Civic FE Direksiyon problemi

Ad Soyad
Levent Kiraz
Aracınız
Civic FE1 2021
Herkese merhaba.15 bindeki aracımla 80-90 ile giderken direksiyon minik hareketler le düzeltmek istediğimde sanki böyle dişliden diğer dişliye geçer gibi tık tık şekilde direksiyondan hissediyorum hızlı çevirdiğimde bi şey hissedilmiyor ama sanki böyle içerde bi yerde sıkma hissi veriyor . Virajda dönerken sabit tutarken direksiyon bi diş daha atıyor ve çevirdiğim yöne kayıyor servise götürdüm aracın 5-6 gün kalmasını söylediler onlarda tesbit ettiler bu durumu ve 2-3 tane araçta da böyle sorunla geldiklerini söylediler çözüm içinde sensörleri sıfırladılar olmadı , direksiyon motoruna , alt takıma , amörtisör sistemine ve mafsallara bakılacağı söylendi bu tarz bi problemle karşılaşan oldu mu acaba ?
Teşekkürler

Çözüm
Merhabalar, 2023 FE1 Aracımda direksiyonda kasılmalar ve virajlarda gereksiz sertleşmeler vardı (12.000km). Yapılan kontrollerde direksiyon kutusu değişimi yapılacağı söylendi.
Parça tedariği yaklaşık 3-4 hafta sürdü. İşlem tamamen garantiden karşılandı ve sorun çözüldü. Benzer probleme sahip arkadaşlar garantiden değişim yaptırarak sorunu çözebilir.
Ad Soyad
Mustafa Ünal
Aracınız
Civic FE1 2021
Ben 23 bini geçtim bir sorunum yok ama benim aracım premium. Belki sorun yaşıyan modeller üst paketlerdir.Onların direksiyon kutusu farklı olabilir bazı otonom özelliklerden ötürü.

Arkadaşlar benim araç elegance donanım ve 20 bindeyim. Bende de sorun yok. Acaba arkadaşın dediği gibi otonom sürşü olan exe + larda mı rastlanıyor bu direksiyon kutusu sorununa? Elegance yada premium donanımda bu sorunu yaşayan varmı?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Onur Kaynar
Aracınız
Civic FE1 2021
Arkadaşlar benim araç elegance donanım ve 20 bindeyim. Bende de sorun yok. Acaba arkadaşın dediği gibi otonom sürşü olan exe + larda mı rastlanıyor bu direksiyon kutusu sorununa? Elegance yada premium donanımda bu sorunu yaşayan varmı?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ben şuan 37 bindeyim halen bir sorun görmedim.

Ad Soyad
orhan çiçek
Aracınız
Civic FE1 2021
Arkadaşlar merhaba,
foruma yeni katıldım herkese kolay gelsin.22 şubat 2022 çıkışlı aracımda da son 3 haftadır aynı problemi yaşıyorum. bugün itibari ile ayışığı honda nın servisine aracı bıraktım ben orada bulunduğum sırada bir başka arkadaşta da aynı problemin olduğunu öğrendim kendisine direksiyon kutusunda arıza olduğunu belirterek değişim yapacaklarını söylemişler. bir de size mesaj geldi mi yoksa kendiniz mi fark ettiniz gibi bir şeyler duydum demek ki sadece biz değiliz bu konuda rahatsızlığı olan, Honda konuyu biliyor demek ki .konu hakkında bir değişiklik olursa sizlere de bilgi veririm.

Arkadaşlar merhaba,
foruma yeni katıldım herkese kolay gelsin.22 şubat 2022 çıkışlı aracımda da son 3 haftadır aynı problemi yaşıyorum. bugün itibari ile ayışığı honda nın servisine aracı bıraktım ben orada bulunduğum sırada bir başka arkadaşta da aynı problemin olduğunu öğrendim kendisine direksiyon kutusunda arıza olduğunu belirterek değişim yapacaklarını söylemişler. bir de size mesaj geldi mi yoksa kendiniz mi fark ettiniz gibi bir şeyler duydum demek ki sadece biz değiliz bu konuda rahatsızlığı olan, Honda konuyu biliyor demek ki .konu hakkında bir değişiklik olursa sizlere de bilgi veririm.
Söylemiştik kronik diye kaç kez

Ad Soyad
orhan çiçek
Aracınız
Civic FE1 2021
Benim direksiyon kutusu değiştirildi, maalesef 6000-7000km sonra tekrar etti, böyle biniyorum, bazen azalıyor bazen tekrar artıyor
servis bu konuda ne diyor bu şekilde mi devam edecekler.
az önce servisten aradılar honda merkeze bu durumu iletmişler geri dönüş bekliyorlarmış 10 15 gün içerisinde geri dönüş yapacağız dediler aracıda bu şekilde teslim edecekler onay geldiğinde değişim yapacaklarını belirttiler

Aracınız
Benim direksiyon kutusu değiştirildi, maalesef 6000-7000km sonra tekrar etti, böyle biniyorum, bazen azalıyor bazen tekrar artıyor
Sürüş güvenliği açısından risk yaratmıyor mu ? Bunu duyunca cidden bir soğuma geldi araçtan, direksiyon kutusu değiştiği halde nasıl çözülmez, demek üretim hatası var , çok yazık.guven kırıcı durumlar.

Ad Soyad
Kutluay Selçuk
Aracınız
Civic FE1 2023
amerikada bu problemle ilgili bülten yayınlandı,4 aralıktan itibaren tüm fe kasa civiclerin direksiyonu amerikada serviste değişmeye başlanacak,Türkiyede şimdilik böyle bir aksiyon yok gözüküyor

Geri