Civic FC5 Elektrikli Park Freni

Aracınız
Civic FC5 2018
Mrb; arkadaşlar 2018 Honda Civic Elegance Dizel Manuel aracımla aranıza yeni katıldım.
Belki daha önce yanıtlanmıştır bilemiyorum ancak bir sorum olacak. Elektrikli Park Freninin herhangi bir ikaz ışığı bulunmuyormu. Yani aracımızı park ettiğimizde park freninin devreye girip girmediğini nasıl anlayabiliriz. Çünkü daha önceki araçlarımda park freni devreye girdiğinde park freninde kırmızı yanıyordu. Bu araçta böyle bir ikaz düğmesi göremedim. Aynı şey klima içinde geçerli klima devredeyken lamba yanmıyormu yoksa lambası mı yok. Sadece Klima off yada on yazıyor, herhangi bir ikaz lambası bulunmuyor. Aydınlatırsanız teşekkür ederim.

Aracınız
Civic FC5 2016
Park freni çekildiğinde kadranda benzin göstergesi altında kırmızı park preni ikaz lambası yanacaktır. Klima için ise bildiğim kadarıyla on ve off ikiside basılı konumda değil ise ve on konumunda ise klima aktif durumda, off düğmesi basılı durumda ise sadece kalorifer devrededir hocam.

Ad Soyad
Deniz Akgül
Aracınız
Civic FC5 2021
Merhabalar, Civic'te vites D konumunda iken elektromekanik park freni çekmeyi önleyen bir sistem veya uyarı mesajı yok mu? Hanım vites D ve araç çalışırken park freni çekmiş markete gitmiş 5 dakikalığına. Şanzımana sıkıntı yaratır mı? Araç 2021 model fc5 kasa

mturker

Özel Üye
Merhabalar, Civic'te vites D konumunda iken elektromekanik park freni çekmeyi önleyen bir sistem veya uyarı mesajı yok mu? Hanım vites D ve araç çalışırken park freni çekmiş markete gitmiş 5 dakikalığına. Şanzımana sıkıntı yaratır mı? Araç 2021 model fc5 kasa
Merhaba, aslında el freni çekip N ye alsa sorun olmaz, uzun süre el freni çekik ve D konumunda şanzımana yük olur. Sizde taktir edersiniz ki düz yolda yada ona benzer yolda ayağınızı frenden çekince araç hareket eder . Bı yandan durmaya bı yandan hareket etmeye odaklı beklemek ömrünü kısaltır.
Ayrıca bı tüyo daha vereyim önce aracı N ye alıp el frenini çekip sonra ayak frenini bir kere pompalayip P konumuna alinirsa ki olması gereken bu zaten , samziman daha mutlu olur sizide üzmez.

Geri