Civic FC5 RS Dünyada ve Türkiye'de kaç adet vardır?

Hulk

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Merhabalar arkadaşlar,

Geçen sene malum pandemi şartlarıyla yurtdışına gidemeyen 1.5T motor manuel vites araçlar piyasaya sürüldü.
Bu araçlar ülkemizde satışa sunulan en donanımlı Executive+ donanım paketine ek donanımlara sahipler.

Sarı sitede gördüğüm 1-2 ilanda ki açıklamalar dikkatimi çekti ve hiçbir yerde soruma cevap bulamayınca sizlere sormak istedim.

İlanlardaki ortak açıklama şu şekilde >> "aracımız bu donanımda manuel olarak dünyada 600 adet üretilip Türkiye'de sadece 16 adet bulunmaktadır."
İlan link1 - ilan lin2

Şimdi "Civic Sedan 1.5T Manuel - Executive+ Prestij Paket araçtan ülkemizde ve dünyada kaç adet vardır?" dünyadaki sayıyı bulmak zor olacaktır ama belki Türkiye'deki sayıyı bulabiliriz.
Bu sorunun cevabını bulabilir miyiz diye sizlere sormak istedim. Bu arada bilginiz olsun araçlardan biri bende.:)

Şimdiden katkılarız için herkese teşekkürler.

3333.jpg2222.jpg1111.jpg5555.jpg6666.jpg9999.jpg11111.jpg99999.jpg999999.jpg7777.jpg8888.jpgBECB69E6-4A47-472A-A56C-A1C3BF1E143B.jpegScreenHunter_1929 Jun. 22 16.22.jpg

Aracınız
Civic FC5 2019
Başlıkla pek alakası olmayacak ama okuyunca üzücü buldum. Neden her ürünün iyisi , kalitelisi dışarı gider ve biz hep bir altını hakederiz. Allah ın kirazında elmasında bile durum aynı. Hiç birşeyin iyisini haketmediğimizimi düşünüyorlar. Yazık gerçekten çok yazık.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Başlıkla pek alakası olmayacak ama okuyunca üzücü buldum. Neden her ürünün iyisi , kalitelisi dışarı gider ve biz hep bir altını hakederiz. Allah ın kirazında elmasında bile durum aynı. Hiç birşeyin iyisini haketmediğimizimi düşünüyorlar. Yazık gerçekten çok yazık.
İşin kötüsü TL'deki değer kaybı düzelmediği sürece de durum pek değişmeyecek gibi görünüyor :(

Hulk

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Sonuna kadar haklısınız hocam. Ülkemizde üretilen bir aracın alternatif paket olarak bile sunulmamış olması gerçekten çok üzücü. Amiyane tabirle parasıyla bile ulaşılamıyor oluşu çok üzücü bir durum.

Aracınız
Civic FB7 2014

Diğer ülkelere göre kat ve kat vergi alınması ve üretici firmalarda artık biliyor hangi ülke vatandaşlarının ne kadar alım gücü oldugunu.
Diğer bir konu ise Türk Lirasının diger ülkelerin parası karşılığındaki değer kaybına ugraması sürekli olarak.
Diğer bir konu ise benzin ve alınan değer üstündeki vergi sistemi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Tamamen saçmalık dünyada 600 tane varmış komedi? elalem bunu yıllardır alıyor bu donanımlarla. Hemde burda bizim vatanımızda üretiliyor ya i uzakta değil? Araplar bile uzaktan kumandadan marş özellikli FC kasaya biniyor bizim ecolar nedir ki? Yada bu resimlerdeki nedir ki? Abartılacak bir durum yok ortada ?

Hulk

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Tamamen saçmalık dünyada 600 tane varmış komedi? elalem bunu yıllardır alıyor bu donanımlarla. Hemde burda bizim vatanımızda üretiliyor ya i uzakta değil? Araplar bile uzaktan kumandadan marş özellikli FC kasaya biniyor bizim ecolar nedir ki? Yada bu resimlerdeki nedir ki? Abartılacak bir durum yok ortada ?
Haklısınız. Tüm dünyadaki rakamın 600 olması oldukça komik.:)
Fakat biliyorsunuz Türkiye iç pazarı için üretilmeyen bir model olduğu için, tamamen tesadüfen pandemiden dolayı satış yapıldığı için bu donanımlı 1.5T manuel vites aracın kaç adet satıldığı rakamını öğrenmek adına oluşturdum başlığı.(y)

Geri