Fb7 park sensörü arızası hakkında yardım

Aracınız
Civic FB7 2014
Arkadaşlar merhaba, aracım arka sensörlerin bir tanesine çok küçük bir darbe aldı, çizik dahi yok. Fakat darbe alan sensör arızalandı, sürekli bip sesini veriyor ve ekranda kalan çarpma mesafesini sürekli 0 olarak gösteriyor. Ne yapmam gerek, herhangi bir park sensörü oraya uyarmı yoksa orjinal fb7 sensörümü taktırmak gerekli? Şimdiden teşekkürler..

Redmi Note 8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
piyasada satılan sensörler uymuyor diye biliyorum. ben de ufak bi kaza sonucu bir tanesi kırılmıştı, serviste çok pahalıydı tamir edip geri taktılar.

Aracınız
Civic FB7 2014
Teşekkürler hocam, muhtemelen benimki de tamir olacak çünkü kırık falan değil. Belkide kablosu çıktı bilemiyorum.
piyasada satılan sensörler uymuyor diye biliyorum. ben de ufak bi kaza sonucu bir tanesi kırılmıştı, serviste çok pahalıydı tamir edip geri taktılar.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Teşekkürler hocam, muhtemelen benimki de tamir olacak çünkü kırık falan değil. Belkide kablosu çıktı bilemiyorum.

Eğer imkanınız varsa bir elektrikçiye sensörün arkasındaki bağlantıyı kontrol ettirin isterseniz, en kötü ihtimal tamir olana kadar bağlantısı kesilip gereksiz yere ötmesi engellenebilir diye düşünüyorum.

Aracınız
Civic FB7 2014
Evet haklısınız belki de sorun çözülür ya da çözülmese bile, geçici olarak sesi kesmiş oluruz. Teşekkürler..
Eğer imkanınız varsa bir elektrikçiye sensörün arkasındaki bağlantıyı kontrol ettirin isterseniz, en kötü ihtimal tamir olana kadar bağlantısı kesilip gereksiz yere ötmesi engellenebilir diye düşünüyorum.

Aracınız
Civic FB7 2012
@Kempo hocam bunu kendiniz de kontrol edebilirsiniz ancak aracın altına yatmanız gerekir. park sensörlerinin olduğu bölge kapalı değil el uzanabiliyor. görerek kontrol ederseniz sorunu çözebilirsiniz.

Aracınız
Civic FB7 2014
Evet hocam haklısın önce kendim bir yapmaya çalışayım olmazsa artık mecbur bir ustaya göstermem gerek, teşekkürler..
@Kempo hocam bunu kendiniz de kontrol edebilirsiniz ancak aracın altına yatmanız gerekir. park sensörlerinin olduğu bölge kapalı değil el uzanabiliyor. görerek kontrol ederseniz sorunu çözebilirsiniz.

Geri