• Forumumuzun gelişimini ve ayakta kalmasını desteklemek için, Özel üye olabilir veya Sticker alabilirsiniz, detaylar için lütfen TIKLAYIN!

Civic FB7 Fb7 led'ile sorular ve cevapları.

Aracınız
Civic FB7 2013
Bir diğer sorumda iç aydınlatmalarıda led yapmak istiyorum photon marka led almıştım plakalar için çok iyi oldu ama plakalardaki ampuller direk aşağı bakıyor. İç aydınlatmadıkinler yatay ise bu açıdaki ledden verim alabilir miyim ? Fiyat performans olarak çok başarılı bulduğum için yine bunlardan almayı düşünüyorum.

https://urun.n11.com/ampul/photon-w5w-t10-ph7017-12v-6li-led-P336370087Ekli dosyayı görüntüle 255413
uzun ve kısa farlara hangi ledleri aldın kısalar fb11 uzunlar fb3 mü ?

blind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam bu ürün kaliteli de benim anlamadığım nokta kanunen 2 yıldan daha aşağı garanti verilemeyen bir üründe nasıl 1 yıl garantilidir diyebiliyorlar.
LEDler dayanıklı ise neden garantileri düşürülüyor.
Eski FD6da orjinal halojenler 10 yıl boyunca bir kere bile arıza vermedi/patlamadı, LEDlerin daha uzun ömürlü olması lazım teorikte.
Bu hususlar benim LEDlere bakışımda biraz şüpheye neden oluyor diyebilirim.
O konuda bilgim yok sanırım resmi ithalat değil kendi bireysel olarak getiriyor ürünleri ve bir senede bozulmayacağı için öyle bir garanti veriyor. Bir sıkıntı olursa kendi değiştirecek gibi geldi. Ürünlere gelirsek ben çok memnunum ilk başlarda çok fark olmadı gibi geldi ama zamanla başka arabaları kullandıkça farlarımın ne kadar güzel aydınlattığını anladım. Uzun bir yolculuk yapıyorum ve elimle fara dokunuyorum en ufak bir ısınma yok. Uzunlara sislere filan düşünenlere tavsiye ederim elagance paketli arkadaşlara xenon olmayan benim gibi arkadaşlarda bir dk durmasınlar arabanın durusu değişiyor :)

Aracınız
Civic FB7 2013
Aracınız elegance paket değilse kısalar h11 uzunlar hb3 eğer elgance ise kısalarda xenon var led takamazsınız.
anladım hocam eco premium aracım. peki takarken farı mı söküp taktılar nasıl taktılar ? philipisin uzun kısa ledlerini aldım bende internettende meraktan soruyorum

blind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
anladım hocam eco premium aracım. peki takarken farı mı söküp taktılar nasıl taktılar ? philipisin uzun kısa ledlerini aldım bende internettende meraktan soruyorum
Benim aldığım aracın farları çok soluktu bende internetten çıkma bulup almıştım far elimdeyken ampulleri takmıştım ama farları sökmedende takılır. Takarken dikkat etmeniz gereken tek şey ledler sağa sola bakacak şekilde dik takmanız. Zaten standart böyle oluyor ama olurda ayarsız gelirse içinden alyan anahtar çıkıyor onunla ayarlamanız gerekiyor ben ayar yapmadım ayarlıydı.

46425081-F2AC-40CD-93E4-6AF419076C79.jpegF1040973-5FC1-4809-8DBA-CE8678B09F59.jpeg

Aracınız
Civic FB7 2012
2012 model FB7 aracımın kısa farlarını led yapmak istiyorum. Aşağıdaki ürünü önerirmisiniz yada 200TL yi geçmeyecek benide memnun edecek hangi ürünü tavsiye edersiniz.