Civic FC5 F1 KULLANIMI HAKKINDA

Aracınız
Civic FC5 2019
F1 vitesi yoğun olarak kullanmaktayım ve kullanmak da keyif veriyor açıkçası. Aklımda soru işaretleri var onlar için sizden fikir almak istiyorum.
Özellikle inislerde araç hızlaninca vites düşürünce çok bağırıyor, ben alıştım ve zararlı olmadığını da düşünüyorum ama; başta eşim olmak üzere yanımdakiler neden arabayı bu kadar bağırıyorsun yazıktır diye sürekli uyarı alıyorum. Daha önce izlediğim bir kaç videoya güvenerek zararı olmadığı kanısındayım. Zaten belli bir hizdaysa vites düşürmüyor. Aynı taktiği ışıklara varmadan da kullanıyorum.
Motora bir zararı var mıdır ya da yanlış mı yapıyorum acaba? En doğru şekilde nasıl kullanılır bilen ustatlar bilgilendirirse çok mutlu eder.

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
kendine zarar verecek kadar siz istesenizde vites düşürmez. yuksek devir çevirmesinin bir zararı yok sonucta kompsor yapma seviyesi bir yere kadar oldugu için genelde fren destekli kullanırsanız f1 i daha az bagırır. onun harici honda motorları yuksek devir cevirmeyi sever. rahat rahat kullanın sorun yok

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
F1 vitesi yoğun olarak kullanmaktayım ve kullanmak da keyif veriyor açıkçası. Aklımda soru işaretleri var onlar için sizden fikir almak istiyorum.
Özellikle inislerde araç hızlaninca vites düşürünce çok bağırıyor, ben alıştım ve zararlı olmadığını da düşünüyorum ama; başta eşim olmak üzere yanımdakiler neden arabayı bu kadar bağırıyorsun yazıktır diye sürekli uyarı alıyorum. Daha önce izlediğim bir kaç videoya güvenerek zararı olmadığı kanısındayım. Zaten belli bir hizdaysa vites düşürmüyor. Aynı taktiği ışıklara varmadan da kullanıyorum.
Motora bir zararı var mıdır ya da yanlış mı yapıyorum acaba? En doğru şekilde nasıl kullanılır bilen ustatlar bilgilendirirse çok mutlu eder.
> Motor freni en çok rampa inişlerinde kullanılır. Amaç fren balatasının hemen ısınmamasıdır. Otomatik şanzımanın devir konusunda koruması olur. Manuel vites kullananlar biraz daha dikkat etmelidir.
> Genel kural şudur: Aynı rampayı kaçıncı viteste çıkıyorsanız aynı viteste inilir. Baktın ki araç çok hızlanıyor bir vites düşürülebilir. Kendi aracımda 4.000 deviri pek geçirmeyerek iniş yapıyorum.
> Normal trafikte ışıklar için mesafe takibi yaparak sadece gazdan ayağımı çekerim. Araç ışıkta zaten çok yavaşlamış oluyor. Fazla strese gerek yok.

Son düzenleme:
Geri