Civic FB7 Disk ve fren hakkında

Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar bir cahillik yaptım diskin olduğu yere ve balatalara pas sökücü sıktım ancak 3 veya 4 gün sonra frene basınca durmaya yakın sanki sürtme sesi gibi ses geliyor frenler tutuyor ama öncekinden biraz daha geç duruyor bu sorunu nasıl çözebilirim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Balata spreyi sıkarak güzelce arındıra bilirsiniz.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Pas sökücü disk ve balata yüzeyine zarar verir mi bilmiyorum. Eğer kalınlık durumları müsaitse disklere çok ince bir torna işlemi, balatalarada ince bir zımpara yapılabilir.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Balata spreyini tekerlekleri sökmeden jantın arasından disk ve balatalara uygulamanın (olabildiği kadar) bir faydası olur mu ?

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Olur. Diske komple sıkın iyice aksın, üstten balata disk birleşim yerine sıkın. Ardından aracı biraz hareket ettirin ve tekrar uygulayın. Sadece iç kısma ulaşmak için aracın altına girmek gerekiyor.

Son düzenleme:
Olur. Diske komple sıkın iyice aksın, üstten balata disk birleşim yerine sıkın. Ardından aracı biraz hareket ettirin ve tekrar uygulayın.

Cevap ve bilgi için teşekkürler. Tesadüf valla, ben de dün almıştım internetten bir tane. İlk defa kullanacağım. Hissedilir bir şikayetim olduğu için değilde, küçükte olsa faydalı olabilecek bir şeyler yapmak adına almıştım.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Cevap ve bilgi için teşekkürler. Tesadüf valla, ben de dün almıştım internetten bir tane. İlk defa kullanacağım. Hissedilir bir şikayetim olduğu için değilde, küçükte olsa faydalı olabilecek bir şeyler yapmak adına almıştım.

Rica ederim. Siz normal olarak kullanacaksanız frene basınca ses geldiği zaman uygulayın. İçe bakan balatayıda unutmayın. Balata spreyi yağıda söker atar. Eski yağlı bölgeleri tazelemek için önce balata spreyi sıkarak güzelce temizlenir ardından yağlama yapılır. Ek bilgi olsun.

Geri