FC5 FE1 2. El piyasası

Aracınız
Öncelikle hepimize geçmiş olsun diyorum, Bayadır ne yazı yazmak ,ne cevap yazmak hatta forumlara takılmak bile gelmedi içimden. Umarım böyle büyük bir afeti Bu ülke ve güzel insanlarımız bir daha asla yaşamaz, yaşamak zorunda kalmaz.

Konuya gelecek olursak , 2. El de fc - 5 executive plus ile fe- 1 executive pluslarin 2. El fiyatları aşırı yakın seyrediyor gibi gözlemledim, sanki makas bu kadar az değildi.
Yaklaşık yüzde 10 luk bir fark var 2 kasa arasında. Hatta ufak tefek boya falan varsa ,neredeyse fiyatları başa baş gelmiş durumda.

Bunun sebebi ne olabilir?

Ad Soyad
Onur Kaynar
Aracınız
Civic FE1 2021
Bence mantıksız ama artık ülkede bir şeyin fiyatına bakarken mantık aramıyorum. Eski model artık güncelliğini kaybetmiş olan modele neden yeni kasa fiyatına yakın fiyat belirlenir anlamıyorum, mantıklı bir izahı yok.Ben 2.el FC5 alacakken artan anlamsız fiyatlardan ötürü gittim FE1 aldım.Benim aldığım fiyattan daha yükseğe FC5 satanlar vardı hangi mantıkla bu fiyata satmaya çalışıyorlar hayret ediyorum. Ben hep 2. el almak isteyip alamayıp sıfır aldım. Bundan sonrada böyle olacak sanırım.

Aracınız
Bence mantıksız ama artık ülkede bir şeyin fiyatına bakarken mantık aramıyorum. Eski model artık güncelliğini kaybetmiş olan modele neden yeni kasa fiyatına yakın fiyat belirlenir anlamıyorum, mantıklı bir izahı yok.Ben 2.el FC5 alacakken artan anlamsız fiyatlardan ötürü gittim FE1 aldım.Benim aldığım fiyattan daha yükseğe FC5 satanlar vardı hangi mantıkla bu fiyata satmaya çalışıyorlar hayret ediyorum. Ben hep 2. el almak isteyip alamayıp sıfır aldım. Bundan sonrada böyle olacak sanırım.
Valla en doğrusunu yapmışsınız; iyi günlerde kullanın.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bazı 2017-18 model RS'lere yazılan fiyatlara ne demeli? Hem modeli daha düşük ve makyajsız hem donanımı daha az hem kilometresi daha yüksek ama 1 milyon hatta daha fazla yazmış. Israrlada aracının en dolu model olduğunu iddia ediyor. (döneminin değil geneli kastediyor) Makyajlı exe plus var diyorum hatta nadirende olsa exe plus prestijler var diyorum ama adam inanmış bi kere. Bir arkadaş Vtec turbo elegans almıştı ve dedi ki, exe plus ile arasındaki start-stop (anahtarsız giriş-çalıştırmayı kastediyor) farkı için o kadar fark vermeye gerek yoktu bunu aldım diyor 😆 Çok garip milletiz, bir çok konuda okumuyoruz, araştırmıyoruz ☹

Son düzenleme:
Geri