Civic HB 1.8/1.4 Problemler ve Çözümler - ANA KONU

Arkadaşlar sabah araç soğukken otopark çikiş rampasi 3-4mt lik ~%35 gibi bir eğimi var 1.vitesle direkt giriyorum balatanin atlamali kavradiğini hissediyorum, ancak yokuşta asili iken kalkiş yapiyorum sorun yok, isindiktan sonra yolda giderken yoğun trafikte hiçbir sorun yok daha önceki aracim 1.4 tdci fiesta asm şanzimandi ayni sayilir 150000 de böyle birşey yaşamadim, bu 2012 model 44000km de daha balata bitebilir mi araci yeni aldim bir bayandan.

Ad Soyad
Bayram urcan
Aracınız
Diğer Markalar
Selam aranızda yeniyim ve tanışma bölümüne bir türlü giremedim affola.
aracım 1.8 i-shift 2007 model daha yeni aldım
Bu şanzıman güncellemesi Ankarada nerede yapılabiliyor.?
Aracımın yol bilgisayarın olduğu bölümün ışığını yükselten küçük düğmeye dokunmadan ışıkları yanmıyor çözümü varmıdır.
Araç küçücük bir tümsekten geçse bile ses yapıyor arka taraf ne yapılabilir
Forumda satış varmı vites başı ve el freni tutamağı deforme olmuş ne yapabilirim

HIZ sabitleme devreye giriyor bazen nazlanıyor geç geçme yada geçmemek gibi ve bir tümsekten geçince sabitleme devre dışı kalıyor.

Aracım 247 bin km de çekişi çok güzel DİREKSİYONDAN kalkamıyorum vites geçişleri iyi bir tek hafif eğimli yolda geri kalkışlarda geç tepki veriyor
Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim kalın sağlıcakla

Ad Soyad
Bayram urcan
Aracınız
Diğer Markalar
Aracımın yol bilgisayarın olduğu bölümün ışığını yükselten küçük düğmeye dokunmadan ışıkları yanmıyor çözümü varmıdır.
Forumda satış varmı vites başı ve el freni tutamağı deforme olmuş ne yapabilirim

HIZ sabitleme devreye giriyor bazen nazlanıyor geç geçme yada geçmemek gibi ve bir tümsekten geçince sabitleme devre dışı kalıyor.

Aracım 247 bin km de çekişi çok güzel DİREKSİYONDAN kalkamıyorum vites geçişleri iyi bir tek hafif eğimli yolda geri kalkışlarda geç tepki veriyor
Grupta bilgisi olan kimse yok heralde

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

Yeni aracınız hayırlı olsun.
Aracınız piyasada az bulunan motor ve şanzımana sahiptir.
- Şanzıman güncellemesi için Honda özel servislerine sorabilirsiniz. Forumda önerilen yerler var.
-Yol bilgisayarı aydınlatması nasıl çalışıyor bilmiyorum. Elektrik ustasına danışılabilir.
-Arka ses için araç life kaldırılıp amortisör, helezon yaylar, Z rotlar kontrol edilmeli. Soğukta ve yağmurda yapmıyor sıcakta yapıyor ise burçlar bayatlamış olabilir.
- Forumda satış var. Fakat aradıklarınızdan şuan bulunmuyor. Tuning satış yerlerinden uygun fiyatlı hoşunuza giden topuz takılabilir. Eskinin üstüne suni deri kaplama yapılabilir. El freni içinde suni deri kaplama yapılabilir.
- Hız sabitleme ile ilgili tesisatta temassızlık yaşanıyor olabilir. Direksiyon ile kalkamıyor dediğinizde ona benzer bir durum olabilir. Honda ustası ayrıntılı bakması lazım.

Ad Soyad
Bayram urcan
Aracınız
Diğer Markalar
Selamlar 2007 model i-shift aracım üzerinde diğer akülerden daha ince bir akü var aküm zayıf.
Yeni bir akü almak istiyorum sorum şudur
Normal aküler bu araca oluyormu ve kaç amperlik akü olması lazım moral akü olmuyorsa nasıl bir akü olur akü tipi olarak adı nedir .teşekkürler.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Selamlar 2007 model i-shift aracım üzerinde diğer akülerden daha ince bir akü var aküm zayıf.
Yeni bir akü almak istiyorum sorum şudur
Normal aküler bu araca oluyormu ve kaç amperlik akü olması lazım moral akü olmuyorsa nasıl bir akü olur akü tipi olarak adı nedir .teşekkürler.
Fabrika çıkışı Honda genelde dar akü kullanır. Yerin müsait durumuna göre normal 60'lık aküde kullanılabilir. Dar olarak devam etmek istiyorsanız 45 değilde, 55 veya 60'lık almanızı öneririm. Birde kutup başı olarak düz kutup veya ters kutup tabiri var. Aracınızın artı-eksi bağlanma şekline göre hareket edilir. Normal tarz akü alacaksınız.

Ad Soyad
Bayram urcan
Aracınız
Diğer Markalar
Fabrika çıkışı Honda genelde dar akü kullanır. Yerin müsait durumuna göre normal 60'lık aküde kullanılabilir. Dar olarak devam etmek istiyorsanız 45 değilde, 55 veya 60'lık almanızı öneririm. Birde kutup başı olarak düz kutup veya ters kutup tabiri var. Aracınızın artı-eksi bağlanma şekline göre hareket edilir. Normal tarz akü alacaksınız.
Eyvallah aküyü karşıma alınca artı kutbu sol yanıma bakıyor ters kutupmu düz kutupmudur

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Eyvallah aküyü karşıma alınca artı kutbu sol yanıma bakıyor ters kutupmu düz kutupmudur
Akünün ters kutuplu olup olmadığını anlamak için akünün ön etiketi kendinize doğru çevirin + kutup solda kalıyorsa o akü ters kutupludur.

Ad Soyad
Çağan Bilmez
Aracınız
Civic HB 8. Jen.
Herkese selamlar. 2008 hatchback fk2 1.8 sport ile aranızda olmaktan mutluluk duyuyorum 🙃
13 sayfayı da okudum ancak kimse değinmemiş sanırım bir tek ben yaşıyorum bu sorunu: Aracımın Bagaj kısmındaki plastik midir Mika mıdır çözemediğim o kısımda güneş yanigi gibi lekeler mevcut. Gerçekten rahatsız edici bir görüntü oluyor. Çözüm yolu var mıdır, Ankarada yaşıyorum?

Geri