Civic FB7 Fb7 motordan gelen ses ne olabilir ?

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Bu ses yeni başladı bir iki ay önce gergi kütüğünü geçen senede v kayışını 6pk2090 olarak değiştirmiştim bu ses neden olabilir kuş sesi gibi hafif bir ötme var ?

Aracınız
Civic FC5 2016
Cumartesi günü sanzuman yagi ve subap ayari icin servise gidecegim, bu sorun hakkinda da gorusecegim, ben de sizleri bilgilendiririm.
Bendede klima devrede olmasada bu ses var devreye girince ses artıyor buradan yola çıkarak kompresörde sıkıntı olmadığını kompresörün kasnağında sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Kasnağın içinde rulman var onu değiştirip bilgi vericem buradan. Sizinkinde sıkıntı kayış, avare rulman, gergi olabilir çünkü ilk önce bunlarda sıkıntı başlıyor bendeki biraz şanssızlık diyelim.

BLA-L09 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Cumartesi günü sanzuman yagi ve subap ayari icin servise gidecegim, bu sorun hakkinda da gorusecegim, ben de sizleri bilgilendiririm.

BLA-L09 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Şanzıman yağı ve sibop ayarını bende serviste yaptırmıştım ama böyle işçilik gerektiren konularda direk parça değişimine gitmesi gerçekten soğutuyor yetkiliden. Kayış derlerse 400-500 TL avare rulman derlerse 800-900 TL arası (gergi derlerse 1700+ bundan tam emin değilim.) gibi miktarlara hazırlıklı olun. Ayrıca fc5 10k bakımı icin ekstra Birsey çıkmaz ise 1700tl fiyat veriyorlar bana çok yüksek geldi, 10k daki arabada ne değişiyor ki 1700 TL fiyat çıkartabiliyorlar hemde şu aralar servis kampanyası var.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Bugün tavsiye üzerine klimacıya gittim tabi yine ses yoktu 15 dk rölantide çalıştı ses gelmedi, 15dk klima açtım yine ses gelmedi klimacının dediği kompresörden olsa sıkışır kalırdı. Klimacının tecrübesinden de çok memnun kalmadım hiç net konuşamıyor klima kasnak seti sordu telefonda 550 TL dediler peki hiç sıkıntı yaşayan duydun mu dedi parçacıya parçacı hayır dedi. Neyse ses gelmeyince klimacı abi boşver ses gelsin duyma deyince oradan uzaklaştım kranka kadar gitti çünkü adamın yorumları. Eve dönene kadar ses tekrar başladı tabi. Simdi bir yakınımın tanıdığı varmış onunla telefonda görüştüm pazartesi ona götürecem. Ayrıca araç orada rölantide çalışırken klimacının dediği araba saat gibi çalışıyor hiç ses vs gelmiyor özellikle dikkatini cekmiş ses o kadar ilginç ki arabanın başına geçiyorum bazen tamamen kesiliyor, bazen kompresör devreden çıkınca ses kesiliyor, bazen kompresör devreden çıksada kesilmiyor. Ayrıca soğutma performansında sıkıntı yok istediğim dereceye geldiğinde iç fani otomatik kısıyor yani anlıyorum ki yeterli soğutmayı yapıyor. Gelişmeleri yazarım…

