Civic FB7 Fb7 titreme egzoz sesi hk.

Aracınız
Civic FB7 2016
merhabar kolay gelsin 89.000 binde fb 7 kasa honda civic aldım 2016 model manuel vites 90.000 e geldiğinde yağ bakımı yaptım ve lpg bakım filtre değişimide yaptım pc bağlattım lpg ayarları düzenli dendi araç şuan 91.200 de aracımda yaşadığım sıkıntılar ışıklarda beklerken rölanti inip çıkması oynaması arabayı sallıyor titretiyor sonra rolanti de ama normal giderken sallama patlama yapmıyor hafif bi performans düşüklüğü var gibi rolantide egzozdan gelen ses normal çalışırken 5-10 saniyede bir pat pat ediyor işin garibi bu sorunları benzin ve lpg 2sindede yapıyor geçenlerde motor arıza ışığı yaktı pc bağlayittım piston 4 vurunru arızası verdi sildim artık yanmıyorda vites atarken vuruntu sesi de geliyor ama sabah marş almada sıkıntı yok tekde alıyor 100-110 tl lpg şehir içi 330-350 km yol yapıyor araç Fabrikasyon lpg li bu arada araştırmalarım sonucunda subap ayarı boğaz kelebeği buji buji kablosu bobin bu 5 katagori denencek sıra sıra dendi benimde aklıma yetkili servismi özelmi sorusu geliyor avrupa yakası usta tavsiyeleriniz ve bu olaylar başına gelen arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim..

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2015
4 adet buji değiştirilerek sorun giderilmiştir ngk iridyum buji 450 tl radar honda.. 4.pistondaki buji
arızalıydı hepsini değiştirdik.

Rölanti dalgalanması motor sarsıntı titreme silkelenme egzozdan gelen pat pat sesi 1 buji yüzündenmiş?‍♂️

Geçmiş olsun.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
4 adet buji değiştirilerek sorun giderilmiştir ngk iridyum buji 450 tl radar honda.. 4.pistondaki buji
arızalıydı hepsini değiştirdik.

Rölanti dalgalanması motor sarsıntı titreme silkelenme egzozdan gelen pat pat sesi 1 buji yüzündenmiş
Geçmiş olsun. Yaşadığınız sıkıntının çözümünü buraya yazıp herkesle paylaştığınız için teşekkür ederim.

Forumu okudukça hergün yeni birşey öğreniyoruz. Bilgi paylaştıkça çoğalıyor. Bu platformu kuran ve bilgi paylaşımı yapan herkesin ellerine sağlık.

MI 8 Explorer Edition cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri