Düzelmeyen Subap Ayarları Titreşimli Rölanti

Aracınız
Civic ES7 2005
@insideman evet şimdi durum biraz daha iyi anlaşılıyor. Alsatçılardan araç almak cidden sıkıntılıdır. Aracı uygun fiyata almıştır. Uygun fiyat olmasının sebebide mutlaka vardır. Binici arabası değildir veya bazı sıkıntılarıda olabilir. Zaten ilk uzun yolda hararet yapması geçmişi hakkında bilgi veriyor. Mayın tarlasına hoşgeldiniz. Sigortadan kaç el değiştirmiş bir tarama yapılsa güzel fikir verir. Bir önceki sahibine ulaşmaya çalışın.
> Coliver genelde gençler sever normalde yere yakın olan aracı asfalta yapıştırmaya çalışırlar. Taktıkları markada önemlidir. Motor titremesi yapacağını düşünmüyorum. Erken bozacağı malzeme ise amortisör üst kule bilyalarıdır.
> Bilinen Honda ustası ile çalışmanız çok güzel. Tecrübeli sıkı ustaya ihtiyacınız var.
> Motor ve şanzıman kulaklarıda titreme yaptırabilir. Bunlarda dış etkenlere giriyor. Daha önceden olabilecek iç etkenleri yazmıştım. Ek olarak dengesiz avansta titreme yapar.
> Motor sıcak ve soğuk iken ayrı ayrı takip edilmeli.
> Video güzel olur. Youtube yükleyip link atabilirsiniz.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Hocam youtube ekledim ama videoda pek titreşim anlaşılmıyor. Bu benim 4.hondam. Aynısından babamda da var. Özellikle onunla mukayese edince belirgin anlaşılıyor.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

Hocam youtube ekledim ama videoda pek titreşim anlaşılmıyor. Bu benim 4.hondam. Aynısından babamda da var. Özellikle onunla mukayese edince belirgin anlaşılıyor.
> Evet videodan pek anlaşılmıyor. Fakat ciddi bir motor sallanması yok.
> Lpg sisteminiz Atiker. Enjektörlerin yeri iyi değil. Uzak konumlandırılmış. Emme monifolduna giden borular eşit uzunlukta ve en yakın yerden hat çekilmeliydi. Asıl yeri üst filtre kutusu ile Honda vtec yazısının arasına gelmeli.
> Videoyu benzinde mi çektiniz? Rolanti kaçta iken titriyor?
> Aracınızda bariz değilde ince bir problemi var gibi duruyor. Tereyağındaki kıl misali gibi.
> Arıza taramasında ne çıkıyor?

Aracınız
Civic FC5 2019
selamünaleyküm kardeşim, rolenti motoru bozuktur, bence rolenti motorunu değiştir. clio aracımdan tecrübeyle sabit. sonucunu burdan yazarsın

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
krang sarmıs yataklar bitmiş yatak aşınmış yatak motoru sallar vtecle fılan alakası yok o VTEC diyen ustadann bir an once kurtul derim bu sadece tahmin bu arada bu arac hararet yaptı ne kadar yol yaptı bu sekılde hepsi nın tekrardan gozden gecırılmesi gerekiyor .Kapalı kutu subablar değişmiştir evet dogrudur sadece aracın üst bölümüne bı revizyon yapılıp ucuza toplanmış bir motor gıbı geldi bana ama bakmadan sokmeden burdan anlamak güç ayrıca piyasa da cok al satçi var bunlar arac hakkında fazla bir bılgısı olmaz aracın evvelıyatı konusunda ..

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic ES7 2005
> Evet videodan pek anlaşılmıyor. Fakat ciddi bir motor sallanması yok.
> Lpg sisteminiz Atiker. Enjektörlerin yeri iyi değil. Uzak konumlandırılmış. Emme monifolduna giden borular eşit uzunlukta ve en yakın yerden hat çekilmeliydi. Asıl yeri üst filtre kutusu ile Honda vtec yazısının arasına gelmeli.
> Videoyu benzinde mi çektiniz? Rolanti kaçta iken titriyor?
> Aracınızda bariz değilde ince bir problemi var gibi duruyor. Tereyağındaki kıl misali gibi.
> Arıza taramasında ne çıkıyor?

Hocam bugün sabah ustamla beraber akşamüstüne kadar aracı inceledik.
Öncelikle tekrar subap ayarı yapıldı. Olabilecek ihtimaller üzerinde çalışma yaptık, kapakçı ile görüştük. O da geldi baktı araca ve subapların büyütüldüğü kanısına vardık. Çünkü araba emsallerine göre daha iyi uzuyor. Üst kapak açıldığında performans arttırmak için subapları büyütmüşler.
selamünaleyküm kardeşim, rolenti motoru bozuktur, bence rolenti motorunu değiştir. clio aracımdan tecrübeyle sabit. sonucunu burdan yazarsın

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Eyvallah hocam. Rölanti motoru sağlam rölantide en küçğkl dalgalanma yok.
krang sarmıs yataklar bitmiş yatak aşınmış yatak motoru sallar vtecle fılan alakası yok o VTEC diyen ustadann bir an once kurtul derim bu sadece tahmin bu arada bu arac hararet yaptı ne kadar yol yaptı bu sekılde hepsi nın tekrardan gozden gecırılmesi gerekiyor .Kapalı kutu subablar değişmiştir evet dogrudur sadece aracın üst bölümüne bı revizyon yapılıp ucuza toplanmış bir motor gıbı geldi bana ama bakmadan sokmeden burdan anlamak güç ayrıca piyasa da cok al satçi var bunlar arac hakkında fazla bir bılgısı olmaz aracın evvelıyatı konusunda ..

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam tam tersine motor çok iyi durumda. Ne bir duman atma ne yağ eksiltme ne de su eksiltme var araçta.
Yukarıda bahsettiğim işlem üzerinde duruyoruz artık.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Öncelikle tekrar subap ayarı yapıldı. Olabilecek ihtimaller üzerinde çalışma yaptık, kapakçı ile görüştük. O da geldi baktı araca ve subapların büyütüldüğü kanısına vardık. Çünkü araba emsallerine göre daha iyi uzuyor. Üst kapak açıldığında performans arttırmak için subapları büyütmüşler.

Hocam tam tersine motor çok iyi durumda. Ne bir duman atma ne yağ eksiltme ne de su eksiltme var araçta.
> Vaybe gizli müdahele varmış. Subap değişimini bilerek büyük yaptılar ise günahları boynuna bunu söylemeleri gerekiyordu. Subap ayarını normal değilde takılana göre yapılması lazım. Heralde biraz daha az açılması sağlanmalı. Usta nasıl halleder bilmiyorum. Çok hava fakir karışımda yapar. Beyinden rolantide Stf değerine bakmak lazım. Zengin fakir durumu nedir öğrenilmeli. Yada direk hepsi orjinal ölçüde değişim yapılmalı.
> En azından problem bulunmuş. Geçmiş olsun.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Geri dönüş için teşekkürler, 1.8 motorun subaplarını mı kullanmışlar acaba cidden enteresan, bu koşulda ateşleme ayarlarını yeni subaplara göre yapmak lazım diye düşünüyorum, belki bu ayar yapılmadığı için bu titreşim ortaya çıkıyor :unsure:

Aracınız
Civic ES7 2005
> Vaybe gizli müdahele varmış. Subap değişimini bilerek büyük yaptılar ise günahları boynuna bunu söylemeleri gerekiyordu. Subap ayarını normal değilde takılana göre yapılması lazım. Heralde biraz daha az açılması sağlanmalı. Usta nasıl halleder bilmiyorum. Çok hava fakir karışımda yapar. Beyinden rolantide Stf değerine bakmak lazım. Zengin fakir durumu nedir öğrenilmeli. Yada direk hepsi orjinal ölçüde değişim yapılmalı.
> En azından problem bulunmuş. Geçmiş olsun.

Hocam selamlar.
Bugün itibariyle çok şükür sorun çözüldü.
Daha önceden babamın 15 yıl boyunca gittiği fakat şuan bize biraz uzak olduğu için gitmediğimiz Hondacı ustamızı aradık.
Dün kendisine götürdük aracı. bu akşamüstü teslim aldım ve sorun çözülmüştü.

Öncelikle araca subap ayarı yapıldı ve subapların çok sıkı olduğunu söyledi.
Diğer ustanın söylediği gibi subap büyük takma falan olmaz dedi.
Boğaz kelebeği temizlendi ve adaptasyon yapıldı.
Gaz kelebeği kalibrasyon yapıldı.
Araç bilgisayara bağlanıp kalibre ettik dedi ama nerden ne yaptı tam anlamadım.
Bakımların yaptık Eneos yağ kullandı. Filtreler orjinal kullanıldı.
Ve sonuç olarak Maşallah araç ok gibi çalışıyor hiç titreme yok gidişide çok değişti.

Aracımı Özel Çınarlı Honda Servisinde Hakan ustada yaptırdım.
Herkese tavsiye ederim.
Sizlere de çok teşekkür ederim.

Geri