FB7 hızlanma sorunu

Aracınız
Selam arkadaşlar. 2013 model fb7 elagance lgp li aracım var.Normalde hızlı araba kullanan birisi değilim. Fakat geçen günlerde farkettim aracım 135'i geçmiyor.Aracın gazına sonuna kadar basıyorum devir 4bin de kalıyor.Ve o hızı geçmiyor.Benzinde de denedim fakat yine aynı sonucu aldım.Son olarakta aracın yağ ikaz lambası yandı.Kenara çektim 5 dakka bekledim,uyarı lambası söndü.Bu neden kaynaklı olabilir.Yardımlarınızı bekliyorum

Çözüm
Foruma yazmayı unutmuşum kusura bakmayın.Aracın katalitiğini değiştirmek yerine katalitiğin içerisindeki kısmını değiştirdim arkadaşlar zaten iş gören kısmı içerisindekiymiş.,700 liraya işçilik dahil masraf oldu.Araba kendine geldi,bi süre benzinde kullanmamı söyledi egzozcu.Herhangi bir sorun yaşamadım arabanın çekişi şuan harika.Kendimi Typer kullanıyormuş gibi hissediyorum :p:p

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba iyi forumlar arkadaşlar.Arabayı ustaya götürdüm egzosdan kaynaklanan sorun olabileceğini söyledi.Egzoscuya götürdüm katalitik konvertör de sorun var,içini açıp bakıcam eğer temizlenebilir durumdaysa hallederim dedi.Fakat katalitiği söküp parçayı salladığında içinden sesler geliyordu,içindeki parçalarda kırıklar olduğunu söyledi.Tamir olamıcağını yenisini takmamız lazım dedi.
Yeni parça siparişi verdik, işçilik dahil 3.000 TL'ye anlaştık.Bilgi amaçlı ustanın söylediklerini aktarıyım size,katalitik parça içerisinde 1200 1300 derece sıcaklık olduğunu,Lpg'li araçlarda parçanın ömrünün az olduğunu,arabayı ne kadar iyi kullanırsan kullan bu parçanın zamanla arıza vereceğini,içindeki hava kanalların eriyip yeteri kadar hava alamıcağını ve yakıtı artırabildiğini söyledi.
Zaten diğer ustamız arabayı test amaçlı sürdüğünde arabanın çekişinin az olduğunu,motorunda sesinin değişik olduğunu soyledi.
Araba şuan sanayide egzozcuda bikac gün sonra aldığımda arabanın durumunu tekrardan sizlere yazarım.
Hoşçakalın ?
Geçmiş olsun, 130binde bu sorunun oluşması talihsizlik olmuş.

Aracınız
Foruma yazmayı unutmuşum kusura bakmayın.Aracın katalitiğini değiştirmek yerine katalitiğin içerisindeki kısmını değiştirdim arkadaşlar zaten iş gören kısmı içerisindekiymiş.,700 liraya işçilik dahil masraf oldu.Araba kendine geldi,bi süre benzinde kullanmamı söyledi egzozcu.Herhangi bir sorun yaşamadım arabanın çekişi şuan harika.Kendimi Typer kullanıyormuş gibi hissediyorum :p:p

Çözüm
Geri