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Evet bugün bir yakınımın tanıdığına gittim onunda iki tane oto elektirikçi arkadaşı varmış asıl göstermek istediği çok yoğun olunca diğerine götürdük. Tabi araç orada biraz bekleyince ses kesildi rölantide yine bekledik ses gelmedi klimayı açtık ses gelmedi dedim ben biraz gezeyim o zaman başlıyor ses biraz dolaştım ses yine gelmeye başladı döndüm geri dükkana, tabi gergi değişti avare rulmanı değişti kayış değişti deyince çok şansları kalmıyor kendinden emin olamadı klima kasnağındaki rulmandan olmayabilir içinde bir tane daha var mil balans yaptıysa ondan komple kompresörü değiştirmek gerek filan dedi, bende tatmin olmadım tabi, diğer yoğun olan tamirciye gittim o dinledi baktı klimayı kapattık ses yine geliyor onunda dediğine göre kesinlikle kompresörden değil kapattığımız halde ses geliyor dedi gergiyi vs dinledi doktor aleti ile banada dinletti gergi kısmından sanki ses geliyor gibi geldi. O ustanında dediği sesin nerden geldiğini kestiremiyorum ben şimdi uygun zamanda kompresörü söküp öndeki rulmanı değiştiririm ama sorun çözülmedi mi bende uyuz olurum öyle bir adamım ama o kadar da uğraşacağım hakkımıda almam gerekir, sen önce adam gibi bir Hondacı bulup sesin kaynağını öğren bence dedi. Neyse oradanda ayrıldım birazda sinirim bozuldu yüksek devir kullanarak eski Honda ustama gidiyordun çünkü avare değişirken asıl usta tatildeydi çıraklar bakmıştı birde o dinlesin diye, yol üstü LPG aldım bir baktım ses yine azalmış o halde götürsem usta yine ses az geliyor vs diyecek diye yolumu değiştirdim eve geldim. Park ederken baktım ses yine artmış kafam iyice attı gittim evden su aldım önce gergi tarafına sonra şarj tarafına sonra alt tarafa döktüm ses kesilmedi sonra ne oluysa az birşey daha su döktüm tam nereye gittiğini görmedim ama ses bıçak gibi kesildi gram ses çıkmıyordu klimayı açtım ses yine yok kapatıyorum yok 2 dk bekledim ses yok. Şimdilik şuna kadar verdim işe gidince yada dönünce ses ne zaman gelirse bu sefer suyu daha dikkatli döküp nereye gelince sesi kestiğini bulup ustaysa öyle götürmeyi planlıyorum. ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Evet bugün bir yakınımın tanıdığına gittim onunda iki tane oto elektirikçi arkadaşı varmış asıl göstermek istediği çok yoğun olunca diğerine götürdük. Tabi araç orada biraz bekleyince ses kesildi rölantide yine bekledik ses gelmedi klimayı açtık ses gelmedi dedim ben biraz gezeyim o zaman başlıyor ses biraz dolaştım ses yine gelmeye başladı döndüm geri dükkana, tabi gergi değişti avare rulmanı değişti kayış değişti deyince çok şansları kalmıyor kendinden emin olamadı klima kasnağındaki rulmandan olmayabilir içinde bir tane daha var mil balans yaptıysa ondan komple kompresörü değiştirmek gerek filan dedi, bende tatmin olmadım tabi, diğer yoğun olan tamirciye gittim o dinledi baktı klimayı kapattık ses yine geliyor onunda dediğine göre kesinlikle kompresörden değil kapattığımız halde ses geliyor dedi gergiyi vs dinledi doktor aleti ile banada dinletti gergi kısmından sanki ses geliyor gibi geldi. O ustanında dediği sesin nerden geldiğini kestiremiyorum ben şimdi uygun zamanda kompresörü söküp öndeki rulmanı değiştiririm ama sorun çözülmedi mi bende uyuz olurum öyle bir adamım ama o kadar da uğraşacağım hakkımıda almam gerekir, sen önce adam gibi bir Hondacı bulup sesin kaynağını öğren bence dedi. Neyse oradanda ayrıldım birazda sinirim bozuldu yüksek devir kullanarak eski Honda ustama gidiyordun çünkü avare değişirken asıl usta tatildeydi çıraklar bakmıştı birde o dinlesin diye, yol üstü LPG aldım bir baktım ses yine azalmış o halde götürsem usta yine ses az geliyor vs diyecek diye yolumu değiştirdim eve geldim. Park ederken baktım ses yine artmış kafam iyice attı gittim evden su aldım önce gergi tarafına sonra şarj tarafına sonra alt tarafa döktüm ses kesilmedi sonra ne oluysa az birşey daha su döktüm tam nereye gittiğini görmedim ama ses bıçak gibi kesildi gram ses çıkmıyordu klimayı açtım ses yine yok kapatıyorum yok 2 dk bekledim ses yok. Şimdilik şuna kadar verdim işe gidince yada dönünce ses ne zaman gelirse bu sefer suyu daha dikkatli döküp nereye gelince sesi kestiğini bulup ustaysa öyle götürmeyi planlıyorum. ?
Neyse en azından farkında olmadanda olsa çözüme doğru bir adım atmışsınız :)

Geri