Egzoz emisyon ölçümü hk.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar bugün itibariyle Tuvtürk araç muayenelerinde, egzoz emisyon ölçümü olmayan araçlar, hafif kusurlu olarak geçmektedir.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ne olmuş diğer yerlere?
Usulsüzlük Vs. mi var?
Tamda emisyon testim yaklaşıyordu iyi mi işe bak.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Ne olmuş diğer yerlere?
Usulsüzlük Vs. mi var?
Tamda emisyon testim yaklaşıyordu iyi mi işe bak.

Emisyon testi yine dışarıdaki yetkili firmalar tarafından yapılacak. Sadece Tuvtürk düne kadar emisyon ölçümü olmayan araçlara ağır kusur vererek muayeneyi yapmıyordu. Artık hafif kusur yazılarak muayeneden geçecek.
Bu değişikliğin artısı ve eksisi de var tabi.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Emisyon testi yine dışarıdaki yetkili firmalar tarafından yapılacak. Sadece Tuvtürk düne kadar emisyon ölçümü olmayan araçlara ağır kusur vererek muayeneyi yapmıyordu. Artık hafif kusur yazılarak muayeneden geçecek.

Hocam trafik ceza kanun da emisyon ölçümü yapılmamış araca ceza yazılabiliyor mu bilginiz var mı?

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
O zaman sıkıntı yok. Ben emisyon testi yaptırmadan yola çıkmam. Rahatsız olurum.
Bunun neticesinde çoğu kişi test yaptırmaz. Çevirmelerde çok kişi bu cezayı yer. Bence emisyon testi çevre sağlığı için çok önemlidir!

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
O zaman sıkıntı yok. Ben emisyon testi yaptırmadan yola çıkmam. Rahatsız olurum.
Bunun neticesinde çoğu kişi test yaptırmaz. Çevirmelerde çok kişi bu cezayı yer. Bence emisyon testi çevre sağlığı için çok önemlidir!

Aynen öyle. Hem cezası yüksek hemde çevreyi düşünmek lazım.

ywzckr

0
Aynen öyle. Hem cezası yüksek hemde çevreyi düşünmek lazım.

Hocam cevreyi dusunmeyen testi yapar muayaneyi gecer katalizoru soker yine ayni yani. Bence ceza yazmak icin uygulama yapmislar. Mesela kirsaldaki insanlar traktoru muayeneye sokmak istiyorlar ama 60 km mesafe oluyor traktor ile 3 saat git gel ne traktorle yaktigina deger ne de muayene icin 6 saat yola. Bence duzenlemeler halkin cevresel/ekonomik durumuna gore yapilsa daha mantikli olur, hem devlet daha cok kazanir hemde vatandas surekli magdur olmaz. Ama nerde az kisiden alalim çok alalım mantigina devam.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam cevreyi dusunmeyen testi yapar muayaneyi gecer katalizoru soker yine ayni yani. Bence ceza yazmak icin uygulama yapmislar. Mesela kirsaldaki insanlar traktoru muayeneye sokmak istiyorlar ama 60 km mesafe oluyor traktor ile 3 saat git gel ne traktorle yaktigina deger ne de muayene icin 6 saat yola. Bence duzenlemeler halkin cevresel/ekonomik durumuna gore yapilsa daha mantikli olur, hem devlet daha cok kazanir hemde vatandas surekli magdur olmaz. Ama nerde az kisiden alalim çok alalım mantigina devam.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bu düzenleme, halkı düşünerek yapılmış bir uygulamaya benzemiyor zaten. Altından mutlaka bir şeyler çıkacaktır. Bekleyip göreceğiz...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bende bir bit yeniği olduğunu düşünüyorum, Farklı kaynaklarda Doğus Grubunun hileli yazılıma sahip VAG grubu araçlarla sorun yaşamaması için çıkardıkları iddia ediliyor :unsure:

Geri