Civic HB Sport Plus'a 1 sene ve 10000km dolmadan veda...İşte 1 senede neler oldu okusun arkadaşlar görsünler.

Kaporta inceligine takılanlar önce bizim aracın kaputunu kapatıp açsın sonra bir de 3008 kapatıp açsın. Bizimki 5 kg ise abartmıyorum 3008 2 kg değildir.

Aracınız
Civic FK7 HB 2020
Kaporta inceligine takılanlar önce bizim aracın kaputunu kapatıp açsın sonra bir de 3008 kapatıp açsın. Bizimki 5 kg ise abartmıyorum 3008 2 kg değildir.
Kaportanın ince ya da kalın olması mukavemet icin tek koşul değil neticede. Kaportanın geometrisi, altındaki omegalarin ölçüleri, kullanılan malzemenin türü vb. bir çok değişken var.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Güzel tercih yapmışsınız hocam kazasız belasız binin yeni aracınızı inşallah.
Honda konusunda ise ben de size katılıyorum. Öyle abartılacak kaliteli şöyle güzel böyle harika bir araç değil. Honda eskiden Honda imiş.
Saygılar

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Birde fk7 yi yol sesi olsun yol titreşimi olsun tamamen içeri alan üzerindeki fabrika lastiği olan Primacy 3 yani tahta benzeri performans lastiği ile değerlendirme yapan arkadaşlar için büyük talihsizlik olmuş.. 2001 senesinde aldığım civic de aynı olayı yaşamıştım üzerinde potenza vardı sırf yol sesi ve konfor için aracı satacaktim bir aksilik yaşadım Michelin energy Saver ile lastikler değişti araçta ne yol sesi ne yol titreşimi kalmayınca lastik den olduguna inanamamıştım. Neyse sonra 19 sene lpg ile zevkle kullandim 332bin kmde anahtar değmeden sattım fk7 aldım. Fk7 de de durum bu. O yüzden lastikler eskiyince aracın dinamikleri zaten aşırı iyi en yumuşak lastiği alacağım. 3008 arkadaşımda var sık sık kullanıyorum m+s yumuşak lastik yüzünden yol sesi yok. Ancak araç fk7 den daha sert :) evet basbayağı daha sert cunki yol tutsun diye neredeyse amortisorler hiç çalışmıyor tatlı tumsekde dahi küt küt vuruyor ıyce yavaşlamazsansız. Geçen gün hava soğudu on konsolda içeride hilti çalışır gibi bir zirilti ile yolculuk yaptık... Malzeme kalitesi Honda ile kıyaslanamaz bu araç 3 sene sonra dökülmeye başlar.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2020
Selamlar, sadece ilk iki sayfayı okuyabildim.
Araç malzeme kalitesinden bahsedeceğim.
Bi arkadaşımda 2016 sedan diğer arkadaşımda 2018 sedan var, benimkisi 2020.
Ww kullanıcısı başka arkadaşım 3 ünü de uzun süre kullandı. Söylediği şey şu; aracın içinde görünürde değişim yok ama kullanırken 2020 olan çok daha iyi ve oturaklı diyor. Benim aracım yokken vw kullanan arkadasım honda sevmezdi şimdi benim aracımı kullanmayı çok seviyor. Yani son çıkan kasada biraz daha önem verilmiş kaliteye ve işçiliğe.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic ES7 2002
Made in Japan lar gelince hepimize nasip olsun.

Geri