FC5 bilmediğim konular var

Merhaba
Öğrenmek istediğim birkaç konu var yardımcı olursanız sevinirim
Aracım 2017 model eco elegans otomatik

1- ilk calistirmada lpg göstergesi yanıp sönüyor daha sonra lpg sabit kalıyor yalniz bu süre sanki uzadı yola çıkıyorum 2 3 dk yanıp söndükten sonra lpg sabite geçiyor 2 3 dk uzun sürmedi norma mi

2- Araçta tamamen benzin bitse araç çalışır mı 1 ayda 50 tl lik rahat benzin harciyor lpg yaninda bu arada araç normal mi

3-Elegans pakette navigasyon varmı program mı yüklemek gerek internetsiz bu mümkün mü

4- Arabayı çalıştırmak için kontağı çevirince ekranda hangi göstergenin sönmesi lazım ne kada
r beklemek gerek

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Merhaba
Öğrenmek istediğim birkaç konu var yardımcı olursanız sevinirim
Aracım 2017 model eco elegans otomatik

1- ilk calistirmada lpg göstergesi yanıp sönüyor daha sonra lpg sabit kalıyor yalniz bu süre sanki uzadı yola çıkıyorum 2 3 dk yanıp söndükten sonra lpg sabite geçiyor 2 3 dk uzun sürmedi norma mi

2- Araçta tamamen benzin bitse araç çalışır mı 1 ayda 50 tl lik rahat benzin harciyor lpg yaninda bu arada araç normal mi

3-Elegans pakette navigasyon varmı program mı yüklemek gerek internetsiz bu mümkün mü

4- Arabayı çalıştırmak için kontağı çevirince ekranda hangi göstergenin sönmesi lazım ne kada
r beklemek gerek
Merhaba hocam,sırayla cevaplarsak

1. Havalar soğufu, radyatör su sıcaklığı 40 dereceye gelmeden lpg ye geçmez. Bu sürenin uzaması normal. Bu sürede araç benzinde gidiyor.

2. Teorik olarak mümkün ama bu şekilde çalıştırmak benzin pompasını yakacaktır. Siz en elzem durumda bile çeyrek deponun altında benzin ile seyahat etmwyin.

3. Bende fb7 var bilmiyorum. Ama bildiğim kadarıyla navigasyon executive de var.

4. Evet, kontağı açınca diagnostics test başlıyor. Motor arıza lambası söndükten sonra marşa basmanız yararınıza olur. Self testler ile araç Ecu larına hazır mısın diyor. Olumsuz sonuç olursa info bilgisi geliyor.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Merhaba hocam,sırayla cevaplarsak

1. Havalar soğufu, radyatör su sıcaklığı 40 dereceye gelmeden lpg ye geçmez. Bu sürenin uzaması normal. Bu sürede araç benzinde gidiyor.

2. Teorik olarak mümkün ama bu şekilde çalıştırmak benzin pompasını yakacaktır. Siz en elzem durumda bile çeyrek deponun altında benzin ile seyahat etmwyin.

3. Bende fb7 var bilmiyorum. Ama bildiğim kadarıyla navigasyon executive de var.

4. Evet, kontağı açınca diagnostics test başlıyor. Motor arıza lambası söndükten sonra marşa basmanız yararınıza olur. Self testler ile araç Ecu larına hazır mısın diyor. Olumsuz sonuç olursa info bilgisi geliyor.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kasa kodu eksik olmuş sanırım düzenledim hocam. Elinize sağlık . .

CORPUS

0
Aracınız
Daha önce 5 yıl süre ile bindiğim fb7 kasada bilenler bilir benzin göstergesi lpg li araçlarda gösterge resetlemiyordu. Benzin var diyerek bir gün yolda kaldım. En az 4 litre benzin ile motor anca çalışıyor bilginiz olsun.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
depoyu çeyreğin altına düşürmeyin yakıt pompasını yakarsınız, yakıt pompası yakıt ile soğutulur eğer boş çalışırsa yanıyor ve ciddi masraf açıyor.

Arabanız dizel olmadığı sürece kontağı açar açmaz marşa basabilirsiniz. Eğer çalışmaz ise immobilizer geç okuyor olabilir ama çalışması lazım

Geri