Civic hatchback 1.4 çekiş problemi

Aracınız
Civic FD6 2007
İyi günler 3 gün önce civic hatchback 2013 model 1.4 sport benzinli aracımı aldım fakat performansından hiç memnun kalmadım 2013 model arabaya hiç yakışmayan bir performans bayırda resmen tıkanıyor gitmiyor araba. Daha 48,000 km de olmasına rağmen bu derece düşük performans olması sizce normal mi önerilerinizi tecrübelerinizi yazabilir misiniz

2010 Civic spor i shift im vardı çok temiz ve bakimliydi.2 yıl bindim 45 bin km yol yaptım 1.4 motor sorunsuzdur 3500 devirden önce tepki vermez çünkü 1.4 civiclerde az yakması için kullanılan bir valf var resmen aracı kalkışlarda bile tutuyor bununla beraber ağır bir araç malum İngiltere üretimi rampada performans isteyen i shift manuel moda alıp öyle kullanmalı ve en az 4 bin devirleri görmeli ama buna rağmen aracın çok az yaktigini göreceksiniz.

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Sizin araç 2013 olduğu için hem makyajlı kasa hemde manuel o modeller otomatik yok çünkü o nedenle yüksek devir kullan kendini bir tık daha iyi hissedersin 0 100 de yazdığı gibi 14.5 sn değil biraz daha geliştiğini görürsün

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
2010 Civic spor i shift im vardı çok temiz ve bakimliydi.2 yıl bindim 45 bin km yol yaptım 1.4 motor sorunsuzdur 3500 devirden önce tepki vermez çünkü 1.4 civiclerde az yakması için kullanılan bir valf var resmen aracı kalkışlarda bile tutuyor bununla beraber ağır bir araç malum İngiltere üretimi rampada performans isteyen i shift manuel moda alıp öyle kullanmalı ve en az 4 bin devirleri görmeli ama buna rağmen aracın çok az yaktigini göreceksiniz.

Araç az yakıyor ona lafım yok uzun süredir sıfırlamadık karma tüketim 6lt gösteriyor :) ama yokuşlarda gerçekten hiç tatmin etmiyor ayrıca süspansiyonlarıda çok sert. Tasarımını çok beğeniyorum.

Aracınız
Civic FD6 2007
48 binde arabanın bujilerine kolay kolay bişey olmaz. Daha önce işlem görmediyse (sökme-hatalı takma, hatalı temizleme vb.) bu km de bir arabada buji kaynaklı bir çekiş sorunu olmaz. Manifolddan en uca kadar komple egzos tertibatını iyi bir ustaya detaylı kontrol ettirin. (Pek kimse bilmez ve anlamaz ama Contadan kaçırırsa çekiş hemen düşer) Hava filtresini değiştirin ve arabanın tüm ayarlarını sağlam bir ustaya kontrol ettirip gerekiyorsa yine sağlam bir ustaya kalibrasyonlarını yaptırın. (Kendi ustanız yoksa bu konularda Bostancı Honda Koçarslan Ferhat ve Murat ustaları tek geçerim) Tabi 1.4 araba için de öyle çok uçuk performans beklemeyin, kanaatkar olun. Hondadır bu, sizi üzmez, Düzelir.
Aynen dediğiniz gibi zaten araç en son bakıma 10 ay önce girmiş 10 ayda 6 bin km yapmış biraz ondan da kaynaklı filtreleri değiştirip bakım yapınca düzeleceğini söylediler

Aracınız
Civic FD6 2007
Sizin araç 2013 olduğu için hem makyajlı kasa hemde manuel o modeller otomatik yok çünkü o nedenle yüksek devir kullan kendini bir tık daha iyi hissedersin 0 100 de yazdığı gibi 14.5 sn değil biraz daha geliştiğini görürsün

????

Geri