FB7 Şekir içi yakıt tüketimi

Aracınız
2,4tl/lt fiyattan 67 tl gaz alımı yaptım. 27,9 lt yani. Bu gaz ile şu an tamamen şehir içi kullanımda 310 km yol yaptım, lpg ışığım son çıt ve yanıp sönmeye başladı. Tamamen bitirmeyi düşünüyorum. 340-350 km arası bir toplam menzil bekliyorum. Bu arada araca 800km önce dönüşüm yapıldı. BRC M.Y.11 kit. 100km 'de 8-8,2 lt gaz tüketimim var. Benzinde ise 7-7,5 arasında geziyordu. Çok sakin kullanırım, ECON açıktır. Yolumun bir kısmı ciddi manada sıkışık trafik.

maluus

0
hocam yok susmuyor da kapanmıyor da anlamadım gitti servise sorucaz bakalım.
Bu arada araç eco mu yoksa sonradan mı takdırdınız? Zira önceki aracıma sonradan taktırdığım mtm marka lpg kitinde sizin dediginiz gibi önce gaz belli bir seviyeye inice sesli uyarı vermeye başlıyor ancak elle kapatmazsam bitene ya da artık daha da düşük bir seviyeye kadar çalışmaya devam ediyordu. Şimdiki eco aracımda sesli sinyal verdiğinde otomatik olarak lpg yi kapatıyor ve ben elle tekrar açsam bile yine sesli sinyalle geri kapatıyor. Dolayısıyla sinyal sesinden sonra hala devam etmek mümkün olmuyor.

Enviado desde mi Nexus 5 mediante Tapatalk

semih

0
Aracınız
Merhabalar aracım 2015 1.6 Elegance Eco (Otomatik) lpg li 5500 km de %90 şehir içi ve klima kapalı eco açık 1lt ile 9.4 km yaptı. depoyu tam doldurup öyle hesaplıyorum. şehir dışı 1lt ile 11.3 km yapıyor tabi klima açık 4 kişi hız 110-140 arası çoğunlukla.Bu değerler nasıl daha değişir mi. eco kapalı s modda gerçekten arabadan zevk alınır tabi yakıt derdi olmayana :)

Lpg ile kullanım da eco acıkmı kapalımı olucak hangisi ekonomik oluyo

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
eco:cok farketmiyor bence. asiri sikisik trafikte belki acilabilir, ama genelde kapali bende. bu arada sehir ici veriler ne guzelmis, aldigim gazdan midir, havlardan midir anlamdim, ben son ikdir 0,28 tllerde geziyorum. sinir oldum. (2,14 tl gaz fiyati, opet)

Aracınız
2,4tl/lt fiyattan 67 tl gaz alımı yaptım. 27,9 lt yani. Bu gaz ile şu an tamamen şehir içi kullanımda 310 km yol yaptım, lpg ışığım son çıt ve yanıp sönmeye başladı. Tamamen bitirmeyi düşünüyorum. 340-350 km arası bir toplam menzil bekliyorum. Bu arada araca 800km önce dönüşüm yapıldı. BRC M.Y.11 kit. 100km 'de 8-8,2 lt gaz tüketimim var. Benzinde ise 7-7,5 arasında geziyordu. Çok sakin kullanırım, ECON açıktır. Yolumun bir kısmı ciddi manada sıkışık trafik.

Değerleriniz çok iyi ya..benim araç 31 - 32 litre alıyor ve o kadar gazla 310-320 km anca gidiyor şehir içi..Eco kapalı ve ekonomik kullanayım diye bir derdim yoktur. Ankaradaki gaz fiyatları ile 20 kuruş ediyor.. ve bu değerler civic için normal değerler..

