Fb7 manuel şanzıman yagi

Arkadaşlar aracım fb7 manuel , bu gün Honda efe ile görüştüm şanzıman yağı ne zaman değişir diye sordum 70000 dediler, birde bu yağın serviste değişmesi en doğrusu dediler cevremdekiler sizce 70000 değişmeli mi bu konudaki bilginizi paylasirsani sevinirim

Aracınız
Civic FB7 2015
şimdilik sadece şanzuman yağını değiştirmeyi düşünüyorum bütçe olarak bikac aydır bu sorun çoğaldı. peki sonrasında baskı balatayı değiştirmek istersem degistirdigim yağı tekrar kullanabilirmiyim

SM-A510F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
şimdilik sadece şanzuman yağını değiştirmeyi düşünüyorum bütçe olarak bikac aydır bu sorun çoğaldı. peki sonrasında baskı balatayı değiştirmek istersem degistirdigim yağı tekrar kullanabilirmiyim

Hocam benim 2012 aracimda sanziman yag degisiminin 5 bin km sonrasi 1 den 2 ye 3 den 4 e gecerken zorlanma baslamisti, sonrasinda tekrar sanziman yagini degistirdim hic bir fark yaratmadi ayni sorun devam etti. Bir cok yerde arastirdim ustalara sordum gordugum kadariyla manuellerde bu sorun kronik gibi duruyor hatta burda fc5 lerde bile ayni sorun var vites gecisleriyle ilgili konu acilmisti. Ama buyuk bir masrafa girmeden once yag degisimini denemek mantikli gibi belki siz ucuz yoldan cozume ulasabilirsiniz.

SM-G920F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Hocam benim 2012 aracimda sanziman yag degisiminin 5 bin km sonrasi 1 den 2 ye 3 den 4 e gecerken zorlanma baslamisti, sonrasinda tekrar sanziman yagini degistirdim hic bir fark yaratmadi ayni sorun devam etti. Bir cok yerde arastirdim ustalara sordum gordugum kadariyla manuellerde bu sorun kronik gibi duruyor hatta burda fc5 lerde bile ayni sorun var vites gecisleriyle ilgili konu acilmisti. Ama buyuk bir masrafa girmeden once yag degisimini denemek mantikli gibi belki siz ucuz yoldan cozume ulasabilirsiniz.

SM-G920F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Manuel araclarda yag degısımı cvt kadar önemli değil ve yag degısımı ile onun alakası yok

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
eski manuel aracımda usta "değiştirme gerek yok" demesine rağmen zorla değiştirdim, sonra devamlı şanzıman terleyip durdu yağ kaçmayan yerlerinden yağ kaçırmaya başladı.
bütün işlemler de gözümün önünde yapıldı.
bir arızaya da çare olmuyor tabi, vites geçişleri falan yumuşamadı.

manuelde vites geçişi vs.. zorlanıyorsa bunun sebebi yağ değildir, vites halatı debriyaj gibi şeylere bakmak lazım.

Aracınız
Civic FB7 2015
baskı balatanın değişmesi kaynaklı olabilir mi. çok sinir bozucu bor durum son zamanlarda yapmaya başladı daha öncesinde debriyajdan ayağımı kaldırırken vuruntu yapıyordu ve hala devam ediyor işin ilginç tarafı eko modda daha az yapıyor buda beni yağlı motor kulağı arızasına itiyor ancak serviste inceleyen ustalar kulaklara normal dedi
eski manuel aracımda usta "değiştirme gerek yok" demesine rağmen zorla değiştirdim, sonra devamlı şanzıman terleyip durdu yağ kaçmayan yerlerinden yağ kaçırmaya başladı.
bütün işlemler de gözümün önünde yapıldı.
bir arızaya da çare olmuyor tabi, vites geçişleri falan yumuşamadı.

manuelde vites geçişi vs.. zorlanıyorsa bunun sebebi yağ değildir, vites halatı debriyaj gibi şeylere bakmak lazım.

Geri