FC5-FK7 Deri döşeme

Xedos

Özel Üye
Değerli arkadaşlar 2020 FK7 aracımda ne yazık ki çok çok kötü bir kumal döşeme var. kumaş olması güzel ama dokuması berbat. hem kol dayama hem de kapı içleri öldürüyor beni. yani hemen her bindiğimde küfür ediyorum.

bayilerin bir süredir kendilerinin deri kaplattıklarını biliyorum. özellikle Ankara'da bunu yapan bir yer biliyor musunuz acaba? bir iki tavsiye gördüm ama Ankara dışı. aslında fiyatları da fena değil ama pek gitmek istemiyorum Ankara dışına. bir de yaptıran oldu mu aranızda? aklımdaki yapı koltuk ortaları alcantara, kenarlar gerçek deri. kapı içleri de benzer bir yapı

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Değerli arkadaşlar 2020 FK7 aracımda ne yazık ki çok çok kötü bir kumal döşeme var. kumaş olması güzel ama dokuması berbat. hem kol dayama hem de kapı içleri öldürüyor beni. yani hemen her bindiğimde küfür ediyorum.

bayilerin bir süredir kendilerinin deri kaplattıklarını biliyorum. özellikle Ankara'da bunu yapan bir yer biliyor musunuz acaba? bir iki tavsiye gördüm ama Ankara dışı. aslında fiyatları da fena değil ama pek gitmek istemiyorum Ankara dışına. bir de yaptıran oldu mu aranızda? aklımdaki yapı koltuk ortaları alcantara, kenarlar gerçek deri. kapı içleri de benzer bir yapı
Bir arkadaşın arabasında vardı forumda, sormuştum istanbul'da bir bayide yaptırdığını söylemişti.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar

Katılıyorum. Bizim araçların koltuk ve kol dayamadaki döşemeler rezalet. Aynı zamanda kapı içindeki kol koyabildiğimiz yer de çok kötü. Sport plus araç alıyorsun standart FC5 ile aynı döşemeye sahip. Saçmalık. Ben de 4 senedir hiç memnun değilim ama değiştirmeye de niyetlenmedim işçilik konusuna güvenemediğim için.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017

Xedos

Özel Üye

Evet Gokhan ilani gormuyorum ama tahmin ediyorum. Hayatta sonradan koltuk doseme isine filan girmezdim ben. Tam da orijinalci adamimdir ama ne zaman o doseme kalitesini gordum, is degisti. Sadece Honda da degil, ozellikle gercek deri pek kullanmayan Mercedes’lerde de gordum. Hyundai, Audi vs. yani her segment ve fiyat grubundan arac gordum ve begendim acikcasi. Malzeme secmekle basliyor mesele. Ozellikle delikli ve gercek deri ya da alcantara (alcantara bir kumastir aslinda) secip tahminen 15bin lira gibi bir rakama bu isi halletmeyi planliyorum. Koltuklar, kapilar ve kol dayama seklinde. Ozellikle koltuk ortalarinda alcantara ideal olabilir nefes alma ozelliginden dolayi.
Aracim 10binde oldugu icin henuz gerek yok ama direksiyon ve vites topuzu da yapiyorlar ve kaplama degil. Soyup tekrar yapabiliyorlar. Dikisler filan sahane.
Asil sorun bunlari Ankara’da yapan bulamadim henuz.

<> 2020 Honda Civic Sport+ Man.

Ad Soyad
ahmed yerli
Aracınız
Civic FK7 HB 2019
Ben de Civic kumaş döşemesini beğenmeyen biri olarak uzun zamandır takip ettiğim yerlerden İstanbul Avcılar'da Aygün Oto var.

Instagram sayfasında pek çok farklı marka ve model aracın döşemelerini paylaşıyorlar.

Yakın zamanda ben de teklif almıştım FK 7 için. Direksiyon hariç komple deri döşeme suni olarak 10 bin ₺, gerçek deri 17 bin ₺ demişti nakit fiyatlarına.

İşçilikleri ortalamanın üstü gözüküyor. Nerdeyse tüm araçların kalıbı olduğu için hata oranı düşük. Birçok otomobil bayisi ile de çalıştıklarını söylemişti telefonda.

Yakından gidip görmedim ancak fotolarda özellikle de kafalıklarda yer yer potlar görüyorum bazı araçlarda. Muhakkak yakından daha da bellidir. Onun haricinde airbag yerleri oldukça iyi duruyor.

Aklımda iki renk var, aracım füme ve malum tavan da siyah kumaş. Buna taba rengi deri güzel durur. Diğeri ise siyah deriye kontrast turuncu dikiş ve koltuğun ortasındaki şerite de kontrast renk.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220901-091202_Instagram.jpg
    Screenshot_20220901-091202_Instagram.jpg
    332.1 KB · Görüntüleme: 45
  • Screenshot_20220901-091157_Instagram.jpg
    Screenshot_20220901-091157_Instagram.jpg
    307.6 KB · Görüntüleme: 44
  • Screenshot_20220901-091208_Instagram.jpg
    Screenshot_20220901-091208_Instagram.jpg
    295.7 KB · Görüntüleme: 38
  • Screenshot_20220901-091213_Instagram.jpg
    Screenshot_20220901-091213_Instagram.jpg