fb7 otomatik kararsız geçiş

Aracınız
Civic FB7 2013
merhabalar arkadaşlar ve abiler

2013 fb7 otomatik aracım var

55 bin civarı yağ değişimi yapıldı suan 89 binde

bu aralar 1den 2ye gecerken kararsız gecmeleri basladı vuruntulu fakat diger viteslerde bu sorun yok

neden yapar çözüm ve öneri almak istiyorum

Aracınız
Civic FB7 2012
Hocam anlik silkeleme cok baska bir mevzu vites gecislerinde hissiyati/vuruntuyu sadece selenoid yapmaz birsuru dinamik bunla ilgili.ayrica bende lpg yok arabada her vites cok akici ama birden ikiye hissettiriyor/ ben vites degisiyorum diyor (vuruntu degil) , bir kac fb7 de denedim hepsi ayni.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kardeş benzer sorun oldu bizde selenoidin biri değişimi ile düzeldi
Aracınızı kendiniz daha iyi tanirsiniz

Hakan Uzun

0
Yönetici
Kardeş benzer sorun oldu bizde selenoidin biri değişimi ile düzeldi
Aracınızı kendiniz daha iyi tanirsiniz

Sorunu bu sekilde cozmus olman sevindirici/guzel. Hayirli olsun Ben, senin; sanziman vites degisimlerinde ise o zaman selenoidlerdir sozune alinti yaparak yine dedigimi yineliyorum buna etken birsuru dinamik var.ornegin mesela sen bu soruna cevaben sarj dinamosuna baktir bundan vuruntu yapiyor deseydin yine cevabim vuruntuyu bir suru sorundan yapar olacakti. Ayrica; sarj dinamosunun adam akilli calismamasi bile dusuk degirlerde tam Otomatikte vuruntu yapar.bi ton masraf yapar yine ayni sorunla marsa basarsin. Anlatabiliyormuyum ?amacim sana muhalefet olmamak sadece konuyu dallandirmak, biz burda konuyu dallandirinca sorunu yasayan yada yasayanlar kendi uzerine duseni alacak.

Aracınız
Civic FB7 2012
Sorunu bu sekilde cozmus olman sevindirici/guzel. Hayirli olsun Ben, senin; sanziman vites degisimlerinde ise o zaman selenoidlerdir sozune alinti yaparak yine dedigimi yineliyorum buna etken birsuru dinamik var.ornegin mesela sen bu soruna cevaben sarj dinamosuna baktir bundan vuruntu yapiyor deseydin yine cevabim vuruntuyu bir suru sorundan yapar olacakti. Ayrica; sarj dinamosunun adam akilli calismamasi bile dusuk degirlerde tam Otomatikte vuruntu yapar.bi ton masraf yapar yine ayni sorunla marsa basarsin. Anlatabiliyormuyum ?amacim sana muhalefet olmamak sadece konuyu dallandirmak, biz burda konuyu dallandirinca sorunu yasayan yada yasayanlar kendi uzerine duseni alacak.

Kardeş konu açılmıştı yaşadığımız tecrübeyi yazdık amacımız kimse ile polemik değil bilmem anlaşılabiliyormu

Aracınız
Civic FB7 2012
Kardeş konu açılmıştı yaşadığımız tecrübeyi yazdık amacımız kimse ile polemik değil bilmem anlaşılabiliyormu
Ona bakarsan bende aracın dan dun vurmasınlar muzdarip durumdayım
(Her kafadan bir ses çıkıyor
Honda ustaları ne kadar olaya hakim onlarda deneme yanılma usulü iş yapıyor bedelini bizler ödüyoruz maliyet olarak)

Bir çoğu amortisör takozlari bozmaz iddiasında şimdi onlara bakacam
Çünkü başka bisi kalamadı bakılacak
Bilmem ifade edilebiliyormu

Hakan Uzun

0
Yönetici
Ona bakarsan bende aracın dan dun vurmasınlar muzdarip durumdayım
(Her kafadan bir ses çıkıyor
Honda ustaları ne kadar olaya hakim onlarda deneme yanılma usulü iş yapıyor bedelini bizler ödüyoruz maliyet olarak)

Bir çoğu amortisör takozlari bozmaz iddiasında şimdi onlara bakacam
Çünkü başka bisi kalamadı bakılacak
Bilmem ifade edilebiliyormu

Hocam anliyorum ayni fikirdeyiz, senin aractaki problem nedir su anda?

Aracınız
Civic FB7 2012
Parça asfalt ve kesik asfalt gibi yerlerde kasaya dan diye vurma sesi var kasa oynuyor nerde ise
Amortisör takoz ve bilya lari değişecem kaliteli yan sanayi bulamıyorum
Servis malı maliyeti biraz yüksek
Çin,dubai gibi üretimler çok sağlıklı değil
Taiwan veya Malezya ürünleri sanki daha iyi lakin parça cilarin elinde hangisi varsa o iyi deniliyor
Sonra 2 ay sonra yine Amortisör sök tak antrenmana devam

Hakan Uzun

0
Yönetici
Amortisör takoz ve bilya lari değişecem kaliteli yan sanayi bulamıyorum
Servis malı maliyeti biraz yüksek
Çin,dubai gibi üretimler çok sağlıklı değil
Taiwan veya Malezya ürünleri sanki daha iyi lakin parça cilarin elinde hangisi varsa o iyi deniliyor
Sonra 2 ay sonra yine Amortisör sök tak antrenmana devam

Bu problemi yasayip cozen vardi forumda baktinizmi konulara ben bi daha bakayim bulursam atarim.
İletisim no ozelden atarmisin

Aracınız
Civic FB7 2012
merhabalar arkadaşlar ve abiler

2013 fb7 otomatik aracım var

55 bin civarı yağ değişimi yapıldı suan 89 binde

bu aralar 1den 2ye gecerken kararsız gecmeleri basladı vuruntulu fakat diger viteslerde bu sorun yok

neden yapar çözüm ve öneri almak istiyorum
Sanzuman selenoidlerine baktir
Muhtemel onlar olabilir

Aracınız
Civic FB7 2015
bir honda otomatik şanziman yagi kesinlikle orjinal yag servis yagi kullanmali ve zamanin da degişmeli yoksa sorunsuz bir şanzuman sorunlu hale gelmekte malesef dişar da bir cok usta şanziman yagi aynidir derken kesinlikle katilmiyorum herşey yalan hondanin otomatik şanziman yagi ozel bir yagdir iyi bir usta dişar da şanziman yagi degişmesi gerekir diye gittiniz de degişmez mesuluyeti almaz servisa yonlendirir sorun bur da orjinal olmayan yag ve zamani ni gecirerek janziman ici plakalari yakar ve işlevler hataya donuşur

Geri