FE1 2021
Bende de gerçekleşti bende randevu alacağım değişimden önce ayar yapılıyormuş. Sizde işlem yapartırdıktan sonra buraya yazarsınız yapılanı bilginiz olur hocam
Direksiyon mafsal ayarı yapıldı sorun çözüldü gibi şimdilik. FE1 kullanıcıları için kronik olan direksiyon sorunu ile alakalı bu ayarı 3 kez yapıyorlarmış, tekrar ederse Honda'nın ana merkezine durumu bildirip ne yapmaları gerektiği hakkında karar alınıyormuş.

Geri