Fb7 direksiyon çevirirken gelen ses

Aracınız
Civic FB7 2012
Merhaba,

Fb7 aracımın direksiyonu yarım tur çevirdigimde dınnn (metal bir plakanın gerilip serbest kalması) benzeri bir ses duyuyorum. Aynı araç sahibi arkadaşlar benzer ses sizde de var mı? Bugün yağ bakımı yapıldı ve bilgisayara bağlandığında vsa arıza kaydı düşmüştü onunla ilgili olduğu söylendi; hata silindi tekrar sesi duyarsan abs modül arızalarında böyle bir sorun olduğu açıklaması yapıldı.

Bu ses özellikle araç beklediğinde ilk çalıştırmada ya da durduğum yerde fren pompalayıp direksiyonu çevirdiğimde bir kere geliyor. Sesin tekrar etmesi için kontak kapalı beklemem ya da fren pompalamam gerekiyor.

Teşekkürler iyi akşamlar.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Kullandığım FB7de böyle bir sesle karşılaşmadım :unsure: İlginç bir arıza gibi görünüyor:unsure:

Aracınız
Civic FB7 2012
Kullandığım FB7de böyle bir sesle karşılaşmadım :unsure: İlginç bir arıza gibi görünüyor:unsure:

Evet dediğiniz gibi ilginç bir arıza; nasıl çözeriz emin değilim. ilk şüpheli şuan için abs beyni ve bununla ilgili tamir yapan bir usta ile görüştüm. abs fişini çekin ses kesilirse anlarsınız dedi böyle bir şey kalkışmak doğru mu olur emin değilim.

Aracınız
Civic FB7 2013
Ufak tefek seslerden dolayı aracınızı kurcalatmayın biraz daha gözlem yapın emin olun ondan sonra tamire bakarsınız

Aracınız
Civic FB7 2012
benzer sorun 2 gundur benimde dikkatimi cekti bendeki ses sol tekerin oradan geliyor on takimdandir dedim 3 tane ayri yere gosterdim bulan olmadi aksilik ya ustalara gidince yapmiyor sadece 1 tanesi z rotunun alttaki civata ucu oradan bir yere vuruyormus saga sola cevirince dedi bende bu zamana kadar vurmadi simdi nolduda vuruyor dedim cukura felanda dusmedim hic ama baktigimda orda bir surtme izi var anlamis degilim neden oldu ses ondanmi geliyor onuda bilmiyorum
Merhaba,

Fb7 aracımın direksiyonu yarım tur çevirdigimde dınnn (metal bir plakanın gerilip serbest kalması) benzeri bir ses duyuyorum. Aynı araç sahibi arkadaşlar benzer ses sizde de var mı? Bugün yağ bakımı yapıldı ve bilgisayara bağlandığında vsa arıza kaydı düşmüştü onunla ilgili olduğu söylendi; hata silindi tekrar sesi duyarsan abs modül arızalarında böyle bir sorun olduğu açıklaması yapıldı.

Bu ses özellikle araç beklediğinde ilk çalıştırmada ya da durduğum yerde fren pompalayıp direksiyonu çevirdiğimde bir kere geliyor. Sesin tekrar etmesi için kontak kapalı beklemem ya da fren pompalamam gerekiyor.

Teşekkürler iyi akşamlar.

SM-J720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

zeze

0
Aracınız
Civic FC5 2021
Fd6’ da direksiyonu çevirince aynı şekilde ses geliyordu, araç garantiden üst rulmanlar değişti ses kesilmedi sanayideki honda servisinde amortisör körüklerini değiştirtirken amortisör üst rulmanlar yağladılar güzelce problem çözüldü

Aracınız
Civic FB7 2012
selamlar, aracıma müdahale ettirmedim. epeydir aracı dinliyorum ses arttı fakat; sorun abs ile ilgili bir şey değil. sanıyorum amortisör ile ilgili.

tespitlerim:

1. araç çalışırken direksiyonu ses yapacağı yere kadar çevirip kontağı kapattım. daha sonra sertleşen direksiyonu biraz çevirdiğimde ses geldi. araç stop halinde ses yapması abs vb. parçalar ile ilgili şüpheyi giderdi.
2. aracı yokuş aşağı park ettiğimde bu sesi yapmadığını fark ettim. bu durum da öne binen yükün sese neden olan yere etki ettiğini ve bir şekilde sesin gelmediğini düşünmeme neden oldu.
3. araca bakan usta muayeneden geçemezsin fren dengen bozuk çıkar demişti aracımın muayene zamanı gelmişti yaptırdım tek seferde geçti.

Aracınız
Üstadım bende de bir süredir aynı sorun var. Aracım 2017 fk7 hatchback.
Ben de çok ustalara güvenmediğimden aracı elletmek istemiyorum.
Çözüm bulabildiniz mi?

Geri