Civic FC5 Expertiz Motor Performans Yüzdesi Hakkında

Aracınız
Civic FC5 2018
2018 Ov. Elegance 60.000km de'ki aracımı alırken expertizde motor gücü %92 çıktı. Bu yüzde normal midir?
Bakıma götürdüm sonra aracımı subap ayarı yapılmamış dedi, subap ayarından sonra çekişi artacak farkedersin dedi.
Sizce expertizin verdiği yüzde 92 değerinde artış olur mu?
Teşekkürler

2018 Ov. Elegance 60.000km de'ki aracımı alırken expertizde motor gücü %92 çıktı. Bu yüzde normal midir?
Bakıma götürdüm sonra aracımı subap ayarı yapılmamış dedi, subap ayarından sonra çekişi artacak farkedersin dedi.
Sizce expertizin verdiği yüzde 92 değerinde artış olur mu?
Teşekkürler
Öncelikle hayırlı olsun. Ekspertiz raporu motor gücü bence sadece saçmalıktan ibaret bi rakam. Ayrıca araç otomatik ise zaten %100 olmuyor. 98 model aracın %108 motoru çıkıyor mesela. Saçmalıktan öte bir durum. Çok takılmayın araçta bakılacak onca şey varken o gereksiz olur.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Fabrikadan çıktığı anda götürsen düz vitesde dahi %100 olmuyor. Otomatikte düzgün dyno ölçümü zor. Subaplarda sorun varsa 95lere ulaşabilir . Bu da iyi bir değer

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Dyno testlerine çok takılmayın hocam. Motor ustasına gösterin, yeterli. Bir çok ekspertiz firması araçtan anlamaz. Standart dyno testi ve boya ölçüm cihazı ile etrafında dönüp birşey yapmış gibi görünürler. İşini iyi yapanları tenzih ediyorum bu arada. Ama birçoğu bu şekilde çalışıyor. Araç alırken motor ustası ve iyi bir kaportacıya gidin yeterli bence...

Aracınız
Civic FC5 2019
Daha once aldigim bir aracta yag sagutucusu patllak haldeymis. anlamadilar bile. Bende bilemedim. O seyin ustune cikip tekeri dondurmekle motorun ne olduğu zaten anlasilmaz . Ben hic inanmadim ona. Enniyisi bi motor ustasi. Gerci onlarda yag kapagini ve cubugunu acip duman cikiyormu ufle varmi diye bakıp, radyatör hortumu sıkılıp sertmi yumusakmi diye bakip iyi yada kotu diyor. Ama once km sini soruyorki ona gore bir cevap versin

.

Aracınız
Civic FC5 2020
140 HP aracı alırken 122 HP
Satarken 143 HP çıkmıştı.
Expertiz dynosu dalgalara, makaralara konu olan bir alet.
Birde zaten üretici gücü belirlerken kranktan ölçer.
Dyno da tekerden güç ölçülür. O yüzden tekerden asıl motor gücünü ölçmek için çok hassas ve her araca özel dyno ayarı yapılması gerekir.
Tabiki Experler böyle şeylere dikkat etmiyor.
Hatta Türkiye genelinde de firma ismi vermeyeyim reklam olmasın bir yazılım şirketinin İstanbul bayisinde o şekilde hassas ve ciddi pahalı bir dyno var.

'?? ??? ???. (??????)
'?? ??? ???. ?-???? ??-? (?????)
'?? ??? ???. ?-???? (Ş??????? ?????)

Geri