normal bir kullanıcı 32 litre ile en fazla 320 km yapabiliyorken sen 28 litre ile 340-350 km yapabildiğini söylüyorsun..hemde şehir içinde..mucize gibi bir şey yapıyorsun farkındamısın :))hesaplarında hata olmasın..şöyle ki;
27,9 litre gaz aldığında deponda ne kadarlık daha gaz vardı? deponun kapasitesi nedir? normalde güvenlik payı ile birlikte 32-33 litre alması lazım deponun ancak şamandıra ayarlarıyla oynanarak 35-36 litreye çıkaranlar var..güvenli olmadığı söyleniyor ama mümkün sonuçta..ben bile düşünüyorum depo hacmi 42 litre olduğuna göre 7 litrelik genleşme payı bırakıp depoyu 35 litre alacak şekilde ayarlamak mantıklı geliyor.

siz depo bitmeden 350 km leri görüyorsanız mutlaka depo gaz alım kapasitesi ve şamandıra ayarlarında bir düzeltme yapılmıştır diye düşünüyorum..eco açık dahi olsa bu değerler yüksek geldi bana..kaldı ki gaz modundayken eco modunun açılmamasına dair tavsiyeler var, açılsa da çok etkili olmadığı söyleniyor..kaynağı hatırlayamadım şimdi..

Aracınız
Değerleriniz çok iyi ya..benim araç 31 - 32 litre alıyor ve o kadar gazla 310-320 km anca gidiyor şehir içi..Eco kapalı ve ekonomik kullanayım diye bir derdim yoktur. Ankaradaki gaz fiyatları ile 20 kuruş ediyor.. ve bu değerler civic için normal değerler..

normal bir kullanıcı 32 litre ile en fazla 320 km yapabiliyorken sen 28 litre ile 340-350 km yapabildiğini söylüyorsun..hemde şehir içinde..mucize gibi bir şey yapıyorsun farkındamısın :))hesaplarında hata olmasın..şöyle ki;
27,9 litre gaz aldığında deponda ne kadarlık daha gaz vardı? deponun kapasitesi nedir? normalde güvenlik payı ile birlikte 32-33 litre alması lazım deponun ancak şamandıra ayarlarıyla oynanarak 35-36 litreye çıkaranlar var..güvenli olmadığı söyleniyor ama mümkün sonuçta..ben bile düşünüyorum depo hacmi 42 litre olduğuna göre 7 litrelik genleşme payı bırakıp depoyu 35 litre alacak şekilde ayarlamak mantıklı geliyor.

siz depo bitmeden 350 km leri görüyorsanız mutlaka depo gaz alım kapasitesi ve şamandıra ayarlarında bir düzeltme yapılmıştır diye düşünüyorum..eco açık dahi olsa bu değerler yüksek geldi bana..kaldı ki gaz modundayken eco modunun açılmamasına dair tavsiyeler var, açılsa da çok etkili olmadığı söyleniyor..kaynağı hatırlayamadım şimdi..

Cumartesi günü tekrar fulledim. Depo tamamen boşalmıştı, araç benzine geçmişti. Km olarak 14230 'da dolum yapmıştım, bittiğinde ise 14602 idi. 2 sini düştüm 370km. Tekrar dolum yaptım 14612 'de yani 10 km benzinde kullandım. 2,37 'den 69,xx tl tüp aldı, 70'e tamamlattım. 29,54 lt yapıyor. İnanılması güç bir rakam ama gerçekten de böyle. Resim çekebilirim. Şu an aracım 14690 km 'de. 3 tane ışığım yanıyor. Benzinde kullanırken de arkadaşımla aynı hafta aldığımız bir diğer civic 'e göre az yakıyordum. Onun ortalaması 9,7-9,5 iken benim ortalamam 7,9 'du. Bence sürüş tarzı ve kullanılan yol çok etkili.

Bu resimde 3333 km de iken çektiğim bir resim. Aracım ortalama yakıtı 8,2. Kış mevsiminde 4 adet kışlık lastikle çektiğim bir resim.

2013 honda lpg deposu kaç litrelik kaç litre gaz almasiı lazim benim araç 29 30 litre alıyo cok az bence sizce normalmidir yoksa benim depodamı sıkıntı var

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri