Civic HB Sport Plus'a 1 sene ve 10000km dolmadan veda...İşte 1 senede neler oldu okusun arkadaşlar görsünler.

Aracınız
Civic FC5 2017
Yalıtım için şu video izleyin arkadaşlar. Yalıtım istiyorsanız kesınlıkle böle yaptırmalısınız aksi halde yarım yapılan iş vs kesınlıkle fayda sağlamaz. Bu işte tabıkı malıyetlıdır ama verdıgınız Mevla'ya deger .

Ya bunu bu sekılde yaptırın yok bole yaptırmam diorsanızda hıc bulasmayın cünkü sonuc alamazsınız..
BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yalıtım için şu video izleyin arkadaşlar. Yalıtım istiyorsanız kesınlıkle böle yaptırmalısınız aksi halde yarım yapılan iş vs kesınlıkle fayda sağlamaz. Bu işte tabıkı malıyetlıdır ama verdıgınız Mevla'ya deger .

Ya bunu bu sekılde yaptırın yok bole yaptırmam diorsanızda hıc bulasmayın cünkü sonuc alamazsınız..
BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Sonuç alınmaz değil ama bunun kadar ideal olmaz, açıkçası FB7ye sadece kapı yalıtımı yaptığım zaman bile çok farketmişti, özellikle yağmurlu havalarda ve çakıllı ortamlardaki takır-tukur sesler şu anda daha uzaktan ve boğuk geliyor (y)

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Araçlarda yalıtım üretim esnasında ele alınması gereken bir konu. Platform dedikleri aracın iskeletini dizayn ederken ön plana alınmalı. Bunun şu etkileri var. Aracın yürüyeni ile çekirdeği, yani yolcu kabini arasındaki bağlantıların dizaynı önemli.
Mesela otururken ayağınızın altında titremişimi Civic'deki gibi hissediyorsanız bu dizayn aşamasında kötü bir kabin yalıtımı yapılmış demektir. Yürüyen aksamın titreşimi arabada davlumbaz etkisi yaratır ve uğultu yapar. Asıl sıkıntı bu uğultu.

Bir de araçtan ve dış dünyadan kaynaklanan sesler var. Bunları da davlumbaz, motor kabini, kapı lastikleri ve içi, cam kalınlığı gibi etmenlerle yalıtırsınız. Bunlar da motor sesini, diğer arabaların seslerini, diğer dış ses kaynaklarını keser. Mesela rüzgar sesini daha az duyar, motor sesini daha az işitirsiniz.

Civic'de platform yalıtımı da kötü, dış seslere karşı alınmış önlemler de kötü.

Camlar incecik. Motor kabini yalıtımına bakarsanız pedal arkasında düzgün bir yalıtım yok. Kapı içlerinde yalıtım elemanları davlumbaz etkisini azaltamıyor. Ön konsolum söküldü, biliyorum gerçekten arka tarafta motor kabini içi yalıtımı dışında ön katmanda birşey yok.

Hadi Sport Plus vs anlarım, ama civic sedan'da niye yok? Hatta şöyle söyliyim, Sport Plus'un ses seviyesi egsoz sesini saymazsak Civic'den daha az.

Püskürtme yöntemi ile kaplanan polimer yerden davlumbaz içi ve alta çarpan taş çakıl vs çıtırdamasını, kötü yolda bu sesi önler. Ama polimer dış seslere karşı fayda etmez büyük ölçüde. Ama ağırlığı arttırıyor, yaptırılmaması bence çok daha iyi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Biz de RS ve Sport Plus sahibiyiz, Sport Plus 11bin'de, daha ilk günden tavandan ses geliyordu, bu sınıf standartlarındaki en başarısız tavan herhalde, otobanda bile ses yapabiliyor, gerçekten rahatsız ediyor müzik açık olmadığı zaman. Keşke sabit cam tavan yapsalardı, bu kadar problem yaşanmazdı herhalde. İzolasyon genel problem ve sınıf normlarının altında. Yüksek hızlarda sedana göre daha çok rüzgar sesi alıyor ve süspansiyon normal konumda bile daha sert sedana göre.

Benim için alırken belirleyici kriterler, yol tutuş (lastikler ve ayarlanabilir süspansiyon), güçlü motor ve tasarım oldu. Bu riterlerde bu araca bu segment ve fiyat aralığında yaklaşabilen başka araç yok.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Tavan için aracım 3 defa servise girdi, makasları değiştirdiler. Ses azaldı ama bu sefer de 70km-80km'de başlayan rüzgar sesi var. Cam tavan o kadar kötü ki, dış forumları falan da araştırdım, söktürüp düz cam uygulaması yaptıran bile var. Bir de bu kadar esniyorsa bu tavan ve sebep esneme ise neden bu kadar esniyor? Yani millet yapabilirken siz neden yapamıyorsunuz? SUV'ların gövdesi daha çok salınır ve esner ama daha önce kullandığım araçta bile bu kadarını görmedim.

Bu araçların çekici tarafları zaten belli yazdık, o kriterlere göre alınıyorlar ama aldıktan sonra da sürekli pistte rallide kullanmıyoruz araçları, konfor özellikleri çok kötü.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Bakın bu arabanın sağ ön kolsolun çerçeveile birleşmesi...Aradan parmak dibine kadar girecek kadar boşluk var, zaten içerisi görünüyordu. Bu serviste kanırtakanırta düzelttiler ama sütunlar hep ses yaptı, konsol da ortada ve cam diplerinde ses yaptı.

IMG-3096.JPG

Bu da Sol taraf aradaki farkı görüyorsunuz. Adam ön konsolu bu kadar yamuk çarpık nasıl monte edebiliyor? BU kalite kontrolden nasıl geçebiliyor? Honda bunları bir sorgulasın, ince kalitede kötü durumdalar;

IMG-3100.JPG

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Bakın bu arabanın sağ ön kolsolun çerçeveile birleşmesi...Aradan parmak dibine kadar girecek kadar boşluk var, zaten içerisi görünüyordu. Bu serviste kanırtakanırta düzelttiler ama sütunlar hep ses yaptı, konsol da ortada ve cam diplerinde ses yaptı.

Ekli dosyayı görüntüle 258199

Bu da Sol taraf aradaki farkı görüyorsunuz. Adam ön konsolu bu kadar yamuk çarpık nasıl monte edebiliyor? BU kalite kontrolden nasıl geçebiliyor? Honda bunları bir sorgulasın, ince kalitede kötü durumdalar;

Ekli dosyayı görüntüle 258200
Aynı sorundan bende müzdaribim. Sizde sorun hallolmadıysa kurcalatmaya gerek yok o zaman. Birde kapının kapandığı puntolu kısımda bir karış yerin boyasız olması (sadece astar-FK7 için) gibi sorunlar da var. 4 kapı içinde geçerli. Araç eklenmiş gibi duruyor.
e665417b988ae0e056d65d750a2bf345.jpg

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Honda CRV
HAyılrlısı olsun 10 numara kım olcak pekı :D 10 numarayı merak ettım valla Leon Fr felan mı

Mrb lar ben fk 7 1.5 sport kullanicisiyim daha önce Opel Renault alfa Romeo ve BMW m oldu.Hepsi 2.0 motorluydu ve performans araciydi daha sonra aile kurunca eşiminde rahatlıkla kullanabilmesi için Civic 1.4 sport aldım 2010 model araç yillinin ötesinde bir tasarıma sahipken bir o kadar düşük motor şanziman performansi sergiliyordu ışıklarda çoğu kez korna çalan oluyordu bu arabayla niye gitmion die :)tipe aldaniyordu millet ama arabanın sağlam oldugunu her zaman hissediyordum yol sesi olmayan bir Honda daha uretilmedi belki yeni crv ya da NSX olabilir ben 2 yilin sonunda Civic hb konseptinden memnun kaldığımız için fk7 Civic sport aldım inanın bu paraya bu tasarım ve motor yok.Saci ince yada başka şeyler çok mühim değil iki katı fiyatlı araçlar yolda ağlıyor ben gaza dokundum mu yeniden 25 yaşında gibi hissediyorum:) aynı zamanda çok ekonomik . Bence önemli olan bu araçtan keyif almaya ve sevmeye bakmak o zaman bu ufak ayrıntılar görünmez oluyor ...

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Mrb lar ben fk 7 1.5 sport kullanicisiyim daha önce Opel Renault alfa Romeo ve BMW m oldu.Hepsi 2.0 motorluydu ve performans araciydi daha sonra aile kurunca eşiminde rahatlıkla kullanabilmesi için Civic 1.4 sport aldım 2010 model araç yillinin ötesinde bir tasarıma sahipken bir o kadar düşük motor şanziman performansi sergiliyordu ışıklarda çoğu kez korna çalan oluyordu bu arabayla niye gitmion die :)tipe aldaniyordu millet ama arabanın sağlam oldugunu her zaman hissediyordum yol sesi olmayan bir Honda daha uretilmedi belki yeni crv ya da NSX olabilir ben 2 yilin sonunda Civic hb konseptinden memnun kaldığımız için fk7 Civic sport aldım inanın bu paraya bu tasarım ve motor yok.Saci ince yada başka şeyler çok mühim değil iki katı fiyatlı araçlar yolda ağlıyor ben gaza dokundum mu yeniden 25 yaşında gibi hissediyorum:) aynı zamanda çok ekonomik . Bence önemli olan bu araçtan keyif almaya ve sevmeye bakmak o zaman bu ufak ayrıntılar görünmez oluyor ...

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bunların hiçbirisi ufak ayrıntı değil hocam, çok ciddi kalite hataları. Hepsini ilk mesajımda yazdım.

Geri