Civic EK Ef kasa 1991 otomatik civic

Aracınız
Civic EK
Merhabalar 5 ay önce Bi arac aldım 1991 1.4 otomatik vites 3 kapı toplamakla bitiremediğim Bi araç oldu ve şimdi Bi kaç sorununu paylaşmak istiyorum sizinle bu araçlarla fazla ilgilenmedikleri için kendi işimi kendim görmeye çalışıyorum bu yüzden 3 4 tane tamirciyi gittim araç yağ kaçırdığı için hepsi motor yapılacak dedi fakat Bi insan sarrafı abimiz baktı ve üst kapak contasından kaçırıyor dedi doğru olabilir mi bu yani yağ yakıyor araç ama Bi damla bile danlamıyor uzun süre durduğunda kısacası denemek istiyorum ve bu işlemi kendim yapabilrmiyim? Bir başka sorum daha olacak araç ses yapıyor yani manifottan çıkmış gibi bağırıyor birisi karbiratör çatlak ondan ses geliyor dedi çatlak olabilirmi? Ve bir sorunum daha var oda araç çok geç çalışıyor çalılıncada motor ısınana kadar titreme yapıyor dizel araç gibi yardımcı olursanız sevinirim..

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.

> Kolay gelsin. Eski araç toplamak meşakkatlidir. Eski tecrübeli ustalara ihtiyacınız var.
> Üst kapak contası soğutma su sistemiyle alakalı bir durumdur. Genelde hararet sonucunda yanar ve silindir boşluğuna su kaçırır. Hortumlar şişer, radyatör kapağını açtığınızda fokurdama olur. Motor sersem çalışır. Bujiler ıslanır. Egzosdan beyaz duman çıkar.
> Yağ azalması için olabilecek sebepler: segmanlar aşınmıştır veya keçe ve contalarda kaçak vardır. Bujiler yağlanır. Egzosdan mavi duman çıkar. Kompresyon testi yaptırmanızı öneririm.
> Ses için hava giriş ve çıkış yerlerine (emme ve egzos monifoldu dahil) genel olarak bakılmalıdır. Çatlak veya kırıklar ses yapar.
> Araçta yağ ve su ile ilgili bir problemi var ise geç çalışabilir. Karışıma farklı maddeler girdiği için motor stabil çalışmaz.
> Motor conta değişmi çok basit değildir. Kapağın taşlama ihtayacı olup olmadığını siz bilemezsiniz.

Aracınız
Civic EK
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.

> Kolay gelsin. Eski araç toplamak meşakkatlidir. Eski tecrübeli ustalara ihtiyacınız var.
> Üst kapak contası soğutma su sistemiyle alakalı bir durumdur. Genelde hararet sonucunda yanar ve silindir boşluğuna su kaçırır. Hortumlar şişer, radyatör kapağını açtığınızda fokurdama olur. Motor sersem çalışır. Bujiler ıslanır. Egzosdan beyaz duman çıkar.
> Yağ azalması için olabilecek sebepler: segmanlar aşınmıştır veya keçe ve contalarda kaçak vardır. Bujiler yağlanır. Egzosdan mavi duman çıkar. Kompresyon testi yaptırmanızı öneririm.
> Ses için hava giriş ve çıkış yerlerine (emme ve egzos monifoldu dahil) genel olarak bakılmalıdır. Çatlak veya kırıklar ses yapar.
> Araçta yağ ve su ile ilgili bir problemi var ise geç çalışabilir. Karışıma farklı maddeler girdiği için motor stabil çalışmaz.
> Motor conta değişmi çok basit değildir. Kapağın taşlama ihtayacı olup olmadığını siz bilemezsiniz.
Söyledikleriniz çok doğru ama istabmbulda bu araçlarla ilgilenen bir usta bulamadım henüz çünkü korkuyorlar elimde kalır araç die yapmak istemiyorlar yani aracın muayenesinde bitti uzak Bi yere götüremiyorum aracı sağolun bilginizi paylaştığınız için teşekkür ederim

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Söyledikleriniz çok doğru ama istabmbulda bu araçlarla ilgilenen bir usta bulamadım henüz çünkü korkuyorlar elimde kalır araç die yapmak istemiyorlar yani aracın muayenesinde bitti uzak Bi yere götüremiyorum aracı sağolun bilginizi paylaştığınız için teşekkür ederim
İstanbul gibi bir yerde usta bulunması lazım. Şu konulara bir göz atmanızı öneririm.

Son düzenleme:
Aracınız
Floryada Seref usta var oraya götürün. Aracta LPG varsa ilk 2 dk Benzinde çalışşın. Zor değil toplamak uğraşmak istemiyorlar sadece. Manifolt hava delik olabilir bu sebeple geç çalışması ve boğuk ve homurtulu ses çıkarması normaldir. Düzenek çok basit aslında sadece yeni arabalarda daha fazla parça var. Korkmayın, zaten yap kaçağı olduğu için muayeneye de götürseniz geçmeyecektir. Daha fazla cezaya kalmadan baktırın belkide krank keçesinden kaçırıyor… Doğru kişiler bakmadıgı için aracınızı sevemediniz yoksa çok keyifli arabalardır Hondalar.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic EK
Eyvallah reis dediğin doğrudur araçtan zevk alıyorum bu şekilde bile yanı yapılmış halini düşünemiyorum zaten keyifli araç senin dediğin gibi doğru kişiler bakmadığı yada bulamadığımız için böyle sıkıntılar yaşıyoruz bakıcam floryada ki ustaya hafta içi teşekkürler yardımcı olduğunuz için bu arada benzinde de gitmiyor araç yumuyor kendini ikinci vitesten sonra

Geri