Civic FB7 FB7 Şanzımandan Gelen Ses

Ad Soyad
İsmail AĞCA
Aracınız
Civic FB7 2012
Selamunaleyküm arkadaşlar,

İki hafta kadar oluyor 2012 FB7 Otomatik Elegance paket araç aldım. Km’si henüz 124500’de fakat uzun yoldan getirdim arabayı yokuşta bazen 3’den 4’e geçerken veya 4’den 5’e tam emin değilim 2500-3000 devirler arası şanzımandan bir ses geliyor sanki bir tel dönen bir yere sürtünüyormuş gibi, vites yükselttiği an veya düşürdüğü an ses gidiyor. Fakat vites kaçta olursa olsun 2500 devir altında ve 3000 devir üstünde bu ses yok. Sadece bir viteste oluyor.

Daha önce böyle bir şey yaşayan oldu mu? Servise götürmeli miyim?

Not: Aracı aldığım adam çok titiz biriydi sağ olsun, 66000 km’de almış aracı 2 kez şanzıman yağı değiştirmiş serviste. Sıkıntı olmasın diye. Yağ bakımını falan da km’si gelmeden erkenden yaptıran, arabayı hiç yormayan biri.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Selamunaleyküm arkadaşlar,

İki hafta kadar oluyor 2012 FB7 Otomatik Elegance paket araç aldım. Km’si henüz 124500’de fakat uzun yoldan getirdim arabayı yokuşta bazen 3’den 4’e geçerken veya 4’den 5’e tam emin değilim 2500-3000 devirler arası şanzımandan bir ses geliyor sanki bir tel dönen bir yere sürtünüyormuş gibi, vites yükselttiği an veya düşürdüğü an ses gidiyor. Fakat vites kaçta olursa olsun 2500 devir altında ve 3000 devir üstünde bu ses yok. Sadece bir viteste oluyor.

Daha önce böyle bir şey yaşayan oldu mu? Servise götürmeli miyim?

Not: Aracı aldığım adam çok titiz biriydi sağ olsun, 66000 km’de almış aracı 2 kez şanzıman yağı değiştirmiş serviste. Sıkıntı olmasın diye. Yağ bakımını falan da km’si gelmeden erkenden yaptıran, arabayı hiç yormayan biri.
Merhabalar...Daha önce 2013 model otomatik Fb7 kullandım...2018-2021 yılları arasında...vites geçişlerinde 60/150 km/h hızları arasında hafif vuruntu ve ses oluyordu ama sadece vites geçişinde oluyordu.... ama sürekli bir ses gelmiyordu...

Bunu anlamak netleştirmek için başka bi Fb7 de denemek lazım...Karşılaştırmanız açısından...

Son karar tabiki sizin...Saygılar

Geri