Cvt şanzıman fc5

Ad Soyad
Mustafa doğukan kondu
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba;

Aracı yeni aldım 93 binde eco elegance 80 bine kadar yetkili servis bakımlı en son şanzıman yağıda 73 binde bayide değişmiş.

Araç 10 ila 35 km hız arasında alt taraftan tahminimce şanzımandan trim sesine benzer demir sesi tarzı ses geliyor fakat bu hızlar arası devirli hızlanırsam ya da aşırı devirsiz hızlanırsam ses gelmiyor 1.8 - 2.2 devir arası yapıyor o sesi bu durumu yaşayan var mı problem nedir ?

Ad Soyad
Ahmet Ayhan
Aracınız
Civic FB7 2012
Merhaba;

Aracı yeni aldım 93 binde eco elegance 80 bine kadar yetkili servis bakımlı en son şanzıman yağıda 73 binde bayide değişmiş.

Araç 10 ila 35 km hız arasında alt taraftan tahminimce şanzımandan trim sesine benzer demir sesi tarzı ses geliyor fakat bu hızlar arası devirli hızlanırsam ya da aşırı devirsiz hızlanırsam ses gelmiyor 1.8 - 2.2 devir arası yapıyor o sesi bu durumu yaşayan var mı problem nedir ?
Bu konu ile ilgili geçen zaman içinde yaptırdığınız bir işlem oldu mı

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba;

Araç garantili ise yetkili servise gösterin derim....Cvt şanzuman içinde zincir diye tabir edilen, oval şekilli tel/çelik kaynaklar bulunmakta vites akışını sağlayan..eğer bu zincerde zarar olduğunu düşünüyorsanız Yetkili Servis e yada iyi bir otomatik şanzumancıya kontrol ettirmenizi tavsiye ederim..Belkide bişey yoktur ama kontrol ettirmekte fayda var zararın neresinden dönülürse kardır mantığıyla...video paylaşıyorum...Karar sizin... iyi günler.

Geri