FB7 C SÜTUNU BOYA DÖKÜLMESİ

Tarık

0
Aracınız
Herkese merhaba dostlar, hondaların boyalarının ne kadar hassas,dayanıksız neredeyse böcek çarpmasıyla kalkan su bazlı bir boya yapısına sahip olduğunu, çoğumuz tecrübe ettik sanırım.
Fakat birazdan fotoğraflarda görüceğiniz 0 olarak satın aldığım aracımdaki boya kalkmalarına bir türlü anlam ve mana veremedim. Siz değerli arkadaşların tecrübesine sunup,
ne yapmam gerektiği hakkında desteklerinizi bekliyorum. Teşekkürler. Aracın 2 C sütununda dökülme var ve diğer sütunda tavana doğru ilerleyen bir dökülme var.Araç 2014 model 0 alındı(Trafiğe 2015'de çıktı). Sadece Ankara'da kullanıldı. Görülen bölgeye hiç bir kimyasal(boya koruma,cila vb) uygulanmadı. Değişen ve boyada yok.(bildiğim kadarıyla 0 aldım çünkü)

253029253030253031253032

Son düzenleme:
Aracınız
Bu arabalarin komple yeniden boyanması lazim bune böyle ya ? Servise götürün sorun bakım arastirsinlar akıllı insanlarimizda 2.el arabada boya soruyorlar direk. Ben bütün arabayı alkolle yikadim insallah bişey olmaz ileriki dönemlerde benimkide 2016 FB7 garaj da duruyor ama disarida dursa bile bu çok can sıkıcı bir durum. Öyle bir durum olsa komple boyatirdim serviste umrumda olmaz. Bir kalinliklarina baktirin sonradan boyansa bile dokulmez macun olmadiktan sonra.

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Tarık

0
Aracınız
@M.Akif Ozturk Garajda durması ve 2016 model olması dökülmeyi mutlaka yavaşlatıcaktır, bu durum kronik forumu incelediğim kadarıyla ve hep 4 yaşındaki arabalara aynı anda olmaya başlamış

@NoFeaR Teşekkürler, Evet forumu incelediğim kadarıyla 4 yaş üstü bütün FB7'ler aynı durumda

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
@M.Akif Ozturk Garajda durması ve 2016 model olması dökülmeyi mutlaka yavaşlatıcaktır, bu durum kronik forumu incelediğim kadarıyla ve hep 4 yaşındaki arabalara aynı anda olmaya başlamış

@NoFeaR Teşekkürler, Evet forumu incelediğim kadarıyla 4 yaş üstü bütün FB7'ler aynı durumda
4 yaş üstü bütün FB7'ler aynı olacak diye bir şart bence yok, bu tip boyasal hatalar genelde bir dönemde üretilen araçlarda oluşur diye düşünüyorum (örneğin 2014ün belirli aylarında üretilen).
Mesela beyaz 2011 corolla'larında bazıların bu tip boya dökülme problemleri gözlenmişti ancak öncesindeki ve sonrasında model yıllarında bu sorunun hiç gözlenmediği çok fazla da araç var.
Hatta bu konuyu okuyunca üşenmedim :) oturduğum sitenin bahçesinde ailedeki ve komşunun FB7lerinin arka cam kenarlarını LED ışıkla inceledim, ikisinde de boya dökülmesi yada rötüş tarzı bir durum gözlemlemedim.
Şu an aracı parkta olmayan bir tane FB7 daha var, onda da bu durumu sonra inceleyeceğim ama aracının boyasız olduğunu bildiğim için onda da böyle bir olduğunu sanmıyorum.
Yanlız bu 3 araçta makyajsız 2012 ve 2013 model FB7ler.
Kısacası boya atma tarzındaki durumları bütün seriye indirgemek pek doğru bir yaklaşım değil bence. Boya konusunda özellikle bir serinin tavandaki göcüklere boyasız rotüş durumlarınında etkisi ile 2014 model yılı biraz soru işaretli olabilir :unsure:

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bence bütün FB7 kullanıcıları araçlarnda bu bölgeleri incelemeli, bu şekilde sorunlu serileri ortaya çıkarabiliriz.
Bu sayede sorun sahibi arkadaşlar fabrikasyon hata üzerinden belki ilerde tazminat hakkı kazanabilirler.

Aracınız
Civic FB7 2013
Bence bütün FB7 kullanıcıları araçlarnda bu bölgeleri incelemeli, bu şekilde sorunlu serileri ortaya çıkarabiliriz.
Bu sayede sorun sahibi arkadaşlar fabrikasyon hata üzerinden belki ilerde tazminat hakkı kazanabilirler.

Benim araba FB7 kasa beyaz o bölgede hiç sorunum yok çizikleri kolonya ile çıkartıyorum bu arada olsa benim araçta olurdu. ;)

Geri