FC5 atiker lpg 2. çalıştırmada stop etme

Ad Soyad
yusuf uyar
Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar 2017 Fc5 aracımda sonradan takılma atiker marka lpg kullanıyorum son bir haftadır ikinci çalıştırmada gaz bitti uyarısı alıyorum ya da araç hareket halinde değilse lpgye geçerken stop ediyor, örneğin ekmek almak için durdum sonra çalıştırdığımda lpgye geçiş yapamıyor. Sabah çalıştırdığımda ya da biraz araç durduğunda 1 saat falan sorunsuz çalışıyor böyle bir durumlar karşılaşan oldu mu teşekkürler

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun hocam elektronik bir problem gibi duruyor. Regülatör ısı değeri, basınç değeri, su hortum kelepçeleri kontrol edilebilir. Motora yeterince gaz gelmediği zaman stop etme yerine direkt benzine geçmesi lazım. Bu geçişi sağlayan lpg ecusudur. Tesisat ve soketlerde kontrol edilebilir.

Son düzenleme:
Ad Soyad
yusuf uyar
Aracınız
Civic FC5 2017
cevabınız için teşekkürler 2 gündür yapmıyor çok garip bir durum

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar 2017 Fc5 aracımda sonradan takılma atiker marka lpg kullanıyorum son bir haftadır ikinci çalıştırmada gaz bitti uyarısı alıyorum ya da araç hareket halinde değilse lpgye geçerken stop ediyor, örneğin ekmek almak için durdum sonra çalıştırdığımda lpgye geçiş yapamıyor. Sabah çalıştırdığımda ya da biraz araç durduğunda 1 saat falan sorunsuz çalışıyor böyle bir durumlar karşılaşan oldu mu teşekkürler
Benzinde yapıyormu biraz deneyin....Benzinde yapmadığına karar verirseniz....İyi bir Atiker Yetkili servise gidin ve sorun çözülür tahminimce....Regülatör,beyin,enjektör kaynaklı gözüküyor söylediklerinizden...Saygılar

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
yusuf uyar
Aracınız
Civic FC5 2017
Benzinde çalışmada bir sıkıntı yok hocam sadece indin arabadan 2 dk tekrar çalıştırdın tüp yok uyarısı verip tüpü kapatıyor benzinle devam ediyor ya da park edeceksin arabayı hareket düşük stop ediyor araba

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Benzinde çalışmada bir sıkıntı yok hocam sadece indin arabadan 2 dk tekrar çalıştırdın tüp yok uyarısı verip tüpü kapatıyor benzinle devam ediyor ya da park edeceksin arabayı hareket düşük stop ediyor araba
Benzinde uzun süreli kullanımda sorun yok demişsiniz....Şehrinizdeki lpg Yetkili servis işi çözer...Tahminim ; 1.Regülatör 2.Enjektör..değilse 3.Lpg Beyni.. dediğim gibi Tahmin....

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri