Civic ES7 Duman

Cümleten selamun aleyküm vtec2 aracımda radyatör kısmından duman geliyordu ve 5 gün önce radyatör değişti bu gün baktığımda ise yine duman geliyodu ancak dumanın nereden geldiği belli değil ve radyatöre giren çıkan hortumlar olması gerektiğinden daha sert sorun nedir bilen bir kişi yardımcı olabilir mi ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Radyatör değişimi sonrasında motor içinde kalan antifiriz araç ısındıkça buharlaştığı için böyle bir durumla karşılaşıyor olabilirsiniz, veya radyatör montajında boru veya kelepçelerden sızıntı oluyor olabilir. En son ihtimalse çıkma bir radyatör kullanmışsanız radyatörün kendi antifiriz kaçırıyor olabilir.

Antifriz iyisi ve sıfır takıldı hortumları orjinal yan sanayi değil daha önceki radyatöründe de aynı sorunu yaşıyordum değişti ancak sorun yine var sanırım silindir kapak contası

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Antifriz iyisi ve sıfır takıldı hortumları orjinal yan sanayi değil daha önceki radyatöründe de aynı sorunu yaşıyordum değişti ancak sorun yine var sanırım silindir kapak contası

Eğer dışarıda su olup buhar oluyor ise normal. Fakat soğutma sisteminden buhar çıkıyor ise kaçak var demektir. Boruların sertleşip sişmesi conta habercisidir. Kompresyon testi veya fokurdama kontol edilir. İleri derece ise egzosdan beyaz buhar çıkar.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Aracı yetkili servise götürerek komple bakımlarını yaptırdım ve conta vs değişti teşekkürler.

Geçmiş olsun. Geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederiz. Yapılanları yazıp fiyatlandırma yaparsanız sonradan okuyanlar için daha faydalı olur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Eksantrik kayış gergisi 705 tl
Atf-dw1 şanzuman yağı 325 tl
Subap kapak contası 157 tl
Eksantrik kayışı 198 tl
Benzin filtresi 217 tl
Klima kayışı 318 tl
Bujiler 75 tl
Bu parça ve fiyatlar yetkili servisin güncel fiyatlarıdır ben bu işlemleri yaptırdım

Geri