Fb7 lpg bakımı hk.

Aracınız
Civic FB7 2015
Merhaba arkadaşlar otomatik vites 2015 fb7 kullanıcısıyım aracım sabıt hızda giderken hızlanmak istediğimde LPG den benzine geçiyordu.gecen ay aracımın LPG bakımlarını kartal da brc yetkılı servısınde yaptırdım gaz deposunu temizlemek için katkı maddesi kattılar LPG filtrelerini değiştirdiler motora da yağ katkısı koydular bakım yapan görevli aracın LPG bağlantısını değiştirdiğini fark ettim nedenini sorduğumda yanlış bağlamışlar diye söyledi devir falan okuyormuş düzelttiğini söyledi neyse LPG ayarı yapıldı .iyi yönü bakımdan sonra araç daha az yakmaya başladı kötü yönü araçta sorunlar çıkmaya başladı araç durmaya yakın titreme ve devir düşüklüğü,yapmaya başladı ayrıca çokça konusu geçen vtech teklemesi denen 70-90 km arasında sarsıntı olmaya başladı tekrardan servise gittim sorundan bahsettim aracın boğaz kelebeği temizlenecek veya su bap ayarı yapılması gerekir diye söyledi bakımdan önce böyle bir problem ile karşılaşmadığımı aracın bağlantısının tekrardan eski haline çevirmelerini talep ettim önce pek oralı olmadılar ayar yapalım dediler ısrar edince eski haline getirdiler şuan aracımda ne sarsıntı ne tekleme hiçbir sorun yok. bakım yapılırken aracınızın yanından ayrılmayın bu ayrıntıyı bilmesem yaptırmam kaç tl ye mal olurdu kim bilir. Anadolu yakasında LPG ve araç bakımlarını yaptırmak için iyi bir servis usta tavsiyeniz varmı.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Evet aracın başından bakım dahil hiçbir müdahelede ayrılmamak gerekli bence de(y) Sonrasında öngörülemeyen sorunlarla boğuşmak durumunda kalınabiliyor :unsure:

Geri