Dış sıcaklık sensörü nerede???

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım, şimdiden yardımlarınız için teşekkürler. Uzun zamandır farklı modelde Honda kullandım, son aracım ise 2013 civic Premium OV. Daha önceden ağır hasar kaydı var. Araç dış sıcaklığı ölçmüyor, önce -40 yazıyor sonra ise -,-,-C yazıyor. Nerede bu sensör bakıp temizlemeyi hatta hasarı varsa gidermeyi düşündüm ama bulamadım. Bir önceki aracım 2008 civic idi tampon ile radyatör arasındaydı. Bu araçta acaba sökülmüş mü? Yardımcı olursanız sevinirim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba aracınız hayırlı olsun. Aracınızda ki dış sıcaklık sensörü sol farın olduğu bölgeye denk geliyor. Ekte ki resimde "3" numaralı sembolle belirtilmiş. Aracınız önden hasar almışsa sizinde dediğiniz gibi sökülmüş veya kırılmış olabilir. 251028

Merhaba aracınız hayırlı olsun. Aracınızda ki dış sıcaklık sensörü sol farın olduğu bölgeye denk geliyor. Ekte ki resimde "3" numaralı sembolle belirtilmiş. Aracınız önden hasar almışsa sizinde dediğiniz gibi sökülmüş veya kırılmış olabilir. Ekli dosyayı görüntüle 251028

Sanırım buldum, başka arkadaşlara da yardımcı olması adına söyleyeyim, sol fara monteli şekilde 3 pinli soketle bağlı. Farın arkasına yapışık, üst kısımda.

Sanırım buldum, başka arkadaşlara da yardımcı olması adına söyleyeyim, sol fara monteli şekilde 3 pinli soketle bağlı. Farın arkasına yapışık, üst kısımda.

Arkadaşlar yanlış alarm bulduğum parça far yükseklik ayar motoruymuş, sökünce anladım,yanlış yönlendirdiğimiz arkadaşımız olduysa özür dilerim.Ben aramaya devam, fotoğraf atabilecek arkadaş olursa çok makbule geçer.Far motoru ekte. IMG_3456.JPG

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Aradığınız parça bu. Screenshot_20190321_065223.jpg

seckins33 çok teşekkür ederim ama araçtaki yerini tespit edemiyorum, aracın önden kazası var kırılmış olabilir en azından soketini bulsam gerisi kolayda; eğer araç üstünde takılı fotoğrafını atarsanız çok makbule geçer.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
seckins33 çok teşekkür ederim ama araçtaki yerini tespit edemiyorum, aracın önden kazası var kırılmış olabilir en azından soketini bulsam gerisi kolayda; eğer araç üstünde takılı fotoğrafını atarsanız çok makbule geçer.

Eğer bir FB7 sahibi olsaydım hemen atardım ? FB7 sahibi arkadaşlar yardımcı olacaktır.
Resimdeki bölgeye iyi bakın. Zaten bu araçların tesisatı çok uzun olmaz. Sensör kırılıp yerine yenisi takılmadıysa, muhtemelen soketi o bölgeye çok yakın bir yere bantlamışlardır. Ya da en kötüsünü düşünüyorum, sokette kırıldı ve kabloyu kesip körlediler.

Aracınız
Civic FC5 2017

8FD8DE38-1ADA-4AEB-BB48-E7AF4C79FD77.jpeg

Bu adresi bi incele istersen

Geri