Executive dizel otomatik aldım acil bir sorum var

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Dizel motorun çalışma prensibi deviri sever çünkü patlamayla enerji üretir yüksek hızda da ekonomi sağlar ama eğer sakin sürersen şehir içi trafikte kalırsa kısa süreli sürülürse dpf sorunu olabiliyor. Sürücü olarak bilinçleniyoruz zamanla aracımızı tanımamız önemli. Sorun verdi diye bütün honda arabaları ve dizelleri de kötülemek haksızlık olur

HTC One cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Dizel motorun çalışma prensibi deviri sever çünkü patlamayla enerji üretir yüksek hızda da ekonomi sağlar ama eğer sakin sürersen şehir içi trafikte kalırsa kısa süreli sürülürse dpf sorunu olabiliyor. Sürücü olarak bilinçleniyoruz zamanla aracımızı tanımamız önemli. Sorun verdi diye bütün honda arabaları ve dizelleri de kötülemek haksızlık olur

HTC One cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam yanlışınız var ne yazık ki... Dizel yüksek devri seven bir motor değildir. Zaten dizeller 3 bin devirden sonra torku ciddi oranda kaybetmeye başlar. Ekonomik sürüş için maksimum tork bandında kullanmak elzemdir. Bunun için aracın kendi vites değişim göstergelerini de takip etmeniz yeterlidir. Ben aracımı 1500-2000 devir arası kullanırım. Yakıtı da öyle shell ve opetten almam. Yakınımda Demirören Grubu'nun kendi istasyonu olan M-Oil var hep oradan alırım. Bu istasyon özel bayi değildir ve Total ile aynı yakıtı satmaktadır. Zaten Totalin Türkiye distribütörü de Demirören Grubu'dur. Hiç sorun yaşamadım. DPF için hayati önem taşıyan unsur dur kalk trafiğidir... yakıt kalitesi tabi önemlidir. Ancak Opet yahut Shell'den almak yakıt kalitesini garantilemez. Her zaman şirketin kendi istasyonlarından almak en güvenlisidir.

Geri