Elektrikli park freni ikazı ışığı

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba,2018 honda cıvıc ex.eco aracımda ‘EP’ hata kodu yanmaya başladı. Kırmızı park işareti yanıp sönüyor sarı park İşareti sabit yanıyor. Daha önce bu problemle karşılaşan varmıdır.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ywzckr

0
Hocam kimse yazmamış sorunun ne olduğunu bu sorun kronikler arasında sayılabilir çok araçta karşılaşılanıldığını söylemişlerdi özel serviste, eğer aracı temizlerken elektronik el freni svicinin olduğu bölüme sıvı gelirse yada aşırı nemden olabilir sviç in bağlı olduğu elektronik kart arızalanıyor ve el freni çalışmıyor. Ben garantiden değiştirtmiştim sıvı filan da gelmemişti nemli bez gibi silmişimdir. Sadece kırmızı olan silik yanıyorsa camlara yeni film taktırmışsınızdır. Sarı ikaz sürekli kırmızı yanıp sönüyorsa sviç arızalıdır büyük ihtimal, yada araç hareket ederken kırmızı sürekli yanılı ve ikaz verebilir.
Garantisi olmayan araç sahibine çok aşırı pahalı gelebilir, sviç tv kumandalarının ince olanlarının yarısı kadar bir parça belki biraz daha küçüktür 2700 filandı 2 sene önce şimdi ne kadardır bilmiyorum. Garantiniz yoksa iyi bir elektronik beyin tamiri yapanlara götürüp tamirini denetmekte fayda var çok daha ucuza halledebilirsiniz diye düşünüyorum. Ama her elektronikçinin yapabileceği işlem değil sıradan yerler de yapar deyip orjinalini almak zorunda kalmayın derim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Ad Soyad
Yusuf
Aracınız
Civic FC5 2020
Yeni film takıldı sönük şekilde kırmızı yanıyor indirince el frenini ne yapmak lazım şuan bulunduğum şehirde yetkili servis yok garantili araç kendiliginden geçermi acaba cevap yazabilirmisiniz bilginiz varsa

Geri